Skocz do zawartości

Olga Tokarczuk z literackim Noblem


bodziu000000

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 383
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

W dodatku nie wspieram budżetu przez akcyzę od spirtytualiów...

 Niby się mam za Polaka a też nie wspieram ani spirytusowych ani tytoniowych. Tak chyba można ? 

 

1 godzinę temu, fala napisał:

u mnie nawet trzy krzaki zioła na dom można sobie mieć....

To wiele tłumaczy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

Ja? No co Ty... kwiat lotosu, mały budda...

Choć ciekawi mnie, czy klienci a'la sowa obchodzą Boże Narodzenie... Ale to taki OT ?

A mnie ciekawi czy obchodzisz święto purim i czy twoi przodkowie nosili pejsy.  Pytania zadajesz jakbyś urwał się z pielgrzymki do ziemi świętej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

Koloman- sowa żyje w swoim, antyżydowskim świecie. Ma do tego prawo. Ale ja mam prawo się zastanawiać, jak jednocześnie obchodzi BN, gdzie podmiotem lirycznym jest Żyd z Galilei.

 

Bredzisz chłopie jak potłuczony. Skąd możesz wiedzieć co i kiedy obchodzę. Czy ja wnikam co ty obchodzisz i jaką myckę nosisz na głowie? Kiedy brakuje ci argumentów kopiesz po kostkach jak szczeniak. Zastanów się czy jesteś szczeniakiem czy adminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fala napisał:

? Co wy zrobicie jak już pozbędziecie się żydów, innowierców, tęczowych,  ect. ect... ? 

 

A tak apropo fala, jesteś z żydów, czy tęczowych że tak cie to mocno  interesuje? Bo chyba nie zaprzeczysz prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, szutnik napisał:

Jaki piękny eufemizm - "wymiana" ? Na 17 września też znaleźli taki ładny... Pod nosem mam Otrocz , jedną z wielu wsi https://www.apokryfruski.org/kultura/, z której wywieziono w nieznane ( ale zimne ) 2/3 ludności , sprowadzonej z Rusi Białej jeszcze w XVI w. przez ród Tęczyńskich, a którym to Zamoyski ( pewnie miłośnik multikulti ? ) ufundował cerkiew.

Na tych , jak piszesz terenach nie było krwawego zamieszania, no może po za odwetem strony polskiej za Wołyń. Zawsze łatwiej bić słabszego. No chyba ,że postulaty delegacji tzw. Ukraińców uznasz za zamieszanie 

 

 

No widzisz, było całkiem fajnie, aż przyszli Austryjacy i narobili gnoju.Potem przyszli Niemcy z przystawkami, i jeszcze go powiększyli.

A na koniec Alianci uzgodnili że po wojnie bedzie wymiana ludności, Ukraińcy pojadą na Ukrainę, Polacy do Polski (w powojennych granicach) a Niemcy do Niemiec. To nie był nasz pomysł.

Tak swoją drogą, jak czytam o niemieckich "związkach wypędzonych" to się zastanawiam, czy tak głośno by szczekali jakby musieli pozostać i żyć w PRL, tym zaraz powojennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Kiedy brakuje ci argumentów kopiesz po kostkach jak szczeniak."

Nie, tylko mnie zastanawia, czy tutaj nie ma konfliktu. Bo jakoś się nie da być czynnym katolikiem, a jednocześnie Żydów z góry na dół... A przecież jednym z głównych przykazań ruchu patriotycznego jest KK przedsoborowy najlepiej.

" obchodzisz święto purim i czy twoi przodkowie nosili pejsy. "

Ze świąt, to I Maja...

A czy nosili? Nie sądzę, ale podobnie jak wiele innych osób pewnym być nie mogę. A nawet jeśli, to co?

" A tak apropo fala, jesteś z żydów, czy tęczowych że tak cie to mocno  interesuje? "

Wirakocza- i co Ty na to?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sowa74 napisał:

A tak apropo fala, jesteś z żydów, czy tęczowych że tak cie to mocno  interesuje? Bo chyba nie zaprzeczysz prawda?

Ja to z tych którzy nikomu ani w majtki , ani pod kołdrę nie zaglądają. w przeciwieństwie do waszej jaczejki zgromadzonej tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, brodkasz napisał:

Tobie też coś źle tłumaczy gdzie napisałem że nie pije? Moim zdaniem było wyraźnie - nie wspieram. Ale wiesz lepiej jak zawsze.

Ja też napisałem że można mieć i produkować, resztę już sobie wyimaginowałeś.Przyłączasz się do chóru sprawnych intelektualnie inaczej to i się odgryzam, tak ogólnie to lubię to co piszesz w innych tematach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fala napisał:

Jak ty mnie zaimponowałeś, jakie ty słownictwo znasz.

Oczywiście!!!

W wojsku, tym ludowym, robiłem gazetki ścienne i materiały do prasówek to i słownictwo posiadłem.

Teraz to ono trochę niedzisiejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tyr napisał:

Taki osobnik to lata polskim władzom , nie mają nic do roboty tylko zajmować się jakimś pajacem, podłapał sposob na reklame od PO zagranicą opluć Polskę która go żywi. Jego wrogiem nie są polskie władze, tylko białaczka która wkrótce wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie