Jump to content

8total4

Forum members
 • Content Count

  10020
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by 8total4

 1. Polskie guziki wojskowe Królestwa Kongresowego http://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_guziki_wojskowe_Kr%C3%B3lestwa_Kongresowego
 2. Żadne z plemion słowiańskich zamieszkujących tereny w okolicy Berlina, nie było plemieniem prapolskim.. http://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82owianie_po%C5%82abscy
 3. Guziki cywilne, od Średniowiecza wzwyż. http://www.mkn-sondler.de/frames.html pozdro.
 4. W związku z tym iż czeka nas pora długich wieczorów i wśród zapewne znacznej większości Użytkowników, spowoduje to brak dotlenienia pewnych tkanek, oraz więcej czasu będą spędzać przy PC, a co za tym idzie - postów będzie dużo przybywać, acz niekoniecznie na temat.. Panie i Panowie, od kilku tygodni obserwujemy radykalny przypływ off-topic'ów, prywatnych wycieczek, oraz pojawiają się posty, które zamiast pomóc nowym Użytkownikom, bardziej wyglądają jak wyładowywanie na nich negatywnych emocji i pouczanie.. Chciałbym przypomnieć iż jest to dział służący identyfikacji numizmatów i reliktów im
 5. weź Tyfusa, On ostatnimi czasy narzeka na nadmiar wolnego czasu ;-) Zdolny Pacjent, gotować umie i w dodatku mało pije. ps. Hebdy nie bierz, bo nie wytrzymasz psychicznie, przodownik trollowania ;) D.
 6. Szer. 8total4, melduje swoją obecność, oraz gotowość do obrony lokalnej reduty. Pro Memoria ! [`]
 7. pozycje artylerii. te osłonki na zapały od m5, rzadko trafiają się nie pogniecione. łucha też całkiem zacna. pozdro!
 8. pisałem juz o tym wyzej :) socjalizm i tyle.. z lewa się to wzieło. D.
 9. Naziści mieli armię i bojówki balans, oprócz tego co mówisz.. co nie zmienia faktu że i tak większość mieszkańców Rzeszy nie widziała zwady w zbrodniczym systemie politycznym :)
 10. jak można nazwać prawicą coś, co wzięte pod lupę jest lewicą z prawicowymi hasłami?:) populizm, cenzura, ogłupianie, bla bla..
 11. Pacyfiści się spierają, czy z Iraku wrócić z tarczą, czy na tarczy.. Stare baby ekspertami od aborcji, młodzi ludzie od eutanazji.. Katolicy słuchają metalu, Anarchiści pracują w policji, Byli UB-ecy piją wódkę z przywódcami dawnej opozycji.. Księża nie lubią homosów, oprócz tych we własnych szeregach.. Antysemici, bojąc się Islamu popierają politykę Izraela.. Niemcy mają poczucie krzywdy, za majątek po wojnie im zagrabiony.. Mówią nam, że nie lubimy Żydów, chociaż sami zabili ich miliony.. Studenci kochają Papieża, z nauk jego pamiętają kremówki.. Im dłużej się uczysz, tym mniej zarabias
 12. a gdzie ja powiedziałem że koszulka z reprezentantem totalitaryzmu jest cacy ? to był tylko przykład, ot jeden z wielu.. nie kręci mnie polityka, ani w wykonaniu fanów kubków afrika korps, ani w wykonaniu lewicowych ugrupowań takich jak stowarzyszenie N. W.". jestem człowiekiem, interesuje mnie wolność :)
 13. Chajbar jeżeli dla Ciebie kubek z gapą luftwaffe jest tym samym co przedmiot z epoki albo jego kopia to gratuluję rozsądku. pozdro.
 14. Proszę trzymać się tematyki wątku.. dwa ostatnie wpisy nie na temat - wylądowały w koszu..
 15. Nostro podaj maila, bo ten @interia.eu coś odbija wiadomości.. pozdro.
 16. Dzięki wielkie, potrzebuję właśnie sprawdzić jak najbliżej Września `39, pewnego Żołnierza 25pp. Prawdopodobnie oficer, niestety właśnie po to chciałbym sprawdzić aby się dowiedzieć czy na pewno.. Macie może dostęp do tego z marca `39? pozdrawiam.
 17. w-e, nie dysponujesz może jakimś nowszym rocznikiem oficerskim, najlepiej po 1935r ? ps. błędów w RO bywa dość sporo, spotykałem już poprzestawiane cyfry pułkowe, błędy w nazwiskach itp. pozdrawiam.
 18. W.g. Rocznika Oficerskiego, na rok 1932: przydział: 27 Pułk Piechoty; Służba Administracyjna; Uljański Stefan por. gosp. - płatnik. (Porucznik Gospodarczy - płatnik) tutaj przykładowy schemat jak to działało": http://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82u%C5%BCba_intendentury_(II_RP) Skopiuj link do przeglądarki, bo nie domyka nawiasu i bezpośrednio przez hiperłącze nie chce wejść. pozdrawiam.
 19. tak masz rację, to blaszka z oflag II.A Prenzlau. moze jest szansa po numerze więźnia ustalić do kogo należała blaszka ? spróbuj się skontaktować z działem dokumentacji CMJW w Łambinowicach. http://cmjw.biuletyn.info.pl/ pozdrawiam.
 20. Wrzuć fotkę nieśmiertelnika (o ile to blaszka z obozu jenieckiego - może potwierdzić gdzie był). pozdrawiam.
 21. 74pp wtedy zajmował pozycję na styku z 25pp, poprzez obecny Wrzosowiak, prawie po Słowik i Korwinów ? czy tam też przypadkiem nie trwały jakieś utarczki ? słyszałem kiedyś o jakiejś szarży na bagnety, ale nie wydaje mi się iż jest to to informacja trafiona/potwierdzona.. a teraz z innej beczki.. gdzie stało/stały działka 40mm wz.36 (7 DAP-lot), podczas obrony miasta.. czy jedno może było umieszczone na lub w okolicy Bunkra Żabiniec/Grabówka ? Nie wiem czy dobrze pamiętam,ale wydaje mi się iż w Częstochowie znajdowały się dwie sztuki Boforsów 40mm ? pozdrawiam.
 22. whiteeagle, popieram w 100% twoje słowa o zapomnianym aspekcie, jakim jest obrona miasta, na praktycznie nie ukończonej educie".. w.g. moich przypuszczeń - największe natężenie walk na pn skrzydle, miało miejsce kawałeczek na północ od bunkra Kiedrzyn", z tego co mówili okoliczni mieszkańcy, którzy pamiętają wojnę - od południowej strony wzgórza raczej był spokój. pozdrawiam.
 23. piku, za zdjecia mozna miec wyrok ? z tego co wiem, to chyba zalezy od tego czy udowodnią że przedmioty na zdjęciu podlegają pod ustawę, oraz że foto było wykonane w Polsce.. jak to jest? pozdro.
×
×
 • Create New...

Important Information