Jump to content

acer

Forum members
 • Posts

  9060
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

acer's Achievements

0

Reputation

 1. Chodzi mi oczywiście o stan po czynnościach konserwacyjnych.
 2. Hetzer będzie rekonstruowany tylko z zewnątrz - uzupełnienie pancerza, odpowiednie kolory... W celu szukania funduszy na odbudowę gąsienic Hetzer będzie brał udział w rekonstrukcjach. Latebra" Można wiedzieć w jakim stanie zachowały się wewnętrzne mechanizmy - skrzyni biegów i ustawienia działa ? Woda morska zaszkodziła im w takim samym stopniu co zewnętrznym panelom pancerza ?
 3. A co ma mieć Poznań" do Stuga z MOB ???
 4. Cała linia kolejowa z Warszawy do Krakowa na niektórych odcinkach była obstawiona ustawianymi w pewnej odległości funkcjonariuszami państwowymi (był tam między innymi mój dziadek). Rzekomo obawiano się zamachu bojówek komunistycznych. W Kielcach żałobny eszelon zastała ku zdumieniu jadących przy trumnie kompletna cisza - ówczesny biskup kielecki był skonfliktowany z Marszałkiem, więc postanowił się odegrać po jego śmierci i zabronił dzwonnikom katedralnym dzwonić.
 5. a jam grzesznik okrutny " .......A my myśleliśmy że święty i beatyfikacja//
 6. Ta, wystawę na Targach Poznańskich :)))
 7. nieaktualne informacje - jazda będzie na pewno :] To laweta ze Skarżyska jeszcze nie w Poznaniu ? :]
 8. Fałszerze pieniędzy.....idę do CBŚ....
 9. wytypowaniu potencjalnych źródeł pozyskania tarcicy" Drewno się pozyskuje atyl, tarcice się przeciera.
 10. A w sytuacji kiedy nie było tartaku ani lasu w promieniu wielu kilometrów ? Zawsze przyjmowano założenie, że znajdzie się jakiś las ??
 11. zawodowo to jestem leśnikiem. I lubie się posmiać
 12. A co do przygody leśnej... hm. Pamietaj że saperka nie służy tylko do kopania. Nie mówię tu o ludziach bo najczęściej na pyskówkach się kończy, ale zdziczałe pieski nie należą do miłych w obejściu;-))" To pewnie jakieś całe watahy dzikich psów po tych lasach.... Za kopanie saperką samemu można zarobić kopa albo mandat, że tak przypomnę
 13. Psy z ładunkami to głupie pomysły były. Absurd. Co innego cudowna ZiS-2 kal. 57 mm, 1130 m/sek i w czerwcu 1941 można było przestrzelić na wylot z kilometra każdy czołg niemiecki... Ale było kilkaset sztuk tylko wtedy...
×
×
 • Create New...

Important Information