Skocz do zawartości

2020 r. - Żydzi wywożą potajemnie fanty z Warszawy


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

"Słysząc o sensacyjnym odkryciu od lokalnych kontaktów, europejscy wysłannicy Shem Olam Faith i Holocaust Institute for Education, Documentation and Research potajemnie skontaktowali się z robotnikami budowlanymi. Po długich negocjacjach i zobowiązaniu do zachowania tajemnicy transakcji przed polskimi władzami, filakterie zostały przekazane emisariuszom."

Tłumaczenie z google

Edytowane przez predi888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, predi888 napisał:

Gdybyś Ty próbował to wywieźć cichaczem z Polski a jakaś konserwa by się dowiedziała..... to byś to końca życia się nie pozbierał.

"Zasrani polaczki" Przepraszam że od razu z cytatu wale ale  nie mogę tu tych trolli czy napisać ukradli zabrali czy faktycznie to ich mienie i chcieli to zabrali. Ale jak sprzedali panter to już okej 

Zasrane trolle z was i tyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2021 o 16:03, abcd napisał:

No i dobrze towar jak każdy inny  ktoś  sprzedaje ktoś kupuje , a polskie władze niech się pocałują w d. chyba że zapłacą to prosta lekcja gospodarki rynkowej.

a co byś z tym robił ?? nosił na klacie i chwalił się że masz ich fanty!!! zrobił  byś muzeum ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie rozumiem afery, jak dla mnie to takie rzeczy mogą wywieźć choćby i wszystkie, normalnie to żydów się u nas zbytnio nie lubi, nie czarujmy się, ale jak przyjdzie co do czego, to nagle żydowskie zabytki są naszym dziedzictwem kulturowym? ?

A potem by to przez następne 50 lat cichutko sobie gniło w jakimś muzealnym magazynie, jak znaczna część podobnych przedmiotów, które nie mają jakiejś specjalnej wartości historycznej czy materialnej.

U nas to w ogóle patologia straszna z zabytkami, wg prawa to kwit za cebulę z czasów wojny jest bezcennym zabytkiem, ja rozumiem ściganie tych co stanowiska plądrują, niszczą zabytki czy handlują nimi nielegalnie na dużą skalę ale u nas to niedługo za łuski zaczną ścigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, balans napisał:

Dla Żydów to relikwie, dla nas śmieci. Więc w czym problem, że wywieźli?

Że wywieźli ....to miki 

Ale że za darmo?

To pewniej problem stanowi dla co po niektórych.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wywożono z Polski zabytkowe czołgi i pojazdy pancerne, zabytkowe samochody i motocykle, a nawet zabytkowe wieże pancerne z fortyfikacji i lotnicze silniki z wojny, to nikt nie protestował. A teraz jest afera, bo ktoś trochę bezwartościowych dla nas śmieci na lewo obchnął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Landszaft napisał:

Erich a pochwal się łuską z niezbita spłonką np takiego ziemniaka z I wojny i dowiesz się czy za zgniłą łuskę ale z niezbitą spłonką nie bekniesz

Tyr mnie uprzedził. Dodam że łuski dowolnego typu i koloru mogę kupić nowe, legalnie, w dowolnej ilości.

PS Ale za niewypał ze zbitą spłonką, ale z MW w środku już są problemy, z resztą słusznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi co znaczy dezaktywacja chemiczna i kiedy i jak w sądzie się wybronisz twierdząc że nastąpiła ? bo jeśli nie nastąpiła to jest sprawna . W dodatku wg naszego prawa mogę posiadać bez zezwolenia amunicję w pełni sprawną ze spłonką i MW tyle że to musi być ślepak w dodatku wg prawa nie określono czy to ma być ślepak centralnego czy bocznego zapłonu. Więc jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach i niespójności prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izraelskie media poinformowały o wywiezieniu z Polski pożydowskich pamiątek, które znaleziono na terenie warszawskiego getta. Do sprawy odniósł się mazowiecki konserwator zabytków, który nie znalazł dowodów na to, aby doniesienia te były zgodne z prawdą.

[...]

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26752747,nie-ma-potwierdzenia-ze-z-terenu-warszawskiego-getta-wywieziono.html#do_w=46&do_v=142&do_a=286&s=BoxNewsLink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie