Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • bodziu000000

    3236

  • Jedburgh_Ops

    2029

  • karpik

    1860

  • MarekA

    1369

Napisano

no to inna gadka i informacją między 50 ton a 50 tysięcy ton , ale widzę że tu co chwila takie lapsusy informacyjne z pod pachy wyjęte. Jak coś piszecie to sami się zastanówcie co piszecie a nie takie bzdety. 

  • Haha 1
Napisano

Patrząc na to co się tam dzieje, ten naród ma teraz szansę ostatecznie i szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie ze słynnego wiersza Jewgienija Jewtuszenko: "Хотят ли русские войны?". Odpowiedzieć zgodnie z sumieniem i pełną świadomością konsekwencji. I odpowiedź przekuć na czyny, a nie dalej siedzieć cicho jak mysz pod miotłą i biernie czekać co los przyniesie. 

Jak wiem, znając rosyjski fatalizm, że marne są szanse na zmianę, a jeśli nawet ona nastąpi to nie spodziewajmy się cudów i jakiejś "rosyjskiej wiosny", bo nawet jeśli będzie ona miała miejsce, to po kolejnym Gorbaczowie przyjdzie kolejny Jelcyn, a po nim następny Putin... Nic chyba nie zmieni tej mentalności.

Napisano
19 godzin temu, Cypis napisał:

zapomniałeś o najważniejszym , ale najczęściej bardzo skrytym narodem , brytole

A ci coś w sprawie ukraińskiej mieszali?

Niby mieli powód (wojny krymskie) ale nic na ten temat nie wiem.

Napisano

Jak czytam komu przyznawano order orła białego to się włos na głowie jeży . Ten order aby był coś wart to ten rezydent powinien wycofać wszystkie nominacje tego odznaczenia wszystkim " pośmiertnie" którzy byli przeciw Polsce i Polakom ale tu by było co najmniej kilkanaście osób w tym np:   Caryca Katarzyna , Suworow , Benito Mussolini, Fryderyk II Wielki, wielki antagonista polityczny i główny prowokator Maciarewicz.  itd itp.  Za to przywrócić Witosowi który w zemście zmurszałka Piłsudskiego został mu odebrany . Obecnie jest tak spodlony i skundlony ten order że na pewno nie powinien być brany pod uwagę jako najwyższe odznaczenie bo obecnie jego miejsce zawieszenia to nie na piersi a nad dołem kloacznym . I tak powinno się nasze społeczeństwo informować jaką ma wartość to odznaczenie. 

  • Super 1
Napisano
16 minut temu, Landszaft napisał:

Jak czytam komu przyznawano order orła białego to się włos na głowie jeży .

Co do zasady muszę się z Tobą zgodzić, może poza przypadkiem Benita - co prawda był sprzymierzeńcem Adolfa, ale Polakom zasadniczo nie szkodził a bywało że Włosi w czasie DWS zachowywali się wobec Polaków lepiej niż przyzwoicie.

Z drugiej strony przywrócenie OOB było symbolicznym powrotem do tradycji RON i II RP.

Napisano

I cóż z tego że opuszczają ?? jak Ukraińcy nie mogą jej zająć. To na razie takie Pyrrusowe zwycięstwo. raz że teren ma wzniesienie do maks 2 m nad poziom morza więc nawet okopów za bardzo tam nie da się kopać , dwa przejmują "opiekę" nad Mierzeją drony rosyjskie . Więc teren pod "opieką" obu stron za pomocą dronów . I nie łudźmy się obecnie wszędzie gdzie będzie można zastąpić sołdata dronem tak będzie robione bo koszt zajęcia terenu przez przeciwnika i jego utrzymanie będzie niewspółmiernie wysoki . Jak utrzymanie wojsk Ukraińskich przez prawie rok " od lato 23 do lato 24 "pod filarami mostu Dnieprowskiego i hekatombą ofiar. 

Napisano
1 godzinę temu, bodziu000000 napisał:

Balbinie wydrukowali internet

Chyba nie zarejestrowałeś szczegółów wypowiedzi prezesa.
Zwróć uwagę, co powiedział a propos starań Ukrainy o przystąpienie do UE, czy choćby kolejnych pakietów rozmów ma ten temat.


PS Podpowiem, a parę razy o tym pisałem- Magyar idzie, choć z odrobinę innych powodów, podobną narracją.

Napisano
Godzinę temu, Landszaft napisał:

Obecnie jest tak spodlony i skundlony ten

To, że historii się nie wymaże i ciężko byłoby odbierać po -dziesięciu lub więcej latach, to jedno.
Ale patrząc na wielu innych obdarowanych ( OOB- np Gulbinowicz ), i wiele innych odznaczeń państwowych ( gdzie Duda z Nawrockim mieli gest i znakomita część uhonorowanych "tylko" dramatycznie zaniża wymogi i nie jest godna ), powoli są to blaszki z gównolitu...

Napisano
31 minut temu, Landszaft napisał:

I cóż z tego że opuszczają ?? jak Ukraińcy nie mogą jej zająć.

Sprawa jest dosyć prosta: Ukraińcy Kosy zajmować nie muszą ani nie potrzebują. Z ich punktu widzenia wystarczy że Rosjanie się stamtąd wyniosą.

Napisano
41 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

To, że historii się nie wymaże i ciężko byłoby odbierać po -dziesięciu lub więcej latach, to jedno.
Ale patrząc na wielu innych obdarowanych ( OOB- np Gulbinowicz ), i wiele innych odznaczeń państwowych ( gdzie Duda z Nawrockim mieli gest i znakomita część uhonorowanych "tylko" dramatycznie zaniża wymogi i nie jest godna ), powoli są to blaszki z gównolitu...

Polska i Ukraina powinny wziąć przykład z afrykańskiego państwa jakim jest RWANDA mieli 10 razy więcej ofiar w przeciągu 100 a jednak potrafią żyć razem w zgodzie. 

Napisano

"Jak wynika z danych przekazanych PAP przez Główny Urząd Statystyczny, polski eksport do Ukrainy rośnie. W 2024 roku jego wartość przekroczyła 56,6 mld zł, a w 2025 roku wyniosła ponad 56,9 mld zł. Choć Kijów jest naszym ważnym partnerem handlowym, to nie importujemy za wschodniej granicy tak dużo jak eksportujemy i nasz bilans handlowy z Ukrainą pozostaje dodatni."

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-polska-eksportuje-na-ukraine-na-potege-na-stole-prawie-60-ml,nId,23504730

Napisano
1 godzinę temu, Landszaft napisał:

I cóż z tego że opuszczają ?? jak Ukraińcy nie mogą jej zająć. To na razie takie Pyrrusowe zwycięstwo. raz że teren ma wzniesienie do maks 2 m nad poziom morza więc nawet okopów za bardzo tam nie da się kopać , dwa przejmują "opiekę" nad Mierzeją drony rosyjskie . Więc teren pod "opieką" obu stron za pomocą dronów . I nie łudźmy się obecnie wszędzie gdzie będzie można zastąpić sołdata dronem tak będzie robione bo koszt zajęcia terenu przez przeciwnika i jego utrzymanie będzie niewspółmiernie wysoki . Jak utrzymanie wojsk Ukraińskich przez prawie rok " od lato 23 do lato 24 "pod filarami mostu Dnieprowskiego i hekatombą ofiar. 

Ależ Ty sceptycznie jesteś nastawiony. Drobnymi kroczkami do przodu 😉, cieszyć się z tego co osiągają. 

Napisano

"Szykuje się bunt przeciwko Putinowi: rosyjska armia jest gotowa użyć broni przeciwko Kremlowi – oznajmił „SVOshnik”, wzywając do wystąpienia w programie „Bunker” na żywo i powiedzenia całej prawdy o sytuacji w kraju i w rosyjskiej armii

 

Twierdzi on, że informacje dla Putina przekazały mu służby specjalne i rosyjskie ministerstwo obrony.

 

W ciągu 8 godzin film uzyskał 8 milionów wyświetleń."

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie