Jump to content

8total4

Forum members
 • Posts

  10020
 • Joined

 • Last visited

  Never

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

8total4's Achievements

0

Reputation

 1. Polskie guziki wojskowe Królestwa Kongresowego http://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_guziki_wojskowe_Kr%C3%B3lestwa_Kongresowego
 2. Żadne z plemion słowiańskich zamieszkujących tereny w okolicy Berlina, nie było plemieniem prapolskim.. http://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82owianie_po%C5%82abscy
 3. Guziki cywilne, od Średniowiecza wzwyż. http://www.mkn-sondler.de/frames.html pozdro.
 4. W związku z tym iż czeka nas pora długich wieczorów i wśród zapewne znacznej większości Użytkowników, spowoduje to brak dotlenienia pewnych tkanek, oraz więcej czasu będą spędzać przy PC, a co za tym idzie - postów będzie dużo przybywać, acz niekoniecznie na temat.. Panie i Panowie, od kilku tygodni obserwujemy radykalny przypływ off-topic'ów, prywatnych wycieczek, oraz pojawiają się posty, które zamiast pomóc nowym Użytkownikom, bardziej wyglądają jak wyładowywanie na nich negatywnych emocji i pouczanie.. Chciałbym przypomnieć iż jest to dział służący identyfikacji numizmatów i reliktów im pokrewnych. Wątki w miarę możliwości powinny być rozwijane poprzez argumentowanie swoich wypowiedzi, zamieszczanie odnośników czy materiałów źródłowych. Wszystko to oprócz identyfikacji przekazuje i tworzy zbiór wartości edukacyjnej, o którą w internecie często bardzo trudno. Proszę o możliwe opanowanie wpisów nie związanych z tematyką działu, nadmiernych offtopów, postów sprowadzających się do ciągłego pouczania innych (często nowych) użytkowników oraz przede wszystkim o zaniechanie impulsywności i prywatnych wycieczek. Forum posiada dział Hyde-Park, tam można śmiało rozładować emocje, jeżeli nie będzie naruszany ogólno przyjęty regulamin forum oraz netykieta. Wszelkie wpisy rozbijające wątki w dziale Medale, guziki, pieczęcie i inne", ponadmiarowa ilość offtopów oraz posty prowokujące kłótnie czy będące przejawami agresji będą usuwane, a Autorzy odpowiednio nagradzani. Moderacja nie ma nic przeciwko dozie humoru czy odrobinie luzu, nie mniej jednak starajmy się zachować fason, zanim forum stanie się podobne do znanych portali newsowych czy społecznościowych, gdzie często poziom wypowiedzi jest niestety żenujący. Mam nadzieję iż wyraziłem się w miarę zrozumiale. Wszelkie pretensje / za / przeciw i skargi - zapraszam na priv do opiekunów działu.
 5. weź Tyfusa, On ostatnimi czasy narzeka na nadmiar wolnego czasu ;-) Zdolny Pacjent, gotować umie i w dodatku mało pije. ps. Hebdy nie bierz, bo nie wytrzymasz psychicznie, przodownik trollowania ;) D.
 6. Szer. 8total4, melduje swoją obecność, oraz gotowość do obrony lokalnej reduty. Pro Memoria ! [`]
 7. pozycje artylerii. te osłonki na zapały od m5, rzadko trafiają się nie pogniecione. łucha też całkiem zacna. pozdro!
 8. Proszę trzymać się tematyki wątku.. dwa ostatnie wpisy nie na temat - wylądowały w koszu..
 9. Dzięki wielkie, potrzebuję właśnie sprawdzić jak najbliżej Września `39, pewnego Żołnierza 25pp. Prawdopodobnie oficer, niestety właśnie po to chciałbym sprawdzić aby się dowiedzieć czy na pewno.. Macie może dostęp do tego z marca `39? pozdrawiam.
 10. w-e, nie dysponujesz może jakimś nowszym rocznikiem oficerskim, najlepiej po 1935r ? ps. błędów w RO bywa dość sporo, spotykałem już poprzestawiane cyfry pułkowe, błędy w nazwiskach itp. pozdrawiam.
 11. W.g. Rocznika Oficerskiego, na rok 1932: przydział: 27 Pułk Piechoty; Służba Administracyjna; Uljański Stefan por. gosp. - płatnik. (Porucznik Gospodarczy - płatnik) tutaj przykładowy schemat jak to działało": http://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82u%C5%BCba_intendentury_(II_RP) Skopiuj link do przeglądarki, bo nie domyka nawiasu i bezpośrednio przez hiperłącze nie chce wejść. pozdrawiam.
 12. tak masz rację, to blaszka z oflag II.A Prenzlau. moze jest szansa po numerze więźnia ustalić do kogo należała blaszka ? spróbuj się skontaktować z działem dokumentacji CMJW w Łambinowicach. http://cmjw.biuletyn.info.pl/ pozdrawiam.
 13. Wrzuć fotkę nieśmiertelnika (o ile to blaszka z obozu jenieckiego - może potwierdzić gdzie był). pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information