Skocz do zawartości

Generał zwolniony przez Macierewicza o katastrofalnej sytuacji polskiego lotnictwa


Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie- ja nie bez powodu, przy okazji, poprosiłem M81 o uzasadnienie... ze wskazaniem na merytoryczne uzasadnienie...


PS Pomijając, że 96 A. z wyposażeniem, itp, ma kosztować "przed rabatem" 60 mld USD, a do tego należy doliczyć N miliardów złotych na logistykę, infrastrukturę, itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

Pomijając, że 96 A. z wyposażeniem, itp, ma kosztować "przed rabatem" 60 mld USD, a do tego należy doliczyć N miliardów złotych na logistykę, infrastrukturę, itp...

Drobna korekta, bo to by wychodziło 625 mln USD za jednego Apacza, czyli tyle, ile „flyaway” z grubsza ma kosztować B-21 :-) Chyba raczej chodzi o 60 mld nadwiślańskich złociszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska Marynarka Wojenna... Profesjonaliści... Nawet zacumować przy macierzystym nabrzeżu nie potrafią. Dowódców tych holowników powinni wywalić na mordę, co za amatorszczyzna. Przywalili w nabrzeże dziobem ORP Błyskawica (bez napędu), wprowadzanej na swoje stałe miejsce po zakończonym cyklicznym remoncie.

https://www.trojmiasto.pl/raport/?show=342986#report342986

 

M.

Edytowane przez beaviso
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 25.09.2023 o 23:53, Utylizator złomu napisał:

Naprawdę zazdroszczę...nie miałem okazji obserwować go z DOL, ale ten samolot lubię najbardziej. To chyba jedyna dłuższa relacja z DOLu polskiego MiGa-23.

Utylizatorze, Beaviso,

Wyrzucam teraz potężną część mojej biblioteki i zobaczcie, co przez przypadek znalazłem - Wasze ulubione MiG-i-23 i to na dodatek na DOLu Września AD 1991, na którym byłem.

Reportaż pochodzi z francuskiego miesięcznika Air Action nr 28.

image.thumb.jpeg.36ceb365b9efbae2afd172e489289005.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

"Wyrzucam teraz potężną część mojej bibliotek..."

Nie idź tą drogą...

Muszę, bo mnie już papierzyska wypychają poza drzwi wejściowe do mieszkania, a jeszcze musi się zmieścić żona, pies i dwa koty :-)

Mam nadzieję, że koledzy Utylizator i Beaviso lekko się ucieszą, zanim w pudłach przeprowadzkowych znajdę coś lepszego o polskich MiG-ach-23, bo jeszcze coś powinienem mieć z mojego aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zmiana kierownictwa najważniejszej uczelni wojskowej. Gen. Mieczysław Gocuł pokieruje Akademią Sztuki Wojennej

Cytat: „Za czasów ministrów obrony Macierewicza i Błaszczaka ASzWoj podupadła. Polska stała się jedynym krajem w NATO, który swoich generałów kształcił tam na zaocznych kursach”.

Czyli dokładnie tak, jak za czasów sanacyjnej ciemnoty i miernoty, której to sanacyjnej mierzwie jedyne, co jej się udało najlepiej to opracowanie takich tortur wobec mecenasa Liebermana, jakich nie wymyśliło ani Gestapo, ani Smiersz.

Zaoczni generałowie partii piss w razie „W” broniliby Polski też pewnie zaocznie... z londyńskiego hotelu Rubens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
2 godziny temu, M81 napisał:

Bardzo dobra wiadomość. Uczelnia zasługuje na doświadczonego wojskowego, posiadającego zdolność przewidywania.😁🤣😂

Zrzut ekranu 2024-02-15 172740.jpg

Co to ma dowodzić?

Większość światowych/europejskich generałów wypowiadało się w tym tonie. Równie dobrze można zarzucić tym co twierdzili, że wojna będzie, że mają szemrane powiązania.

Btw. Mam dobrą pamięć, więc coś przypomnę. Władze polskie były poinformowane przez wywiad USA w październiku 2021, że wojna będzie. Nie uwierzyli, czy olali, bo nie widziałem budowy okopów i ciągnięcia żołnierzy na granicę ukraińską?

O rezerwacjach w Londynie za to pewnie nie zapomnieli.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, karpik napisał:

O rezerwacjach w Londynie za to pewnie nie zapomnieli.

Nie zapomnij że Morawiecki tuż przed wojną brał udział w spotkaniach antyunijny, prorosyjskich polityków. I był z tego dumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
8 minut temu, MarekA napisał:

Nie zapomnij że Morawiecki tuż przed wojną brał udział w spotkaniach antyunijny, prorosyjskich polityków. I był z tego dumny.

Zabierasz mi zabawe. Czekałem aż coś odpyskuje 😅

To co piszesz można uznać też za szykowanie się nie na emigrację, a gubernatorstwo piss na terenie RP.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
15 minut temu, M81 napisał:

Spotkanie antyunijnych, prorosyjskich polityków. Morawiecki drugi z prawej.

Nord_Stream_ceremony.jpeg.jpg

Tu się zgodzę. Merkel wiedziała, że będzie wojna długo przed jej wybuchem i to z pierwszej ręki. Czy był pakt o nieagresji z tą pierwszą ręką? Pewnie był. Gdyby Merkel powiedziała putinowi, że będzie bronić Polski (zablefować, bo niby czym) to może wojny by nie było.

Edytowane przez karpik
Przez pomyłkę napisałem putin wielką literą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Jakbym był piss-bojem, fanem, to zamilkłbym po tym co się dzisiaj odwaliło, grzecznie skinął i zniknął zawstydzony.

Otóż, w wewnątrzpissich przepychankach emerytowany wszechmędrzec i niedoszły Naczelnik Państwa wskazał na pissiego lidera kandydatów do Parlamentu UE niejakiego Tarczyńskiego - chama i dzierżymordę - co ten ma zresztą wypisane otwartym tekstem na prostackim licu. Wśród zadań na najbliższy czas wymieniono pracę na rzecz wsparcia (swoją drogą ciekawe jak miałoby to się na cokolwiek przełożyć) kandydatury Pomarańczowego Oszołoma na urząd prezydenta USA.

Tak, tego samego, który 5 dni wcześniej jawnie podważał podstawy istnienia NATO i bredził o akceptacji dla napaści Rosji na niektórych, nienazwanych wprost, członków sojuszu. Nawet jeśli miała być to wypowiedź „motywująca”, choć na poziomie trenera czwartoligowego zespołu, to została odebrana tak jak sami wiemy.

Ostateczna kompromitacja i obnażenie prawdziwej twarzy piss. 

 

M.

Edytowane przez beaviso
  • Super 2
  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lutym 1940 minister wojny Oliver Stanley poinformował jednego z dowódców sił ekspedycyjnych,że uważa za mało prawdopodobne, aby Niemcy dokonali ataku na zachodzie w tym roku. Trzeba jednak przyznać, że zrobił to trzy miesiące przed tym atakiem a nie tydzień.🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszły kwity na temat 300-tysięcznego WP płaszczaka (cytaty z obecnego MON):

1. Dywizja Piechoty Legionów – ukompletowanie na poziomie batalionu

8. Dywizja Piechoty Armii Krajowej – ukompletowanie na poziomie drużyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie