Skocz do zawartości

Zamek w puszczy-czyli, kto bogatemu zabroni


Rekomendowane odpowiedzi

Słowo klucz w tym rebusie to, "w jednym kawałku".  Chodzi zwarty kompleks leśny, a nie lasy poszatkowane przez pola uprawne, wsie i miasta zebrane pod wspólną nazwą np. Puszczy Karpackiej czy Borów Tucholskich.

Nie kpij tak z profesora, bo on dzięki swoim pracom naukowym, jest szanowany przez wielu fachowców zajmujących się przyrodą. Ty do nich nie należysz, ty emitujesz tylko niewyobrażalne ilości CO2, co ma zgubne skutki dla kto wie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

http://fakty.interia.pl/polska/news-zamek-w-stobnicy-najnowsze-zdjecia-z-wnetrza-budowli,nId,4305768?hkt=exclusiveStandalone-1#iwa_source=bloczek_poczta

Zdaniem Heksa Urbex największe wrażenie robi sala balowa i okrągłe szyby wind. "Jedna z nich sięga od piwnic do wieży, czyli musi to być minimum 10 pięter" - mówią.  

Dech w piersiach zapiera także wieża, z której można obserwować puszczę. Ekipa weszła ok. 90 metrów po rusztowaniach, by znaleźć się na szczycie. Jak dodają miłośnicy architektury, w środku jest wiele ogromnych pomieszczeń, pięknie zdobione kolumny, a nawet lądowisko dla helikopterów.

Money.pl zapytał również, na jakim etapie jest budowa. "Budynek jest już właściwie wykończony, ale stan jest raczej "deweloperski". Nie było jeszcze żadnych elementów wykończenia wnętrz, lecz widać, że planuje się przeznaczyć na nie miliony" - ujawnia ekipa.



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek na sztucznej wyspie, dawne stawy rybne zamienione w jezioro... Może i samowolka ale ja tam gratuluję pomysłu inwestorom. Pod warunkiem że we wnętrzach zachowają minimum klimatu średniowiecza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erich, czyli jak Ci się podoba to przepisy prawa można olać?, ja bym kazał wyburzyć ,przywrócić stan pierwotny, i nakazać starania o pozwolenie od nowa.Może by w tym bantustanie zaczęli szanować przepisy prawa.Bo powolutku w wielki burdel nam się ta któraś z kolei RP zamienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fala, ja się bardzo zastanawiam czy i na ile przepisy zostały naruszone.

Ale podejdźmy do tego inaczej: czy gdyby budowla ta powstała ściśle lege artis, to miałbyś coś przeciwko?

PS Natura 2000 to taki sam twór jak AZP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Erih napisał:

Fala, ja się bardzo zastanawiam czy i na ile przepisy zostały naruszone.

Ale podejdźmy do tego inaczej: czy gdyby budowla ta powstała ściśle lege artis, to miałbyś coś przeciwko?

PS Natura 2000 to taki sam twór jak AZP.

Jeśli wedle prawa to ani bym pisnął, choć swoje myślał.Co  do przepisów to z tego co wiadomo  jest samowolka więc.........

Edytowane przez fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Erih napisał:

No właśnie co do tego "co wiadomo" to ja mam [poważne wątpliwości czy czasem urzędnicy nie ulegli presji tzw "opinii publicznej" czyli działaniom rozmaitych "aktywistów".

Erih, jeśli inwestorzy są na prawie  to jaki problem wrzucić scan pozwolenia na budowę do sieci  i zakończyć wszelkie dyskusje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fala, co komu po pozwoleniu które cofnięto w trakcie budowy? Dlatego że, jak czytam, inwestor zrobił sobie plac postojowy dla maszyn i skład materiałów większy niż zapisano? Za coś takiego, to można by mu przywalić grzywnę, zobowiązać do rekultywacji (prywatnego) terenu, a nie wyburzać zaawansowaną inwestycję.

Edyta: Toska, a co to za ruski barok, że tak z ciekawości zapytam?

Edytowane przez Erih
Toska napisał co napisał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Erih napisał:

Fala, co komu po pozwoleniu które cofnięto w trakcie budowy? Dlatego że, jak czytam, inwestor zrobił sobie plac postojowy dla maszyn i skład materiałów większy niż zapisano?

I to jest kwintesencja polskości, w uj z prawem , kombinujmy.Dlatego rok temu byłem odwiedzić pod przymusem ojczyznę po 12 latach, teraz to chyba za następne 25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fala napisał:

I to jest kwintesencja polskości, w uj z prawem , kombinujmy.Dlatego rok temu byłem odwiedzić pod przymusem ojczyznę po 12 latach, teraz to chyba za następne 25.

No i to jest właśnie problem z polskim prawem: pisane na kolanie, interpretowane jak urzędnikowi wygodnie, a stosowane tak by obywatela udupić. I ty się dziwisz, że obywatele mają do niego stosunek ambiwalentny? Cholera, codziennie mijam znak ograniczenia prędkości, zwężenia itd... dotyczący remontu drogi zakończonego półtora roku temu. Remont dawno się skończył, znaki pozostały.

Z drugiej strony, na planie mojego osiedla, są DWA wyjazdy, jeden główny, drugi że tak powiem awaryjny. Tylko że ten drugi w tajemniczy sposób zniknął, bo "ekolodzy" nasadzili tam złotokapów. I teraz w razie "W" jeden źle zaparkowany samochód, i ani karetka, ani straż pożarna nie dojedzie. I tak da capo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie rok temu zawitałem do włości rodzonego brata w Smolcu k/Wrocławia, osiedle nowe cud , miód malina, tylko szok jakie ciasne ulice, jak przyjechała śmieciara do dojechała do końca ulicy i cofanie tyłem przez kilometr, powiedziałem rodzince aby się modlili aby tu jakiś pożar nie wybuchł bo będzie kataklizm na miarę Hiroshimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Erih napisał:

Fala, co komu po pozwoleniu które cofnięto w trakcie budowy

Znaczy mieli ale sobie je kupili bo normalnie nikt przy zdrowych zmysłach by im nie dał, a skoro cofnięte to takowego nie mają.To tak jak by ci prawo jazdy zabrano za np. promile.Miałeś i nie masz i co z wózkiem? będziesz jeździł aby nie zardzewiał choć nie masz lejcy?Ja wiem że wózek a zamek to porównanie mrówki do słonia, no ale prawo to prawo i choćby twoim teściem był prezes partii na p.. to masz o wózku zapomnieć, bo potem to anarchia a właśnie z tym mamy do czynienia i w przypadku tej budowli i w całokształcie.

Edytowane przez fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcieliście Polski: Pana, Wójta i Plebana to teraz nie pyskować! W tym systemie to kasta Panów jest solą tej ziemi, a władza jest uczepiona u ich klamki. A więc jak taki Pan postanowi wybudować Gargamela w środku puszczy, to nikt mu nie podskoczy, bo prawo jest tylko dla maluczkich. Zapamiętajcie to sobie raz na zawsze.

Ale są też pozytywne przykłady - na południu kraju nowi właściciele odbudowali trzy zamki, z tego jeden to wyszła prawdziwa perełka, a i dwa pozostałe też dość nieźle się prezentują.

Jak to mówią - smoking dobrze leży dopiero na trzecim pokoleniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie