Skocz do zawartości

Pomnik


JoncaA

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 229
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
To jest jawny objaw prorosyjskości i zarazem podeptanie polskości, co od początku rządów reprezentuje sobą platformers.

Naszym Żołnierzom by za kadencji obecnej partii rządzącej nawet brzozowego krzyża nie postawiono, bo 22 poległych to przecież za mało...

Jak widać niektórzy nadal pragną zniszczyć pańską Polskę", a sentyment kierują ku Moskwie.

To było do przewidzenia, kiedy odszedł Prezydent Kaczyński (oczerniany od zawsze, za to że był obrońcą słuszności spraw polskich) - zaczęło się mówić o jawnej polityce prorosyjskiej, i bynajmniej nie są to stosunki handlowo-gospodarcze, tylko gloryfikowanie pewnych wartości, których Polakom nie przystoi popierać.

chyba nie bez powodu Putin pewien czas temu, powiedział o panu D.T. o jest nasz człowiek w Warszawie", bo jak widać wszystko co zostało powiedziane - zaczyna się materializować.

dziwnym trafem chwalą te wszystkie poczynania lewicowe serwisy i media, oraz jest to oficjalnie popierane przez obecny rząd..

należy pogratulować społeczeństwu wyboru, za 10 lat zrobią z nas republikę radziecką i będzie jak dawniej - kolejne 50 lat regresu kulturalno-społeczno-mentalnego.

jak ktoś kiedyś mądrze napisał:
Nic się nie dzieje przypadkowo, chociaż tak często w to wątpiłem.."


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora 8total4 14:32 16-08-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Total, litości z tą agitką...

Wcześniej były precedensy w stawianiu takich pomników, czy publicznych nagrobków.

W Nadolicach otwarto cmentarz, na którym leżą esesmani nie tylko niemieccy, również członkowie załóg obozów koncentracyjnch, funkconariusze policji, gestapowcy.
Cmentarz otwarto z pompą, kwiatami i hymnami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agitką?

acerze, bardzo mi przykro ale to jest streszczenie wydarzeń które już stały się faktem, a nie mój prywatny wymysł..

agitować można puste hasła a tu opisaną masz prawdziwą historię, która dzieje się na naszych oczach..

tak się składa że nie reprezentuję sobą żadnej opcji politycznej, tylko obserwuję i analizuję sytuacje które mają czy miały miejsce..

Za rządów Prezydenta Kaczyńskiego wspierano krzewienie historii Polski, wiele projektów czy nawet rekonstrukcji bitew.
Zobacz oficjalne stanowisko w tych sprawach obecnej masy rządzącej i odpowiedz sobie sam do czego się sprowadza..


Za kadencji obecnego rządu rozkradziono pomniki z `39 na Westerplatte czy w Sieradzu, i co, panowie B.K. czy D.T. wypowiedzieli się w sprawie odbudowy, konserwacji czy ratowania ich ? a dla 22 bolszewickich żołnierzy kasa znalazła się bez żadnych formalności ??

Wymyśliłem sobie to ?


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora 8total4 15:14 16-08-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta republika radziecka to chyba troche przesadziles ?

To ze obecnie nam panujacy daza do jakiegos porozumienia z Rosja to mozna juz bylo zauwazyc od dluzszego czasu, zastanawiajace sa jednak srodki ktore sie w tym celu stosuje.

Najbardziej jednak dziwi mnie fakt iz wielu sposrod tych ludzi nie tak dawno przeciez walaczylo z Rosyjska dominacja w Polsce, ba niektorzy pierwszorzedni czlonkowie nawet chcieli wysadzac pomniki upamietniajace herszta bandy bolszewickiej...

Gdyby to Oleksy, czy Miller wystepowali w tej roli to bym powiedzial: OK wszystko w normie, ihil novi", ale ze robia to osoby z przeciwnej strony barykady ?

Bez wodki nie razbierosz...

Z mojej strony dodam jeszcze ze osobiscie jestem ZA dobrymi stosunkami z racmi Moskalami" i mam tu na mysli szlachetnych ludzi pokroju Kasparowa, Lebiedzia, Politykowskiej, ludzi z Memorialu i wielu, wielu innych. Do tej kategorii nie zaliczam jednak bylych pulkownikow KGB i innej masci ciemiezycieli.

Powracajac do mogily poleglych bolszewikow - TAK nalezy ich godnie pochowac - ale nie robic to w tym stylu i czasie.





Zreszta wydaje mi sie ze cale to zamieszanie z obydwoma krzyzami wywolano celowo tak aby zaprzatnac Narodowi glowe, a w tym czasie laskawie nam rzadzacy walna jakiegos wala, za ktory przyjdzie nam zaplacic wysoka cene.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindzal, ja nie jestem przeciwny stosunkom gospodarczo-handlowym czy nawet kulturalnym z Rosją, bo to prowadzi do rozwoju.

Za to sposób postępowania jaki się wdraża obecnie nie ma z tym nic wspólnego, a prowadzi do deptania naszej historii..

dziwnym trafem Rosja nie dba o swoich poległych, bo ma ich generalnie gdzieś, jak i miliony pozostałych, których do tej pory nie mogą się doszukać, a my za nasze pieniądze robimy pomnik z pompą" na co rząd Rosyjski i tak pewnie nie zareaguje niczym innym oprócz chichotu jaki to Polak nie jest głupi..

Nie podobało mi się za rządów poprzednich skłócanie Polski i Rosji, i polityka zagraniczna w kwestii handlu i wymian gospodarczych, ale to co się dzieje teraz nie wygląda na odwracanie tego, tylko na jawne kpiny z całego narodu.

U mnie w okolicy leży kilkuset Żołnierzy Września, i gwarantuje że nie chcecie zobaczyć jak wyglądają mogiły, bo można się będzie tylko wstydzić.
np. Na normalnym cmentarzu najbrzydszym grobem jest grób 17 Nieznanych Żołnierzy poległych na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, i nikt nawet nie pofatygował się zrobić płyty od góry, tafla grobu wygląda jak trawnik, a przynależności do jednostki macierzystej poległych też nikt nie próbuje ustalić, mnie zajęło to 15 minut, bo jest podana informacja gdzie zginęli..
Mam nadzieję że uda się zamienić napis 17 Nieznanych Żołnierzy WP poległych we Wrześniu 1939r" na 17 Nieznanych Bohaterskich Obrońców Ojczyzny, Żołnierzy Kawalerii Dywizyjnej 22 Dywizji Piechoty Górskiej..."


Mam także nadzieję że w przyszłości uda się nam wystarać jakieś środki na remont i uczczenie pamięci, tylko bardzo się boję że stronnicy obecnego rządu mogą to poważnie utrudniać.

Liczę także że Pan B.K. osobiście obejmie patronat nad tym remontem, w końcu Żołnierzy jest tylko pięciu mniej..
Niestety jak widać póki co nie zasłużyli na pomnik z pompą".

D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie na drobny cytat dot. Polskich mogil wojennych w RFN:

KOGO OBCHODZI LOS TEJ POLONII BEZ DOLAROW I BEZ
ZAPOTRZEBOWANIA POLITYCZNEGO ?"

http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=192621#192621

Ja niemam najmnieszych zludzen co do powyzszego.

Niema zapotrzebowania politycznego ?
To niema godnego pochówku.

Takie mamy realia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiazdy są namalowane na tablicy gdzie wyryto napis tu spoczywa 22 żołnierzy itd.

Mieszkam niedaleko i jutro zapewne się przejadę zobaczyć z bliska jak wygląda sprawa.
Szkoda że zbeszczeszczono grób, to mnie troszkę zadziwia...
Jaki by on nie był.
<pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ja,mają krzyże na swoich cmentarzach w Polsce żołnierze niemieccy mogą mieć i Rosjanie.A jaki jest problem z gwiazdą bo nie rozumiem? 20 lat po końcu PRLu na cmentarzach żołnierzy radzieckich w Polsce gwiazdy są dalej i jakoś nikt poza złomiarzami ich nie ściąga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMNIK STUDENTA
W mieście *** (prawda w oczy kole)
pomnik studenta stoi na cokole,
ze spiżu pomnik i ze spiżu cokół,
ze spiżu także allegorie wokół:
Księgi, Pochodnie, Globusy i Sowy -
wszystko artysta w kształt zaklął spiżowy,
a potem zaklął potwornie. Punkt. Czyli
za pomnik widać mu nie dopłacili.
Lecz mniejsza o to. My pomnik pokażmy:
Więc na cokole stoi młodzian straszny
pod względem garderoby. Odzian letko,
agrafką spina przewiewne paletko,
a pod paletkiem, w miejscach dolno - tylnych,
nie rozwiązany ma problem tekstylny,
lecz się uśmiecha i ręce go swędzą,
jakby za chwilę miał dostać stypendium.
A napis taki na pomniku świeci:
TEN POMNIK NARÓD WZNIÓSŁ DLA SWOICH DZIECI
DROGICH STUDENTÓW, KTÓRZY Z RÓŻNYCH WZGLĘDÓW
NIE UKOŃCZYLI STUDIÓW. I ja się tu
wcale nie dziwię.
Bo żywy student to jest kłopot dziki.
A my, Polacy, my lubim pomniki.

K.I.Gałczyński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję paru osobom zobaczyć co jest napisane na górze strony
U mnie wyświetla się taki fajny, duży żółty napis ODKRYWCA". Ale patrząc na niektóre wpisy to części użytkowników się chyba pomyliło z Onetem czy innym internetowym śmietnikiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego DOMILUD PL, ci zbójcy" to niestety żolnierze-tak jak i Niemcy z Wehrmachtu (którzy także maja tu swoje groby). To nie WCzk, NKWD czy inni oprawcy, ale jacyś anonimowi żołnierze ACz. Zbezczeszczono ich groby i osoby, które to zrobiły nie są godne miana obywateli cywilizowanego kraju". Czy na tej samej zasadzie usankcjonujesz dewastacje grobów LWP w Niemczech albo Orląt Lwowskich na Ukrainie? Przecież dla Ukraińców czy Niemców, to byli tacy sami zbóje", jak ci tutaj dla nas. Sadziłem, że w cywilizowanym, a do tego katolickim kraju, obce jest jakiekolwiek dewastowanie grobów. Czyżbym się pomylił-czuć tu hipokryzją? Ruski grób to już nie grób?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Total, goraco jest ja rozumiem, ale dotad pozostaniemy zasciankiem nie tylko europy jesli bedziemy prezentowac takie postawy jak Ty, i jak mniemam twoj idol na Wawelu zlozon.
Pora sie obudzic bo reszta swiata ta bardziej od nas cywilizowana, groby niewazne czyje szanuje.Pewnie za niedlugo bedziesz chcial wybudowania mauzoleum w Smolensku, a ruscy wykonaja gest Kozakiewicza.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly problem stworzyla nasza klasa polityczna".
Nie tylko ten i nie pierwszy ani ostatni.

Cynizm polskich politykow z wszystkich opcji, powtarzam WSZYSTKICH opcji jest przerazajacy !

Wszystkie obietnice, klamstwa, zagrania, rozgrywki i podjudzanie obywateli przeciwko sobie - caloksztalt rzadów, jezyk polityczny- to wszystko jest paskudne i odrazajace.

To ze doszlo do kolejnej szopki to skutek dzialanosci tych Panów i Pan". Dziwi mnie jednak ze nawet Kunert dal sie wciagnac w ta pulapke ?

Co zas do zascianka drogi cairo1, to wole zeby Polska byla zasciankiem niz takimi **** o jakich mozesz sobie poczytac w tym watku:

http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=675357#1110474
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindzal nie jest mi przyjemnie patrzec ze jednak kraj mojego pochodzenia staje sie zasciankiem, od 20 lat mieszkam poza Polska , po Smolensku wzroslo zainteresowanie Polska u tubylcow, wiec pokazalem gdzie co mozna znalezc na temat.Nie przewidzialem tylko ze ich zainteresowanie nie minie, czytaja i ogladaja,a jeden to zadaje mi takie pytania ze sie czerwienie jak dziewica, bo ciezko im wytlumaczyc ze cos co nie powinno miec miejsca jest wychwalane pod niebiosa.
Dziwi mnie tylko ze chcecemy rozwoju, dogonienia swiata w poziomie zycia i zarobkach, a jednoczesnie chcesz zyc w zascianku lub skansenie,wyzszy poziom zycia materialnego powiniem isc w parze z rozwojem intelektualnym, a wyglada jakbysmy sie tego bali ,ale kazdy ma wolna wole i wybiera styl zycia.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dziadek był ochotnikiem w 20 roku, a ponieważ mój ojciec był 20 lat później w AK, to i ja się wychowałem na takich, a nie innych wartościach i tradycjach, a do tego jeszcze należałoby dodać pradziada, który brał udział w jednym z powstań...
I z takiej perspektywy uważam, że ten pomnik, w takim kształcie w jakim został zrealizowany - jest do przyjęcia.
Oczywiście, jak to u nas już w zwyczaju, ktoś zupełnie bezmyślnie wybrał datę jego oficjalnego odsłonięcia...

No cóż, do wartości chrześcijańskich nie ma się co odwoływać, bo jak wiadomo nie od dziś - u nas katolicyzm jest albo taki askórkowy", czy ludowo-obrzędowy, albo fanatyczny.
Ale może warto się odwołać do zdrowego rozsądku? Otóż my też mamy swoje cmentarze, często tam gdzie wcale nie uważają nas za wyzwolicieli, a wręcz za okupantów. No i skoro my domagamy się, aby te miejsca były szczególnie wyróżnione, to i sami musimy iść na jakieś kompromisy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, siły postępu ruszyły do ataku na zaścianek i ciemnogród"... Cairo, to tacy jak Ty są odpowiedzialni za antypolską politykę obecnego rządu i prezydenta, bo to wy na nich głosowaliście. To również wy stawiacie pomniki czerwonym mordercom, bo to wasz prezydent Bronek jest jednym z inicjatorów tego chorego pomysłu. Co masz na myśli, pisząc, że reszta świata jest bardziej cywilizowana niż nasz zaścianek? To, że w postępowych krajach pedali mogą adoptować dzieci, że przyznaje się prawa obywatelskie pawianom z Gibraltaru, że przyznaje się większe prawa muzułmanom niż chrześcijanom, w imię patologicznej political correctness? To ja już wolę zaścianek, bo dla mnie to słowo nie jest jeszcze obarczone bolszewicko-michnikowską egzegezą. Zaścianek to miejsce, gdzie uchowała się tradycja i najlepsze wartości wytworzone przez kulturę dwojakiej natury- chrześcijańską sensu lato i endemiczną sensu stricto. Jeśli Ci dobrze w postępowej zagranicy", to siedź tam, ale nie obrażaj prawdziwych patriotów, takich jak ś.p. Prezydent, bo on nie pozwoliłby na stawianie pomników bolszewikom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że warto zakończyć dyskusję, ponieważ:
1. Na szczęście znalazła się grupka odważnych oszołomów", która uniemożliwiła otwarcie tej skromnej" mogiły o pow. ok. 50m2, łącznie z całą resztą środowisk, instytucji, zrzeszeń forów internetowych itp.
2. Na szczęście znaczna część tego narodu potrafi jeszcze rozróżnić pojęcia agresor-obrońca.
I niech nikt nie mówi że po raz kolejny zwyciężyła nienawiść, zacietrzewienie, zaścianek, bo w tym kraju, jak mało w którym zawsze było miejsce dla tolerancji i współczucie dla cierpienia. Ten naród nie pastwi się nad grobami nawet najeźdźców, bo jak żaden inny na świecie potrafi czcić zmarłych, gdy inni w tym czasie przebierają się w trupie maski i biegają z siekierami po mieście. Wadą tego narodu jest naiwność jego obywateli, wiara w ludzi u szczytu władzy którzy często nim manipulują dla doraźnych korzyści tak jak to się dzieje teraz. Oczywiście z czasem naród mądrzeje i dzisiejsze autorytety lecą ze stołków, ale zawsze po czasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niech nikt nie mówi że po raz kolejny zwyciężyła nienawiść, zacietrzewienie, zaścianek, bo w tym kraju, jak mało w którym zawsze było miejsce dla tolerancji i współczucie dla cierpienia"

http://www.tvn24.pl/-1,1669526,0,1,zorganizowane-bojowki-pod-krzyzem-dla-czerwonoarmistow,wiadomosc.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie