Skocz do zawartości
  • 0

Mosiężne coś w kształcie wazoniku bądź pianka do szachów


bialawy

Pytanie

Witam

Wpadło mi coś mosiężnego w ręce. Podobne zupełnie do niczego? choć przypomina odrobinę wazonik albo pionek do szachów ale ciekawe jest to że ma to otwory na przelot. Wysokość 53mm, średnica w najszerszym punkcie ok 27mm, średnica góry i dołu ok 12mm. Ma ktoś pomysł co to może być?

Z góry dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam ?

20201005_214032.jpg

20201005_214013.jpg

20201005_213944.jpg

20201005_213932.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No nic... Szukałem starych zdjęć świeczników, mebli z uchwytami itp i nic podobnego nie udało mi się wypatrzeć. Chyba po raz kolejny nie uda się ustalić przeznaczenia przedmiotu. Dodam na koniec jeszcze jedną może istotną rzecz, że element ten nie jest pełny tzn stanowi pusty w środku element a nie tylko rozwiercony chociaż chyba się tego domyśliliście na podstawie 1 i 2 zdjęcia. Na jednym fragmencie widać też że pierścień środkowy ma wyraźne pionowe kreseczki jak rant na monecie. Widać to lekko na zdjęciu nr 1

Co do uchwytu drzwiczek pieca to praktycznie wszystkie jakie widziałem miały szerszą górę a tu góra jest najwęższa.

No nic... Może jeszcze kiedyś trafię na zdjęciach na podobny element...

Pozdrawiam i dzięki za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czołem.

5 godzin temu, bialawy napisał:

Autor opisuje to jako "zakończenie miecza".

To nie jest pozbawione sensu.

Może to być głowica trzonu rękojeści szpady.

121667954_1.gowiczka.JPG.67c679af5423315fa4734bac4c0a4ce9.JPG

Najprawdopodobniej - rosyjskiej szpady urzędniczej [Шпага чиновничья ]

 

pzdr.

stani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Normalnie szok. Nie twierdzę, że to właśnie podobny do przedstawionego przez Ciebie elementu, ale że takie zakończenia w ogóle były. Generalnie rzecz biorąc mi po prostu zależy żeby dowiedzieć się co autor miał na myśli tworząc taki element i jakie mogło być jego pierwotne przeznaczenie. Niemniej dziękuję za zainteresowanie i wprowadzenie kolejnego tropu, których jak widać nie brakuje patrząc na mnogość interpretacji. Mi nie pasuje tylko trochę zbyt mała średnica dolnego zakończenia, której brakuje trochę do rozwiązania przedstawionego przez z niezastąpionego specjalisty od broni białej, czyli waszmościa Toyotomi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie