Skocz do zawartości

Pomnik


JoncaA

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 229
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Najbliższy jestem tutaj stanowisku mniejszości, Panowie i Panie. Dodatkowo zbieżność tego wybryku z datami... a tyle ostatnio słyszy się o PROWOKACJACH". Czytając ten wątek trafiłem na jakieś zestawienie, porównanie tej hordy barbarzyńców z Orlętami, to już duża przesada i jeżeli trafnie odczytałem intencje wpisu to żal mi tego kto tak uważa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę poczytałem o tym w sieci i przypuszczalnie fora mi się pop.. jednak co do meritum, byli to najeźdźcy, nie wiem czy głęboko wierzyli w to co robią, ale stawianie pomników to darujmy sobie, jak jest mogiła, żołnierska, to skromna tablica - opis i to z wyspecyfikowaniem co robiła ta hołota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martian nie gniewaj się ale,nie wszystko mam na dysku żeby od razu wrzucić,a poza tym jakoś nie mam potrzeby się chwalić publicznie swoimi skromnymi zbiorami.Jak większość forumowiczów zresztą.To tyle o materiałach a co do wiedzy to ciągle się uczę,na tym forum też.Dlatego pytałem o ten Twój cytat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martian, jesli chodzi o mnie to nie mam zadnych kompleksow immigranta, i widze ze masz jakies przeblyski jasnowidzenia piszac o rumiencach, od osmiu lat mieszkam w Kanadzie , przEd mieszkalem dwanascie w RPA, i powiem Ci ze Tobie i innym prezentujacym bogoojczyzniany patriotyzm przydal by sie kilkumiesieczny pobyt w takim kraju gdzie jest mnogosc kultur, ras i obyczajow, nauczyl bys sie tolerancji i szacunku dla innych.Napisalem kraj pochodzenia, bo nie chce szafowac jak niektorzy wielkimi slowami.Pozatym z kazdego kraju w ktorym mieszkalem mam obywatelstwo , wiec dokladne okreslenie gdzie moja ojczyzna to byloby troche naduzycie.
Piszesz ze tacy wspaniali ludzie w Polsce? a gdzie ich nie ma, kazdy kraj ma swoich wspanialych, pytasz mnie co ogladam?
wsystko co tylko mozna,ale ty masz pewnie jakies fobie i uprzedzenia do nie ktorych stacji TV, radiowych i napewno gazet.Sugerujesz ze zywie sie medialna papka i szarych nie uzywam, a powiedz mi ile razy to mnie spotkales i prowadziles uczone dysputy na swiatowe tematy,aby mnie tak oceniac?Wiec zanim wydasz panie doskonaly patrioto i prawdziwy polaku o kims jakakolwiek opinie , proponuje najpierw zerknac do lusterka.A wracajac do tematu, to skoro stawia sie pomniki zolnierzom wermahtu,a nawet zaloga ss z obozow to moze i ruskiemu soldatowi ktory znalazl swoj koniec na Polskiej ziemi?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ kairo. Na wstępie proszę byś nie posądzał mnie o moce tajemne i uzurpowanie sobie prawa do „uczonych dysput” . Nie jestem naukowcem, a to co piszę to jedynie moje przemyślenia…
Rozumiem, że może jesteś innego wyznania lub ateistą, ale używanie określenia „boguojczyźniany” w pejoratywnym wydźwięku, to ciebie stawia w niekorzystnym świetle nietolerancji. Cóż bowiem złego w określeniach Bóg, Ojczyzna i Honor (o którym zapomniałeś nadmienić).
Za pobyt w RPA serdecznie dziękuję ale nie skorzystam. Właśnie ze względu na rasizm. Nie tak dawno będący li tylko domeną białych, jednak dziś już obopólny… Może i z Kanadą masz odrobinę racji ale dwie daty mówią same za siebie. 1996 i 2008. Jako mieszkaniec owej krainy pewnie powinieneś wiedzieć, że 1996 zlikwidowano ostatnie podziały rasowe w szkołach, a dopiero w 2008 oficjalnie przeproszono, za lata dręczenia autochtonów. Jednak już w przypadku RPA to za przeproszeniem „walnąłeś jak łysy grzywką o kant kuli” Dziś znane są przypadki proszenia o azyl, np. w Kanadzie, białych którzy są dyskryminowani w RPA przez czarnych.
Rozumiem, że niektórzy rozumują- „gdzie pieniądz tam Ojczyzna” jednak pragnę wyjaśnić, że słowo Ojczyzna, Ojcowizna, czasami również Macierz związane jest z krajem pochodzenia przodków. Czyli nie popełniasz, żadnego nadużycia, bedąc emigrantem, i mówiąc tak o Polsce. Tu też prośba byś stosował poprawną pisownie naszego kraju i wyrazów pokrewnych…
Pragnę również zapewnić cię, że nie mam fobii i na temat mediów – oglądam TVN 24 notorycznie i podziwiam, że wraca dawno zapomniana, od czasów PRL-u, sztuka agitacji medialnej… Ale telewizja jako źródło informacji po odsianiu agitki- fantastyczna. Wiem, że może nie się osobiście, ale spotykamy się na forum . To w sumie też znajomość.. Jednak i tu wytykając mi nieznajomość ciebie a wydawanie opinii o tobie robisz dokładnie to samo określając mnie pejoratywnie w twojej wypowiedzi brzmiącymi „boguojczyźniany prawdziwy Polak, doskonały patrioto”. Jak już pisałem nie mogę pojąć, czemu w wypowiedziach niektórych to ma negatywny wydźwięk???
I na koniec muszę cię rozczarować, że z przedrostkiem „bogu” to za wiele nie mam wspólnego, ale szanuje ludzi dla których ta wartość stanowi istotę pojmowania świata…
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako wnuk ochotnika z 1920 roku pozwolę sobie ponownie zabrać głos w tym wątku.

Moje zdanie na ten temat:

1. Od tamtych czasów minęło już 90 [słownie dziewięćdziesiąt] lat - to chyba wystarczający okres czasu, aby ten temat traktować z pewnym historycznym dystansem?!
2. My sami posiadamy pewnie setki cmentarzy naszych żołnierzy rozsianych gdzieś na wschodzie [o Katyniu, czy Lwowie nie wspominając], no i domagamy się [i słusznie]ich odpowiedniego uszanowania i wyeksponowania.
3. Ten pomnik" nie jest ani monumentalny, ani nie ma na nim sowieckich odnośników" - no więc w czym Wam przeszkadza?
4. Datę odsłonięcia wybrano rzeczywiście fatalnie - to fakt!
5. To jednak my wyprawiliśmy się na Kijów pierwsi, a dopiero później doszło do reakcji Rosjan/Sowietów [być może to było uderzenie prewencyjne - ale kto to wie tak naprawdę?].
6. Jest w naszym kraju spora grupa ludzi, która po pierwsze nie umie żyć bez wroga - bo wróg jednoczy, a po drugie wróg to cały sens życia zbyt późno urodzonych bojowników-słuchaczy radyja".
7. Można oczywiście idąc w ślady byłego prezydenta Kwaśniewskiego [i jego późniejszego kontynuatora] doprowadzić do stanu zimnej wojny z Rosją o np. Ukrainę [która zresztą nas za przeproszeniem totalnie olała], ale pytam się po co?
8. Można oczywiście na złość Putinowi doprowadzić do embarga na handel z Rosją, ale czy w naszym narodowym interesie jest likwidacja tysięcy przedsiębiorstw żyjących z tego handlu i wyrzucenie na bruk setek tysięcy ludzi?

To tylko kilka pytań i przemyśleń jakie mi się nasunęły w związku z tym wątkiem...

balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans kto zaczął napisane wyżej, może w skrócie, ale dla chcącego nic trudnego i można doczytać...
Możesz rozwinąć swe głębokie myśli o bojownikach zbyt późno urodzonych, słuchaczach radyja. O kim mówisz i o jakim radyju?
Ja bym walnął pomnik jeszcze stalinowi, dzierżyńskiemu, hitletowi - jak się bratać to się bratać. Przecież też sporo lat już minęło... No i może ropę i gaz od braci za darmo dostaniemy a od Niemców Mercedesy;))) Gratuluję logiki i argumentów w cudzysłowie oczywiście;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie