Skocz do zawartości

Zamek w puszczy-czyli, kto bogatemu zabroni


Rekomendowane odpowiedzi

Fala, no właśnie nie jestem przekonany czy papiery były do końca lewe. I czy cofnięcie pozwolenia na budowę odbyło się na podstawie rzetelnych przesłanek.

I wcale się nie dziwię, że ludzie którzy władowali w przedsięwzięcie dużą kasę, nie poddaje się bez walki. Może w Twoich stronach urzędnicy są bezstronni w stosowaniu przepisów, tutaj jest niestety "po uważaniu".

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2020 o 12:20, balans napisał:

Chcieliście Polski: Pana, Wójta i Plebana to teraz nie pyskować! W tym systemie to kasta Panów jest solą tej ziemi, a władza jest uczepiona u ich klamki. A więc jak taki Pan postanowi wybudować Gargamela w środku puszczy, to nikt mu nie podskoczy, bo prawo jest tylko dla maluczkich. Zapamiętajcie to sobie raz na zawsze.

Ale są też pozytywne przykłady - na południu kraju nowi właściciele odbudowali trzy zamki, z tego jeden to wyszła prawdziwa perełka, a i dwa pozostałe też dość nieźle się prezentują.

Jak to mówią - smoking dobrze leży dopiero na trzecim pokoleniu...

Powtórzę ponownie bo szybko znikło, a będzie jeszcze nieraz aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

les

" Szkoda jednak tego lasu, bo tak znacząca budowla będzie las niszczyła. Tłumy ludzi, obsługa hotelu, ścieki, śmieci, dla lasu nie będą obojętne. "

 

Nieprawda- przykład Oblatów ze Świętego Krzyża dowodzi, że wierni, turyści, itp, itd nie mają wpływu na środowisko, nawet w Parku Narodowym ? Nawet dyrektor PN tak twierdzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

Nieprawda- przykład Oblatów ze Świętego Krzyża dowodzi, że wierni, turyści, itp, itd nie mają wpływu na środowisko, nawet w Parku Narodowym ? Nawet dyrektor PN tak twierdzi...

Bo w naszym bantustanie Pleban też może wszystko, a nawet jeszcze więcej...

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, takafura napisał:

Już parę tematów  i widzę że niektórym to dosłownie wszystko się z dupą kojarzy cokolwiek zobaczy czy przeczyta.

Jest las, a w lesie rosną deski i patyki na zapałki i sraj taśmę. I gdzie tu dupa? W tym sęk...

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, balans napisał:

Jest las, a w lesie rosną deski i patyki na zapałki i sraj taśmę. I gdzie tu dupa? W tym sęk...

Ktoś ten las posadził, żeby rosły w nim dechy i patyki na zapałki i srajtaśmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Erih napisał:

Ktoś ten las posadził, żeby rosły w nim dechy i patyki na zapałki i srajtaśmę.

Aby ten ktoś las posadził, to ten ktoś musiał wcześniej wyciąć las, więc łaski nie robi.

Problem jest w tym, że obecnie jest prowadzona rabunkowa gospodarka leśna i nie bardzo jest już co wycinać, no chyba że na zapałki i sraj taśmę. Stąd coraz liczniejsze zakusy na obszary cenne przyrodniczo, które powinny pozostać nietknięte dla przyszłych pokoleń.

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, balans napisał:

Aby ten ktoś las posadził, to ten ktoś musiał wcześniej wyciąć las, więc łaski nie robi.

Problem jest w tym, że obecnie jest prowadzona rabunkowa gospodarka leśna i nie bardzo jest już co wycinać, no chyba że na zapałki i sraj taśmę. Stąd coraz liczniejsze zakusy na obszary cenne przyrodniczo, które powinny pozostać nietknięte dla przyszłych pokoleń.

 

Balans jeszcze o paletach drewnianych zapomniałeś..... 

Wiadomo że w technologii takowych potęgą jesteśmy i basta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacząc na to co się dzieje przypomina mi sie powiedzenie:

    > Prawo jest jak płot. Wąż się prześlizgnie, tygrys przeskoczy, tylko bydło nie rozłazi się z pastwiska <

I przypominam przy okazji: 

     Sądy są od stosowania prawa.kropka   Prawo zaś  ustanawiają orły z Wiejskiej wybrane przez suwerena.

Problem zaczyna się, gdy poglądy  circa about  1/4  narodu  są artykułowane  jako wola większości suwerena, przy jej (tej większości) milczącym przyzwoleniu z powodu lenistwa, strachu , niewiedzy czy diabeł wie czego jeszcze zniechęcającego do działania, 

w tym  pofatygowania się do lokalu wyborczego.   

 

 

 

  • Super 1
  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba skleroza mnie dopadła albo cuś innego. Wydawało mi się, że własnoręczne ten wątek założyłem a tu okazuje się, że jednak nie.

Idą zmiany, trzeba sprawdzić, czy ze wspólnych fotografii nie retuszują zasłużonych bojowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Tyr napisał:

Nie wywołuj wilka z lasu;) Jak pójdą głosować niegłosujący, to PiS będzie miał większość konstytucyjną i zagwarantowane następne kadencje. 

Większość konstytucyjna PiS-owi raczej nie grozi, bo max osiągnęli podczas ostatnich wyborów i pomimo tego, że rozdali miliardy, to i tak byli mocno rozczarowani. A teraz już nie ma kasy na rozdawanie, a i 500+ przez te ostatnie lata inflacja dość mocno uszczupliła. Natomiast zapewne  PAD zostanie na drugą kadencję i to pomimo tego, że robi za długopis, bo opozycja wystawiła do wyborów bardzo słabych kandydatów. Mnie to lotto, bo i tak nie chodzę na wybory.

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, balans napisał:

......... Mnie to lotto, bo i tak nie chodzę na wybory.

To akurat jest grzech cieżki, tfuuu raczej ciężkie przewinienie obywatelskie.

Patrotyzmem nie będę cię epatował,  w grzechy i  niebo&piekło sp. z o.o.  akurat  nie wierzę.  Zakonnego pracownika tej spółki miałem w rodzinie, więc dobrze wiem jak ten interes wygląda z tyłu sklepu. 

1568618678_nadbkb_600.jpg

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, balans napisał:

Problem jest w tym, że obecnie jest prowadzona rabunkowa gospodarka leśna i nie bardzo jest już co wycinać

Ilość bzdur które powielasz jednak to nie przypadek, w tym szaleństwie musi być metoda. Zalecam ostrożniejsze cytowanie lub niewypowiadanie się w dość specjalistycznych kwestiach o których nie masz raczej pojęcia a musisz się posiłkować wyszukiwarką.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Flins767 napisał:

Problem zaczyna się, gdy poglądy  circa about  1/4  narodu  są artykułowane  jako wola większości suwerena(...)

    Problemem jest demokracja bez alternatywna - jak wygrali "nasi" to był społeczny mandat i depisyzacja, jak przegrali to reżim i koniec demokracji, wyborczy są nagle oszołomami kupionymi za 500+ modlącymi sie do wizerunku Kaczora.

  Takie oderwanie od rzeczywistości i hipokryzja to jest problem.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, les05 napisał:

W latach trzydziestych tak wyglądały te okolice. 

puszcza.jpg

Pracuję jako leśnik na "ziemiach odzyskanych" i prawie 50 % lasów mojego leśnictwa to te posadzone na początku lat 50-tych.

Ps. W przypadku niektórych forumowiczów argumenty są drugorzędne, chodzi głównie o emocje :classic_wink:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, balans napisał:

Aby ten ktoś las posadził, to ten ktoś musiał wcześniej wyciąć las, więc łaski nie robi.

Problem jest w tym, że obecnie jest prowadzona rabunkowa gospodarka leśna i nie bardzo jest już co wycinać, no chyba że na zapałki i sraj taśmę. Stąd coraz liczniejsze zakusy na obszary cenne przyrodniczo, które powinny pozostać nietknięte dla przyszłych pokoleń.

 

Ten kto ten las wyciął, dawno już spoczywa dwa metry pod ziemią i zajmują się nim nawet nie robaki, a archeolodzy. Zaś co do zakusów, jak jakaś ciemnota robi z typowego lasu gospodarczego "obszar cenny przyrodniczo" no to nie dziwota.

PS To chyba ty pisałeś mi jak to pompowano AZP? No więc z "Natura 2000" było dokładnie to samo.

Edytowane przez Erih
  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, les05 napisał:

W tym przypadku, Puszcza Notecka została zaatakowana przez jakieś latające robactwo i trzeba było wszystko wyciąć a później posadzić nowy las.

W jakich latach została zaatakowana? Możesz coś bliżej? Wiem że rabunkowe cięcie szło w czasie DWS, Niemcy zupełnie się nie przejmowali nasadzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewodnik mówił że na początku lat 30-tych jakiś szkodnik zaatakował drzewa i leśnicy nic nie mogli zrobić jak tylko wyciąć całą puszczę i posadzić nowe drzewa. Bano się, że ten szkodnik przeniesie się na inne kompleksy leśne i bardzo szybko usychające drzewa wycięto. Dzisiaj drzewa, głownie sosna, mają już blisko 100 lat i wkrótce pójdą pod topór, bo sosna pow. 100 lat słabo rośnie albo może i wcale.  

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie