Skocz do zawartości

F-35 dla Polski


Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, formoza58 napisał:

I zaraz znowu będziesz łkał i chlipał, że Ciebie obrażają. Jeśli tak uważasz,że bananowa, to zmień klimat, ale nie sraj w gniazdo, w którym całe życie poruszasz " skrzydełkami". 

Nic na to nie poradzę, że Rzeczpospolita nie stworzyła elit politycznych z prawdziwego zdarzenia. Na ten przykład taki XVIII wiek to była jedna wielka katastrofa, czego efektem były rozbiory. W II RP demokracja, a w zasadzie sejmokracja, była tylko przez kilka lat, bo nastąpiła sanacja określana jako junta pułkowników. W PRL jakąś wizję miał Gierek, ale kryzys światowy związany z wojną naftową go wykończył. A w 1989 roku władzę dostali historycy i ci którzy drukowali ulotki w piwnicach + kilku neoliberałów po kursach w USA. Obecna władza skupia się na tym, aby wygrać kolejne wybory i utrzymać się u koryta i dzielnie próbuje zwalczać problemy, które sama stworzyła [np węgiel]. Do tego dochodzi drukowanie pieniędzy bez ograniczeń, sny o potędze i pseudo polityka jagiellońska. Inna sprawa, że opozycja jest niestety niewiele lepsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walisz wywód na temat  braku elit...,  Przez ostatnie 30 lat  tylu ludzi pracowało na to , żeby ten umęczony kraj podniósł się po komunie i "pracy" pachołków wschodu. Ludzie byli rożni, mali, duzi, wierzący i nie, głupi, ,mądrzy i mądrzy na swój sposób. A Ty , kuźwa, na odwertkę. Ponoć maszerowałeś z Solidarnością noga w nogę, a więc nie byłeś fanem wschodu, bo to wtedy  była reguła. A potem, jak kiedyś wspomniałeś,nastąpiło ' tąpniecie" i bęc, nawrócenie na kierunek wschodni. Jeśli musisz to okazywać, robić z siebie ofiarę na forum rób tak dalej. Ale sraj obok, a nie min. na siebie, bo do tej pory mieszkasz w tym kraju. Nie on stał się powodem Twoich frustracji,być może jacyś ludzie Ciebie skrzywdzili, ale nie ta ziemia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, formoza58 napisał:

Walisz wywód na temat  braku elit...,  Przez ostatnie 30 lat  tylu ludzi pracowało na to , żeby ten umęczony kraj podniósł się po komunie i "pracy" pachołków wschodu. Ludzie byli rożni, mali, duzi, wierzący i nie, głupi, ,mądrzy i mądrzy na swój sposób. A Ty , kuźwa, na odwertkę. Ponoć maszerowałeś z Solidarnością noga w nogę, a więc nie byłeś fanem wschodu, bo to wtedy  była reguła. A potem, jak kiedyś wspomniałeś,nastąpiło ' tąpniecie" i bęc, nawrócenie na kierunek wschodni. Jeśli musisz to okazywać, robić z siebie ofiarę na forum rób tak dalej. Ale sraj obok, a nie min. na siebie, bo do tej pory mieszkasz w tym kraju. Nie on stał się powodem Twoich frustracji,być może jacyś ludzie Ciebie skrzywdzili, ale nie ta ziemia...

Wątek jest o zakupie F-35, jeżeli więc bardzo zadłużony kraj, jakim jest Polska, stać na zakup bardzo kosztownych w eksploatacji samolotów, to czemu nie. Mnie tylko irytuje, że nie kupiliśmy tego sprzętu, tak jak to robią w krajach cywilizowanych, czyli na zasadzie przetargu, a więc z automatu uzyskując lepsze warunki, jakieś nowe technologie i inwestycje we własny przemysł. Tym bardziej, że Amerykanie jak trafią frajera, to go puszczają boso.

Odnośnie osób, o których wspominasz na początku, to coby nie mówić o tzw. komunie, to ona zapewniła im bezpłatne wykształcenie, bo inaczej wielu z nich by pasało krowy u pana, wójta lub plebana. A prawdziwy skok cywilizacyjny nastąpił u nas po przyjęciu do UE, a to akurat zasługa SLD i Kwaśniewskiego [nie są z mojej bajki, zresztą na wybory od bardzo dawna już nie chodzę].

Nigdy nie byłem "fanem wschodu", a wręcz przeciwnie, bo uważam, że cała ta nasza polityka wschodnia, zwana jagiellońską, to jedna wielka katastrofa, która już nas kosztuje stratę dziesiątków miliardów złotych i dolarów. Owszem Wchód powinien być traktowany jako tanie surowce i rynek zbytu [obecnie już nie aktualne], a w pozostałych kwestiach należy się od niego jak najbardziej dystansować. Osobiście jestem zwolennikiem, nazwijmy to umownie, polityki piastowskiej, czyli integracji z cywilizacją zachodnią, a nie budowania, jak to nazwał PAD, państwa dwu narodowego. Bo to już przerabialiśmy w II RP, z opłakanymi skutkami zresztą.

I na koniec - ty mnie nigdzie nie wysyłaj, bo w latach 80-tych miałem okazję wyemigrować z tego kraju i nie skorzystałem, bo wierzyłem, że coś można zmienić tu na lepsze. A przy tym nikt mnie nie skrzywdził [incydentu z SB nie liczę], a w III RP udało mi się spaść na cztery łapy. No i nie sram na siebie, bo ja tylko na bardzo już stare lata przestałem się kierować emocjami, a jedynie chłodną analizą tego co obserwuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, formoza58 napisał:

😆 To bądź w związku z tym od tej chwili  konsekwentny, choć nawet w ostatnim poście nie odmówiłeś sobie przeczyć  względem tego co wyznałeś.

Przyznaję, że nie zrozumiałem tego bełkotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Tak w sprawie Czechów i F35:

Polska za 32 sztuki tych maszyn zapłaciła mniej, niż dziś Czesi muszą wyłożyć za 24 egzemplarze.

Polska zapłaciła 4,6 mld dolarów za 32 egzemplarze. W 2023 r. Szwajcaria wydała 5,5 mld dolarów na 36 sztuk, a Praga będzie musiała przeznaczyć 5,6 mld dolarów na tylko 24 jednostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
21 minut temu, bodziu000000 napisał:

 

 

Ja nie w temacie. To coś złego?

Prerogatywy prezydenta to właśnie rola reprezentacyjna i lobbowanie na rzecz kraju na arenie międzynarodowej. W końcu może coś innego niż polityczne gierki z kolesiami z partii i ratowanie ich złodziejskich dup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
1 godzinę temu, M81 napisał:

Owszem. Pogratulować Finom! 
Ten uśmiech to z podziwu dla ich umiejętności prowadzenia procesu wyłonienia myśliwca kolejnej generacji oraz negocjowania warunków towarzyszących zakupowi? Czy uśmiech przez łzy nad sprawnymi-inaczej w tej materii Polakami? Nie ma miejsca na łzy, będą F/A-50 na otarcie.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie