Skocz do zawartości

Wojna w Ukrainie vol. 6


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

Import gazu LPG z Rosji

Senat chciał m.in. wprowadzenia zakazu na import i tranzyt gazu płynnego LPG z Rosji i z Białorusi. Sejm na taką poprawkę się nie zgodził.

Hipokryzja do potęgi. Co Senat proponował zamiast ? Obecnie 3,5 mln aut w Polsce jeździ na LPG.

Ps. Co tam LPG - 50 % ropy kupujemy ze wschodu, może unieruchomić od poniedziałku połowę samochodów w Polsce ?

  I taki drobiazg choć w sumie pominięcie tego to manipulacja przypisująca pro rosyjskość pisowi ( temu samemu co miał zaraz po wygranych wyborach wywołać wojnę z Rosją):

"Pracujemy nad tym, aby, jak najszybciej usunąć ten komponent rosyjski z importu - dodał. Wicepremier Sasisn zadeklarował, że od importu z Rosji surowców energetycznych, w tym również LPG "odejdziemy do końca roku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bjar_1 napisał:

Ich przecież było by stać.

Nie róbmy jaj z pogrzebu.

Mamy niby w kilka dni zrezygnować z 60 % surowców energetycznych ? Senat miał jakąś sugestie jak to zrobić ?

Ps. I to wymyślili ci co krytykowali terminal LNG, Baltic Pipe i pisowską wojenkę z NS2. To jest hipokryzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karpik napisał:

"To zabawny zbieg okoliczności, ale to właśnie krążownik „Moskwa” jest przedstawiony na nowych znaczkach pocztowych, które zostały wydane na Ukrainie zaledwie wczoraj"

IMG_20220413_221347_899.jpg

A może to takie zagranie marketingowe, zatopią Moskwę żeby im się lepiej znaczki sprzedawały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, takafura napisał:

Ps. I to wymyślili ci co krytykowali terminal LNG,

Może tak napiszesz , kto krytykował? Bo mi się wydaje ,że poza decyzją ( pustą i bez konkretów) oraz końcowym nadaniem imienia Nielota ( gdy już funkcjonował ) całą robotę wykonał ktoś inny ;) 

http://inwestycjeenergetyczne.itc.pw.edu.pl/inwestycja/terminal-lng-swinoujsciu/

ps. pisz śmiało , kto był tak głupi ,żeby krytykować :) Bez niedomówień ...

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Woodhaven napisał:

Nie przesadzajmy. Takie czołgi można kupić w każdym sklepie z czołgami.

FQOmoulXsAI9j8A.jpg

Nie wiem , nie znam się ... zarobiony jestem ale widok kilku transportów t-72 jesienią na drodze , która nie prowadzi na jakikolwiek poligon a zmierza ku wiadomej granicy był dla mnie trochę złowieszczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, szutnik napisał:

Może tak napiszesz , kto krytykował? Bo mi się wydaje ,że poza decyzją ( pustą i bez konkretów) oraz końcowym nadaniem imienia Nielota ( gdy już funkcjonował ) całą robotę wykonał ktoś inny ;) 

http://inwestycjeenergetyczne.itc.pw.edu.pl/inwestycja/terminal-lng-swinoujsciu/

ps. pisz śmiało , kto był tak głupi ,żeby krytykować :) Bez niedomówień ...

To tak jak ja ostatnio usłyszałem , że dzięki PiS nareszcie jest budowany tunel w Świnoujściu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, szutnik napisał:

Może tak napiszesz , kto krytykował? Bo mi się wydaje ,że poza decyzją ( pustą i bez konkretów) oraz końcowym nadaniem imienia Nielota ( gdy już funkcjonował ) całą robotę wykonał ktoś inny ;) 

http://inwestycjeenergetyczne.itc.pw.edu.pl/inwestycja/terminal-lng-swinoujsciu/

ps. pisz śmiało , kto był tak głupi ,żeby krytykować :) Bez niedomówień ...

  Raport NIK  o "entuzjazmie" jaki panował od początku koncepcji terminalu LNG przejętej w spadku po PiS :

https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-budowie-terminalu-lng.html

https://szczecin.tvp.pl/37920757/odtajniono-raport-nik-o-gazoporcie-duze-nieprawidlowosci

Ps. Nie pamiętasz postów kolegi Balansa jak to odrzucamy tani gaz z Rosji i przepłacamy dziesięciokrotnie za LNG z USA ? 

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Cypis napisał:

To tak jak ja ostatnio usłyszałem , że dzięki PiS nareszcie jest budowany tunel w Świnoujściu.

Tylko prawda jest ciekawa, PiS też miał tym malutki udział:

"Pierwszymi ważnymi wydarzeniami w sprawie tunelu było ustanowienie drogi dojazdowej do centrum Świnoujścia drogą krajową nr 93 oraz podpisanie pierwszej umowy z GDDKiA o inwestorstwie zastępczym. Dodatkowo, w budżecie państwa przeznaczono 2 miliony złotych na sporządzenie studium wykonalności. To wszystko miało miejsce w latach 2006–2007.
Następnie tunel pod Świną został wpisany do unijnego programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2007–2013"

Ps. Nie było wzmianki o tym w TVN ? Albo GW ? Dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, takafura napisał:

Raport NIK  o "entuzjazmie" jaki panował od początku koncepcji terminalu LNG przejętej w spadku po PiS :

Sorry, raport przeczytałem i nie widzę tam jakiegoś szczególnego "entuzjazmu" - może zacytuj gdzie tam jakiś "sabotaż" jest opisany? Myślę ,że rozbudowa podpisana przez ukochaną waadzę ( 2017) zajmie już trochę mniej czasu bo i zakres inwestcji duuuużo mniejszy :)  i nie skończy się typową Ostrołęką...

ps. Masz dziwną skłonność do powoływania się na "wybitnie" znaczące "autorytety" opiniotwórcze ;) A to jakiś pilarz a to kol. Balans ... Proszę , tylko nie powołuj się na  mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, takafura napisał:

Tylko prawda jest ciekawa, PiS też miał tym malutki udział:

"Pierwszymi ważnymi wydarzeniami w sprawie tunelu było ustanowienie drogi dojazdowej do centrum Świnoujścia drogą krajową nr 93 oraz podpisanie pierwszej umowy z GDDKiA o inwestorstwie zastępczym. Dodatkowo, w budżecie państwa przeznaczono 2 miliony złotych na sporządzenie studium wykonalności. To wszystko miało miejsce w latach 2006–2007.
Następnie tunel pod Świną został wpisany do unijnego programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2007–2013"

Ps. Nie było wzmianki o tym w TVN ? Albo GW ? Dziwne...

Przepraszam za błąd w moim wpisie. Więc jeszcze raz.

"To tak jak ja ostatnio usłyszałem , że dzięki pieniądzom rządu PiSu nareszcie jest budowany tunel w Świnoujściu"

Koszt budowy tunelu to ponad 912 mln zł, z czego przeszło 775 mln zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej. Resztę miasto Świnoujście dokłada z własnego budżetu.

 

 

Edytowane przez Cypis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie