Skocz do zawartości

Generał zwolniony przez Macierewicza o katastrofalnej sytuacji polskiego lotnictwa


Rekomendowane odpowiedzi

husky1
ale to widocznie koles moderow , to karteczki nie dostanie, a powinien juz dawno"

proszę nas nie mieszać:)

My to cichociemni.Nie skapniesz się a pozamiatane
Wsio pod kontrolą.
Wiesz ile trzeba zgód,papierków,maili by odstrzelić..
Sporo:/
ale ręka na pulsie jest:)

relax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fala (472 / 19) 2017-11-19 16:53:19

Ja poprosiłem tylko o wymienienie przykładów "cudowności obecnego MON..."

Prosie bardzo- zakupienie samolotów dla VIP'ów...
Tym bardziej, im bardziej koszt jest wpisany w budżet MON i pokazuje w jak dużym procencie zaplanowane wydatki wydatki są realizowane skutecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie znalazłem chwilę, żeby dorzucić kilka słów na nurtujące kolegów tematy związane z p.Macierewiczem. Kiedyś AM powiedział, że to jest czas, w którym wnuki (czy spadkobiercy) UB, walczą z spadkobiercami AK (dla niewtajemniczonych AK=Armia Krajowa). Ja się w pełni z tym zgadzam. AM jest obiektem wściekłych ataków ze strony ludzi związanych z UB, LWP, WSI i ich sympatyków. Ich gazety, radia, tv, ich portale internetowe non stop opluwają gościa, bo niewielu jest ludzi w Polsce, którzy tak bezkompromisowo walczyli z komuną jak AM. Ostatnio komuchy nawet książkę o AM napisali. Oczywiście nikt z was do nich nie należy, co to, to nie. Raczej moi interlokutorzy zachowują się jak dzieci we mgle, coś niby widzą, coś słyszą, ale najlepiej czują się płynąc w głównym nurcie informacyjnego przekazu, wyznaczanego przez Onet, GW, TVN itp.
Co do MON-u, to szefem tej instytucji powinien być człowiek, który po za uczciwością musi wykazywać się przede wszystkim silną osobowością. Niektórzy z was na pewno pamiętają sprawę gen. Wilczyńskiego i jego konflikty z min. Onyszkiewiczem, albo słynny „obiad drawski”. Czy uważacie, że takie sytuacje mogły by mieć miejsce u Macierewicza? W armii byle sierściuch uważa się za co najmniej Napoleona, kto był w wojsku ten wie.
Tylko silny charakter i charyzma mogą zapewnić cywilną kontrolę, spokój i porządek w armii. Inaczej w MON zaczną rządzić pułkownicy. Przypomnijcie sobie co zrobił na wejściu obecny prezydent Francji (gość nie z mojej bajki), wyrzucił najlepszego generała, który też uważał się za niezastąpionego, dostał kopa w d. i świat o nim zapomniał.
Ciepłe kluchy na czele MON-u zdecydowanie się nie sprawdzają. Onyszkiewicz, Komorowski, Klich, Siemoniak doprowadzili do rozkładu armię, zrobili to, co Janukowycz z armią ukraińską. O sukcesach AM jako ministra można poczytać na innych portalach, tu nie ma co przedłużać. Oczywiście robi również błędy, czasami dają znać złe cechy jego charakteru, no ale cóż, kto jest bez wad niech pierwszy rzuci itd. Za AM stoi jego chwalebny życiorys. Poprzednik AM w MON, niejaki Siemoniak został szefem naszej niezwyciężonej armii za zasługi jako kierowca Tuska. O zasługach Komorowskiego i Klicha przez litość nie wspomnę. To ja już wolę Macierewicza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że AM nikt w szaleństwie nie dorówna ,a tu proszę jaki kfiatek.Napisałem to bo produkowanie jakiejś długiej epistoły z merytorycznymi tezami popartymi cytatami i fotkami mija się z celem , co widać w w/w tekście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10,5 miliarda dolarów, czyli niemal 38 miliardów złotych - na tyle Amerykanie wstępnie wycenili sprzedaż Polsce systemów Patriot. Nie chodzi przy tym o wszystko, co chciałoby kupić polskie wojsko w ramach swojego największego programu zbrojeniowego Wisła, ale mniej więcej o połowę.

http://www.tvn24.pl/program-wisla-amerykanie-podali-wstepna-cene-pierwszej-fazy,791698,s.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że nie jestem wnukiem UB-ka", a wręcz przeciwnie - jestem synem żołnierza AK. Na zdjęciu [sierpień 1944, Batalion Skała"] pierwszy z lewej mój ojciec plut. AK ps. Strzała". I w odpowiedzi @les05 mogę jedynie napisać, że moim zdaniem WSZYSCY kandydujący [z nadania politycznego] na publiczne stanowiska, powinni wcześniej przejść Badania Psychiatryczne - Bo Czy te oczy A. mogą kłamać? Chyba nie..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tłumacz się, szkoda czasu. Nie zauważyłeś jeszcze, że każdy mający własne zdanie (które jest różne od obecnie obowiązującego) jest z automatu synem UB-ka" i widzem TVN-u?

A do do LWP, to rozumiem że protoplaści kol. Les05 nie służyli w tymże?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. balans bez urazy, ale wiesz, u źródła rzeka jest czysta, a dalej różnie bywa. Co do badań psychiatrycznych, to mieliśmy już psychiatrę na czele MON i ja bym w tym kierunku nie szedł. Pozostałym kol odpowiem jak ochłoną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

les05
pomijając Twój wspaniały esej na temat AM,armii itp
to ja poproszę o informację jak AM naprawia WP
Najlepiej w punktach.
Bo to co napisałeś to takie trochę masło maślane.Podanie że lepszy niż inni ale bez przykładów..

Ostatnio komuchy nawet książkę o AM napisali"
nom,Piątek rocznik 74 wiec taki komuch że strach...


zachowują się jak dzieci we mgle, coś niby widzą, coś słyszą, ale najlepiej czują się płynąc w głównym nurcie informacyjnego przekazu, wyznaczanego przez Onet, GW, TVN itp"

Informacyjny prikaz to domena kurwizji.Opierając się na jednym źródle byśmy musieli chwalić dobrą zmianę jak u Kima.
Polecam wiele źródeł i wyciąganie własnych wniosków a nie stanie pod jedną szczekaczką.

Tylko jakoś nagle chlebek podrożał,masełko,jajeczka,paliwo..o innych nie wspominając
A płace niezbyt
Dlatego uważam że wybory winny być obowiązkowe.By wstydu nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę postów wyżej jest coś o mitycznych kodach źródłowych", że bez posiada nich broń jest bezwartościowa, że obcy będzie decydował kiedy i jak ją użyć, że ruski przejmie kontrole itp.
Kody źródłowe są po to by zmodyfikować oprogramowanie (Software), dodać nowe funkcje do tego oprogramowania, sterowniki itp.
Teraz przykład: nie potrzebuje kodów źródłowych aby używać przeglądarki Mozilla Firefox do tego do czego została zrobiona czyli aby surfować po internecie, wpisuję DANE (czyli adres strony) i przeglądam. Kody by mi były potrzebne aby tę przeglądarkę przerobić aby inaczej działała, miała jakieś nowe funkcje które ja sobie wymyśliłem a nie twórca przeglądarki i właściciel kodów. Więc kody Izraelczykom do F-16 były potrzebne aby podpiąć i zintegrować swoją elektronikę i swoje uzbrojenie z oprogramowaniem stąd Izraelski F-16 ma końcówkę i" F-16i, bo prawie cała elektronika jest żydowska. Co my możemy zintegrować z naszymi F-16? jakie uzbrojenie made in Poland? Polski pilot wpisuje po porostu DANE w komputer misji i leci. Wpisuje te dane jak ja wpisuje DANE w przeglądarkę Mozilla Firefox i nie potrzebuje do tego kodów ani zgody USA na wykonanie misji.
To samo się będzie tyczyło patriotów, jeśli bedą do nich polskie radary to pewnie razem z amerykanami je zintegrujemy, lub będzie moduł plug and play i dostęp do tego modułu pewnie będziemy mieli. W jaki sposób rusek dostanie się (nawet jeśli będzie znał kody źródłowe)do kodów naszych patriotów? przecież dostęp do nich czyli do oprogramowania na wyrzutniach i w radarach chyba nie będzie poprzez internet, aby się można było włamać i zmienić software poprzez te kody. W ogóle po co zmieniać kody jak sie ma dostęp do software'u, lepiej przecież zawirusować, tak jak elektrownie atomowe w Iranie zawirusowali Izraelczycy.
To juz któreś forum gdzie czytam o tych mitycznych kodach źródłowych (inne to defence24)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz polecam zapoznanie się z historią izraelskiego ataku lotniczego na reaktor atomowy Osirak i - właśnie za pomocą kodów źródłowych - na co Amerykanie Izraelczykom pozwolili w tej misji bojowej, a na co nie pozwolili przesyłając w powietrzu dowódcy izraelskiej formacji jasny sygnał w tej sprawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie