Woodhaven Posted May 8 Posted May 8 Mam do sprzedania ciągnik armatni C2P więcej informacji pod nr telefonu 604361770 cena w złotówkach
Woodhaven Posted May 8 Posted May 8 Oferta sprzedaży 3-go zachowanego ciągnika C2P. Dwa pierwsze, całkowicie odrestaurowane, znajdują się w Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu oraz Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej w Warszawie. Trzeci zachowany C2P został odnaleziony na początku lat 2000, 50 km od Warszawy, gdzie służył jako mostek. Odkupiony przez obecnego właściciela, od dłuższego czasu oferowany różnym muzeom i prywatnym kolekcjonerom.
Cronos Posted May 8 Posted May 8 Boje się spytać ile za niego chce, skoro przez ponad ćwierć wieku nie potrafi opchnąć.
Jedburgh_Ops Posted May 8 Posted May 8 Godzinę temu, Cronos napisał: Boję się spytać ile za niego chce Zapewne tyle, że nie dożyje sprzedaży fantu. Mieszkam w pobliżu sporej działki byłego UBeka, którą to działką interesowali się jak dotąd wszyscy najbogatsi polscy deweloperzy i opuszczali tę działkę zaśmiewając się do rozpuku na wiadomość o jej cenie. Rodzinie UBeka oferującej tę działkę standardowo życzy się всего хорошего, jeśli chodzi o perspektywy sprzedaży tej działki. Jeśli tutaj przez ćwierć wieku nie nastąpiła sprzedaż to jest to identyczne case study.
Cypis Posted May 10 Posted May 10 W dniu 8.05.2026 o 20:03, Jedburgh_Ops napisał: Zapewne tyle, że nie dożyje sprzedaży fantu. Mieszkam w pobliżu sporej działki byłego UBeka, którą to działką interesowali się jak dotąd wszyscy najbogatsi polscy deweloperzy i opuszczali tę działkę zaśmiewając się do rozpuku na wiadomość o jej cenie. Rodzinie UBeka oferującej tę działkę standardowo życzy się всего хорошего, jeśli chodzi o perspektywy sprzedaży tej działki. Jeśli tutaj przez ćwierć wieku nie nastąpiła sprzedaż to jest to identyczne case study. oferent pewnie umrze zanim znajdzie kupca , a wnuki wyrzucą go na śmietnik (znaczy tego C2P) , bo nie beda wiedzieć po chu... dziadek taki złom trzymał
bodziu000000 Posted May 16 Author Posted May 16 (edited) Włoski Panzer IV https://www.facebook.com/share/v/18fiT2QzgQ/ Edited May 16 by bodziu000000
Woodhaven Posted May 16 Posted May 16 (edited) Pojazd należał najprawdopodobniej do jednej z niemieckich jednostek pancernych stawiających opór alianckiemu lądowaniu w rejonie Salerno (Operacja Avalanche) po 9 września 1943 roku. W tym rejonie operowały wówczas m.in. 16. Dywizja Pancerna (16. Pz.Div.) oraz Dywizja Pancerna "Hermann Göring" (Pz.Div. "Hermann Göring"), które starły się z pododdziałami brytyjskiej 56. Dywizji Piechoty. Wrak znalazł się w korycie rzeki w wyniku zniszczenia przez siły brytyjskie lub bezpośredniego trafienia mostu podczas bombardowania. Obecnie prowadzone są analizy techniczne mające na celu określenie stabilności konstrukcji mostu oraz ocenę możliwości bezpiecznego wydobycia fragmentów pancerza. Wykorzystanie elementów niemieckich pojazdów bojowych jako stałego wzmocnienia powojennej infrastruktury drogowej nie jest odosobnionym przypadkiem; analogiczne rozwiązanie inżynieryjne zastosowano m.in. w polskim Górowie Iławieckim, gdzie podwozie niszczyciela czołgów Jagdpanzer IV posłużyło jako konstrukcja nośna przepustu rzecznego. Link do filmu z wizji lokalnej w pierwszym komentarzu Info: Łukasz/NIKITA Źródło: Pasquale Capozzolo / SeiTV / Archiwum lokalne w Battipaglii. https://www.facebook.com/watch/?v=3304522653089756 Edited May 16 by Woodhaven
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now