Jump to content

Recommended Posts

Posted
Oferta sprzedaży 3-go zachowanego ciągnika C2P.
Dwa pierwsze, całkowicie odrestaurowane, znajdują się w Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu oraz Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej w Warszawie.
Trzeci zachowany C2P został odnaleziony na początku lat 2000, 50 km od Warszawy, gdzie służył jako mostek. Odkupiony przez obecnego właściciela, od dłuższego czasu oferowany różnym muzeom i prywatnym kolekcjonerom.

vvvv.jpg

vvvvvv.jpg

Posted
Godzinę temu, Cronos napisał:

Boję się spytać ile za niego chce

Zapewne tyle, że nie dożyje sprzedaży fantu.

Mieszkam w pobliżu sporej działki byłego UBeka, którą to działką interesowali się jak dotąd wszyscy najbogatsi polscy deweloperzy i opuszczali tę działkę zaśmiewając się do rozpuku na wiadomość o jej cenie. Rodzinie UBeka oferującej tę działkę standardowo życzy się всего хорошего, jeśli chodzi o perspektywy sprzedaży tej działki.

Jeśli tutaj przez ćwierć wieku nie nastąpiła sprzedaż to jest to identyczne case study.

Posted
W dniu 8.05.2026 o 20:03, Jedburgh_Ops napisał:

Zapewne tyle, że nie dożyje sprzedaży fantu.

Mieszkam w pobliżu sporej działki byłego UBeka, którą to działką interesowali się jak dotąd wszyscy najbogatsi polscy deweloperzy i opuszczali tę działkę zaśmiewając się do rozpuku na wiadomość o jej cenie. Rodzinie UBeka oferującej tę działkę standardowo życzy się всего хорошего, jeśli chodzi o perspektywy sprzedaży tej działki.

Jeśli tutaj przez ćwierć wieku nie nastąpiła sprzedaż to jest to identyczne case study.

oferent pewnie umrze zanim znajdzie kupca , a wnuki wyrzucą go na śmietnik (znaczy tego C2P) , bo nie beda wiedzieć po chu... dziadek taki złom trzymał

Posted (edited)
Pojazd należał najprawdopodobniej do jednej z niemieckich jednostek pancernych stawiających opór alianckiemu lądowaniu w rejonie Salerno (Operacja Avalanche) po 9 września 1943 roku. W tym rejonie operowały wówczas m.in. 16. Dywizja Pancerna (16. Pz.Div.) oraz Dywizja Pancerna "Hermann Göring" (Pz.Div. "Hermann Göring"), które starły się z pododdziałami brytyjskiej 56. Dywizji Piechoty. Wrak znalazł się w korycie rzeki w wyniku zniszczenia przez siły brytyjskie lub bezpośredniego trafienia mostu podczas bombardowania.
Obecnie prowadzone są analizy techniczne mające na celu określenie stabilności konstrukcji mostu oraz ocenę możliwości bezpiecznego wydobycia fragmentów pancerza.
Wykorzystanie elementów niemieckich pojazdów bojowych jako stałego wzmocnienia powojennej infrastruktury drogowej nie jest odosobnionym przypadkiem; analogiczne rozwiązanie inżynieryjne zastosowano m.in. w polskim Górowie Iławieckim, gdzie podwozie niszczyciela czołgów Jagdpanzer IV posłużyło jako konstrukcja nośna przepustu rzecznego.
Link do filmu z wizji lokalnej w pierwszym komentarzu
Info: Łukasz/NIKITA
Źródło: Pasquale Capozzolo / SeiTV / Archiwum lokalne w Battipaglii.

4.jpg

4a.jpg

https://www.facebook.com/watch/?v=3304522653089756

Edited by Woodhaven

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information