Tyr Napisano 14 Grudzień 2018 Napisano 14 Grudzień 2018 http://www.mpolska24.pl/post/8677/jak-kupujemy-najdrozsze-smiglowce-swiata-liczby-i-fakty-cz-1http://biznes.newseria.pl/news/airbus-pracuje-nad,p1888296026
Czlowieksniegu Napisano 15 Grudzień 2018 Napisano 15 Grudzień 2018 - Węgierskie Ministerstwo Obrony zamówiło 16 śmigłowców wielozadaniowych H225M wyposażonych w system zarządzania bronią HForce - poinformowała ich producent, spółka Airbus Helicopters. Śmigłowce H225M to słynne Caracale.Więcej: http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24280069,wegrzy-kupuja-16-caracali-to-kolejny-etap-modernizacji-ich.html#a=167&c=154&s=BoxNewsLink
Czlowieksniegu Napisano 23 Grudzień 2018 Napisano 23 Grudzień 2018 http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/wegrzy-kupuja-caracale-ogromne-straty,894635.html
husky1 Napisano 23 Grudzień 2018 Napisano 23 Grudzień 2018 Za 16 śmigłowców 130 miejsc pracy.Jak powiedział przedstawiciel Airbus -co setny smiglowiec AH bedzie mial cześci z Węgier-bardz poważny offset :).U nas za 50 byloby ok. 400 miejs pracy- stosujac rachunek prawdopodobieństwa.Szkoda , że nikt nie wspomniał o wspanialym zakupie Ukrainy- ktora dostaje Airbusy wycofane przez firme obsługujacą platformy wiertnicze. Wycofane dlatego, że ludzie odmawiali wejscia na pokład po katastrofie i wielu awariach.Chociaz w przypadku Ukrainców- oni i tak za nie nie płacą tylko sojusznicy.
Czlowieksniegu Napisano 23 Grudzień 2018 Napisano 23 Grudzień 2018 Jak powiedział przedstawiciel Airbus -co setny smiglowiec AH bedzie mial cześci z Węgier-bardz poważny offset :)."Jakieś źródło?Bo minister spraw zagranicznych i handlu Węgier Peter Szijjarto wspomina o budowie fabryki części i ma tam znaleźć zatrudnienie kilkaset osób.
husky1 Napisano 24 Grudzień 2018 Napisano 24 Grudzień 2018 Węgrzy kupując szesnaście śmigłowców też wynegocjowali program offsetowy. Francuzi zbudują nad Dunajem fabrykę części do tych maszyn. Prace w zakładach znajdzie około stu trzydziestu osób. (http://www.tvn24.pl)Nie czytasz linkow, ktore sam wstawiasz ?
Czlowieksniegu Napisano 27 Grudzień 2018 Napisano 27 Grudzień 2018 http://dorzeczy.pl/kraj/88217/Wegry-kupia-francuskie-caracale-Polska-nie-Komentarz-ministra.html
fala Napisano 31 Grudzień 2018 Napisano 31 Grudzień 2018 Wazelinka niczym obatel wypowie się na każdy temat.
les05 Napisano 2 Styczeń 2019 Napisano 2 Styczeń 2019 Specjalnie dla fanów, którzy po nocach śnią o jego oczach:)http://300polityka.pl/news/2019/01/01/macierewicz-sojusz-z-niemcami-nie-da-antyrosyjskiego-efektu-musi-doprowadzic-do-wepchniecia-polski-do-rosyjskiej-strefy-wplywow-a-w-najlepszym-razie-do-uczynienia-z-polski-swoistego-kondominium-r/– Dziś kanclerz Niemiec Angela Merkel mówi nam otwarcie, że mamy zrezygnować z naszej niepodległości i suwerenności narodowej, prezydent Francji Emmanuel Macron ogłasza, że europejska armia, która miałaby powstać, może być użyta do walki z USA. Trybunał Sprawiedliwości staje się gwarantem postkomunistycznego dyktatu w polskim sądownictwie, a Parlament Europejski potępia polski patriotyzm i chce na nas wymusić porzucenie wartości chrześcijańskich – napisał Antoni Macierewicz w eseju “Cena patriotyzmu” opublikowanym w ostatnim numerze miesięcznika “Wpis”, Poniżej kilka wybranych cytatów. Całość można przeczytać i zakupić tutaj.— O USA, TUSKU I KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ: “W rzeczywistości Ameryka potrzebuje Polski, a Polska skazana jest na Amerykę. Taka konfiguracja to niesłychanie rzadka sytuacja w dziejach światowej geopolityki i faktycznie, politycy reprezentujący obie strony szukają innego rozwiązania, nie chcąc być uzależnionym od partnera. Dla USA oznaczałoby to sojusz z Rosją albo w wersji putinowskiej, albo taki, jaki starał się wykreować George Soros. Bez względu na rozważania gabinetowych strategów – jak na razie – nic nie wskazuje na to, by Partia Republikańska i jej elektorat zaakceptowali taką możliwość. W Polsce sytuacja jest także skomplikowana. Po obu stronach obecnego sporu ideowo-politycznego, tzn. zarówno w obozie totalnej opozycji, jak i szeroko rozumianej prawicy, są środowiska gotowe zaakceptować sojusz rosyjsko-polski. Oczywiście, koncepcje te mają różny kształt i ich znaczenie dla obu formacji jest odmienne. Totalna opozycja wyrosła z obozu forsującego (w ślad za Niemcami) akceptację dla porozumienia z Rosją. Owocem tej właśnie polityki Donalda Tuska był dramat smoleński i to bez względu na to, w jakim stopniu Tusk i związani z nim politycy mieli świadomość reperkusji swojej postawy i tego, w jakiej grze uczestniczą. Jedno jest pewne: śmierć polskiej elity z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele była prostą konsekwencją otwarcia Polski przez rząd Tuska na wpływy rosyjskie”.— O AGENTURALNO-ROSYJSKIM UZALEŻNIENIU POLITYKI DONALDA TUSKA: “O tym agenturalno-rosyjskim uzależnieniu polityki Donalda Tuska musimy dziś jasno mówić, bo brutalnie kłamliwa propaganda totalnej opozycji i bezradność publicznych środków informacji robią wrażenie na młodym pokoleniu nie pamiętającym tamtych wydarzeń. Większość mediów ignoruje “niewygodne” fakty i ustalenia Komisji Smoleńskiej (…) Rozpoczęta wówczas kampania nienawiści przeciwko prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i de facto polskiej tradycji niepodległościowej na zawsze już pozostanie symbolem Platformy Obywatelskiej i obozu totalnej opozycji. Ten obraz oczywiście można by rozszerzyć, przypominając diagnozy strategów prezydenta Bronisława Komorowskiego, a Rosja może stać się częścią NATO. Taka właśnie była geneza planu stopniowej likwidacji armii, walki z patriotyzmem, podporządkowywania polityki polskiej Niemcom i Rosji. Takie też były źródła tragedii smoleńskiej!”.— O SOJUSZU Z NIEMCAMI I SWOISTYM KONDOMINIUM ROSYJSKO-NIEMIECKIM: “Przywołanie tych faktów było niezbędne dla zrozumienia, przed jakim dylematem staje dziś polityka polska, próbująca powrócić do idei sojuszu niemieckiego (a w konsekwencji -rosyjskiego!). Oczywiście, zwolennicy tej koncepcji po stronie prawicy wychodzą z zupełnie innych założeń i argumentują swoje propozycje inaczej niż Donald Tusk i totalna opozycja. Nie sugeruję, że są ich ukrytymi zwolennikami, ale rzecz w tym, że mimo pięknie umotywowanych intencji konsekwencje ich działań rysują się podobnie. Widzą oni sojusz z niemiecką Unią Europejską albo jako część wielkiej cywilizacyjnej operacji antyanglosaskiej, albo jako możliwość wpłynięcia na trwałe uformowanie UE przeciw Rosji. Jednak tylko pierwsza z tych możliwości jest realistyczna. Sojusz z Niemcami nie da antyrosyjskiego efektu, przeciwnie, musi doprowadzić do wepchnięcia Polski do rosyjskiej strefy wpływów, a w najlepszym razie – do uczynienia z Polski swoistego kondominium rosyjsko-niemieckiego. Nie zdają sobie z tego sprawy ci polscy patrioci, którzy uwiedzeni konserwatywnymi wypowiedziami Putina i motywowani antyamerykanizmem propagują wielką unię europejsko-rosyjską, od Lizbony po Władywostok. Sojusz rosyjsko-niemiecki dotychczas zawsze prowadził do zniszczenia Polski. Wystarczy zajrzeć do prac Aleksandra Dugina, głównego ideologa Putina i twórcy putinowskiej strategii geopolitycznej, by zobaczyć, co naprawdę niesie Polsce imperium niemiecko-rosyjskie”.http://300polityka.pl/news/2019/01/01/macierewicz-sojusz-z-niemcami-nie-da-antyrosyjskiego-efektu-musi-doprowadzic-do-wepchniecia-polski-do-rosyjskiej-strefy-wplywow-a-w-najlepszym-razie-do-uczynienia-z-polski-swoistego-kondominium-r/
Czlowieksniegu Napisano 2 Styczeń 2019 Napisano 2 Styczeń 2019 W rzeczywistości Ameryka potrzebuje Polski, a Polska skazana jest na Amerykę. Taka konfiguracja to niesłychanie rzadka sytuacja w dziejach światowej geopolityki i faktycznie, politycy reprezentujący obie strony szukają innego rozwiązania, nie chcąc być uzależnionym od partnera."vshttp://www.youtube.com/watch?v=Ggt7bpUdz3ktak dla przykładuCzyli- kiedy kłamał?
les05 Napisano 2 Styczeń 2019 Napisano 2 Styczeń 2019 Kłamie? Jest politykiem, znasz polityka, który nie kłamie. Znasz człowieka, który.... A, ty, co z tobą:)
Czlowieksniegu Napisano 3 Styczeń 2019 Napisano 3 Styczeń 2019 http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24328980,blaszczak-obiecywal-wiele-malo-zrobil-pieniadze-maja-isc-do.html#s=BoxOpMT
Tyr Napisano 6 Styczeń 2019 Napisano 6 Styczeń 2019 fotka nr1 http://pl.wikipedia.org/wiki/Bell-Boeing_V-22_Osprey o kilka procent tańszy od caracanówfatka nr2 http://pl.wikipedia.org/wiki/Bell_V-280_Valorponad 3,5 krotnie tańszy od nielotów francuskich ale trza by poczekać;)
Czlowieksniegu Napisano 6 Styczeń 2019 Napisano 6 Styczeń 2019 Marcinku- nie idź tą drogą.Mam nadzieję, że oficyjele ogłaszający przetarg nie opierali się na informacjach z Wikipedii.
Tyr Napisano 6 Styczeń 2019 Napisano 6 Styczeń 2019 http://www.aircraftcompare.com/helicopter-airplane/Bell-Boeing-V-22-Osprey/201http://www.wired.com/2016/07/bell-v280-valor-v22-osprey-replacement/masz nie z wiki...
Czlowieksniegu Napisano 6 Styczeń 2019 Napisano 6 Styczeń 2019 Teraz do danych technicznych dołóż:- wymagania specyfikacji techniczno-użytkowej- offset- termin - serwisowanie i udział krajowego przemysłu w tymże- szkolenia i ich koszt- cenę Na końcu dolicz oczekiwania polityczne poszczególnych polityków, z podziałem na ich okręgi wyborcze, biorąc pod uwagę położenie istniejących fabryk.Rolę związków zawodowych pomińmy, żebyś kociokwiku do szczętu nie dostał.
Tyr Napisano 6 Styczeń 2019 Napisano 6 Styczeń 2019 Bell już oferował nam i Czechom Vipery i wspólne centra serwisowe i szkoleniowe...
Czlowieksniegu Napisano 6 Styczeń 2019 Napisano 6 Styczeń 2019 wspólne centra serwisowe i szkoleniowe..."Nie tylko to- tyle, że w Czechach zlokalizowane.
Tyr Napisano 6 Styczeń 2019 Napisano 6 Styczeń 2019 do Czech to strzelankę komputerową przywieźli czyli symulator a o zakupie można by zacytować: Jesteśmy zdecydowani na zaangażowanie polskiego przemysłu w program Viper. Umowa z PZL Mielec jest tylko pierwszym, moim zdaniem najłatwiejszym krokiem, ze względu na powiązanie zakładu z amerykańska firmą Sikorsky. Amerykańska firma, amerykańskie standardy. Administracja wojskowa USA już zatwierdziła PZL Mielec jako producenta, dlatego jest to relatywnie łatwe. Łatwiejsze niż w przypadku innych polskich firm które bierzemy pod uwagę. (...) Obecnie rozmawiamy z wieloma innymi organizacjami w Polsce. Jesteśmy pod wrażeniem tego, że Polska posiada konsorcjum PGZ z firmami działającymi w szerokim spektrum możliwości. Tak więc w Polsce widzimy szerokie możliwości kooperacji. Zakładamy nie tylko montaż, ale również wsparcie eksploatacji i obsługę w Polsce. Rozmawiamy na ten temat. Chcemy dostarczyć te możliwości i wyszkolić personel. Uważam też, że wsparcie eksploatacji to jedna z silnych stron firmy Bell Helicopters.Wiceprezes firmy Bell Helicopter, Robert HastingsCzechy są zainteresowane śmigłowcami Venom i w najbliższym czasie spodziewamy się decyzji w sprawie zakupu 12 maszyn. Polska rozważa pozyskanie Viperów. Są tez inne kraje w regionie, o których nie mogę w tej chwili mówić. Polska, posiadając możliwości montażowe i serwisowe będzie mogła poszukiwać rozwiązań zapewniających synergię z innymi krajami-użytkownikami. Jesteśmy na to przygotowani, ale są to decyzje pozostające w gestii rządów. Wiceprezes firmy Bell Helicopter, Robert HastingsNie jest wykluczone, że również UH-1Y dla Czech mogłyby być montowane w Mielcu. Robert Hastings nie wykluczył takiej możliwości, choć jak przyznał – w planach nie wybiegamy aż tak daleko. – Natomiast potwierdził, że zainteresowanie śmigłowcami wyraziło kilka krajów w naszym regionie, które muszą najbliższym czasie znaleźć następcę dla rosyjskich Mi-24.Cała wschodnia część Europy poszukuje obecnie śmigłowców uderzeniowych lub będzie poszukiwać niebawem. Nie tylko Polska, ale też Słowacja, Czechy, Bułgaria, Rumunia, Ukraina. Wszystkie chcą uwolnić się z posowieckiego łańcucha dostaw. Sprzęt jest już stary, części coraz droższe, a Rosja zachowuje się dziś odmiennie i dlatego chcą opuścić jej strefę technicznego wpływu. (...) Rozmawiamy z innymi krajami w regionie na temat zakupu śmigłowców Viper, ale też Venom, z którym ma on 85% wspólnych komponentów. Polska jest oczywiście największym z tych państw. Pierwszym które wstąpiło na drogę demokratyczną i pierwszym, które znalazło się w NATO. Jest więc naturalnym liderem w regionie, ale inne kraje również rozważają zakup śmigłowców bojowych Bell.Wiceprezes firmy Bell Helicopter, Robert Hastings
les05 Napisano 6 Styczeń 2019 Napisano 6 Styczeń 2019 Wszystkie pieniądze przeznaczone na zakupy sprzętu idą teraz na Wisłę, przy niej śmigłowce to mały bzdet.
Tyr Napisano 6 Styczeń 2019 Napisano 6 Styczeń 2019 Czyli może by poczekać na Valory;) Te caracany to zestrzeliwują handlarze kokainą w Ameryce Pd. a im podobne, używane z platform wiertniczych sprzedają na Ukrainę bo załogi boją się latać.
les05 Napisano 6 Styczeń 2019 Napisano 6 Styczeń 2019 Ktoś kto zamawia francuskie helikoptery mając w Polsce zakłady produkujące amerykańskie i włoskie śmigłowce, musi być albo chory psychiczne, albo łasy na kanapki albo wykonującym polecenia spoza kraju. Innej opcji nie ma.
Czlowieksniegu Napisano 6 Styczeń 2019 Napisano 6 Styczeń 2019 Lesiu- a one produkują takie coś, co spełniało warunki specyfikacji?Już pal licho cenę i podobne niepotrzebne szczegóły...PS A jak tam BH Pana Antoniego? Już wylądowały?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się