Jump to content

jozfig

Forum members
 • Content Count

  282
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Jeżeli rzeczywiście coś takiego się wydarzyło to być może ma to związek z dużymi ćwiczeniami NATO jakie mają się odbyć między innymi na terenie naszego kraju, gdzie Izrael po raz pierwszy bierze udział mimo że nie jest członkiem NATO. Wprawdzie mówiło się o spadochroniarzach ale być może są też wojska lądowe.
 2. jozfig

  SD.Kfz. 6

  Pewnie team sdkfz będzie chciało pokazać się ze Stugiem III.
 3. Kilka informacji zamieszczonych przez Remigiusza Wilka na Twitterze: 1.
 4. Z tego co mówią wojskowi hełmy przeznaczone są nie dla żołnierzy lecz dla pracowników cywilnych wojska, pewnie w związku z możliwością ich mobilizacji. Ponadto stalówki mogą przez kilkadziesiąt lat leżeć w magazynach czekając na wojnę bez znaczącego pogorszenia parametrów ochronnych, natomiast kompozyty mają z reguły ok. 10 lat gwarancji po czym należy je ponownie poddać testom w celu przedłużenia używalności bądź wycofać. W cenę wchodzi również z tego co pamiętam jak czytałem specyfikację oprócz malowania również wymiana wkładów i podpinek.
 5. Wolfenstein wątek to zaśmieciłeś TY wstawiając taki obrazek.
 6. Nie jestem tym zainteresowany bo nie zamierzam urządzać sobie wystawy przed domem.Po prostu nie ten portal, polecam Allegro czy tam podobne albo darowiznę do jakiegoś muzeum tematycznego, jest ich sporo i chętnie przyjmą.
 7. Według mnie była to po prostu zwykła oferta handlowa i tyle w tym temacie.
 8. Może być i po 30 latach o ile ma jakiś związek z tematem ale ja go tu nie widzę.
 9. Bo takie odniosłem wrażenie po tym jak wznowiono wątek po kilku latach przerwy.
 10. Tylko że jakoś w tym wątku nikt nie zauważył że wspomniany Sherman od kilku lat spoczywa w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku a muzeum w Poznaniu w chwili obecnej żadnego Shermana do ukompletowania nie posiada. Nie liczę Achillesa.
 11. Do tej listy muzeów w tej dziedzinie, których założycielem jest MON należy dodać jeszcze Muzeum Wojsk Lądowych z Bydgoszczy z filiami w Toruniu i Wrocławiu, które też ma swoje ambicje.
×
×
 • Create New...

Important Information