Skocz do zawartości

Ersatz WOT


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, srbm napisał:

(...)autorzy apelu idą chyba jednak krok za daleko.

Zakładając że nic się nie zmieni i tych kilka tysięcy migrantów będzie sie błąkać tam i z powrotem czekając rok na 5 metrowy mur z elektroniką.

Może warto być przygotowanym jeszcze przed szkodą na czarny scenariusz ? Jak napięcie wzrośnie gdy zaginie kilku naszych żołnierzy, kogoś postrzeli snajper, ktoś zdesperowany się podpali lub wysadzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, karpik napisał:

Dziwię się, że nikt się nie fafluni w temacie marszu narodowców, gdzie żołnierze WOT szli zaraz za bąkiewiczem. Jak obstawa jakaś. Osobiście byłem zniesmaczony. Hańba dla munduru.

A jak tam po słowach opozycji i ich piewców się czujesz? Podzielasz to jak zostałeś nazwany?

Edytowane przez Tyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję, że to samowolka, żeby iść krok za tym naziolem.

Widać było trochę żołnierzy z tyłu. Może znalazł się jakiś ekshibicjonista, bo ci też się zdarzają.

Np. "panie chorąży, czy mogę chodzić do kościoła na mojej wsi w mundurze?"

😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nazistowski siepacz Macierewicza nie musisz się pytać o nic;) I rozumiem, że przyjmujesz na klatę, że jesteś "k", "ch", pies, debil, naziol bo tak was WOT określają "światłe" internaziolskie autorytety typu Basia z Play'a, Władek, Włodek i paru innych tuzów intelektu.

 Opozycja o bezpieczeństwie granicy - ataki na Straż Graniczną, Wojsko Polskie i WOT | TVP INFO 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misją Grupy Zadaniowej "Honor" jest obrona dobrego imienia żołnierzy OT. Treści szkalujące będą poddane natychmiastowej kwalifikacji czynu i z odpowiednim wnioskiem oddane do sądu.

W związku z narastającą ilością treści pojawiających się w domenie informacyjnej o charakterze znieważającym, zniesławiającym i godzącym w dobre imię żołnierzy OT oraz formacji samej w sobie, powołano grupę zadaniową, reagującą na nieodpowiedzialne wypowiedzi osób publicznych czy internautów.

Na pilne ogłoszenie w komunikatorze wewnętrznym dla żołnierzy OT (Portal Informacyjny WOT) o zgłaszanie się do grupy zadaniowej, odpowiedziało kilkadziesiąt osób. Wykorzystując potencjał żołnierzy OT, posiadających wykształcenie oraz doświadczenie prawnicze, oraz żołnierzy swobodnie poruszających się w Internecie, utworzono grupę szybkiego reagowania prawnego. W ten sposób, wykorzystując kompetencje podwójnego zastosowania (zawód prawnika i służba Ojczyźnie), Terytorialsi będą dbać o ochronę dobrego imienia swoich kolegów. W zespole znalazł się poza prawnikami czy studentami prawa, były policjant, obecnie żołnierz OT, który w swojej służbie w Policji zajmował się ściganiem osób szkalujących dobre imię Policji. Za koordynację prac zespołu odpowiada Szef Oddziału Prawnego Dowództwa WOT, a wykonywanie obowiązków na  rzecz grupy zadaniowej, będzie dodatkowo gratyfikowane punktowo w kwalifikacjach do Kursów SONDA i AGRYKOLA oraz uwzględnione w opiniowaniu żołnierzy.

Do głównych zadań grupy należy nie tylko reakcja na ewidentnie szkalujące honor żołnierza wypowiedzi osób publicznych, ale i wyszukiwanie treści w social mediach,  oraz w komentarzach pod artykułami czy postami. Zespół specjalistów, będzie zajmował się także treściami zgłaszanymi przez żołnierzy OT, czy przez osoby mocno dotknięte czy obrażone treścią dotyczącą naszej formacji, na jaką natknęły się w Internecie czy w mediach.

Dodatkowo, wobec prowadzonej wojny hybrydowej, której narzędziem jest wykorzystywanie Internetu do budowania nienawiści do służb mundurowych, w tym żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, a tym samym osłabianie morale i narzucanie społeczeństwu negatywnych schematów myślowych, powstały społeczne inicjatywy, jak np. www.obroncy.org. Przedstawiciele wolnych zawodów prawniczych, oferują bezpłatną pomoc prawną żołnierzom Wojska Polskiego, funkcjonariuszom Straży  Granicznej oraz członkom ich rodzin w wypadku skierowanych wobec nich gróźb karalnych.

Maria Kołtunowska

Zespół prasowy WOT

 

https://www.fronda.pl/a/dosc-szkalowania-zolnierzy-wot-powoluje-grupe-zadaniowa-honor,169820.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak napiszę, że WOT to paramilitarna armia ministra, czyli PiSu, to przyjdą do mnie nocą i kolbami w drzwi załomocą?

PS. Ja to już przerobiłem w latach 80-tych, a więc raczej ze strachu się nie posram, ale wiem, że to nic przyjemnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tyr napisał:

O dyńkę se sam załomocz, może klepki na miejscach się ułożą...  Ale chyba mocno musisz łomotać...

No i co innego mogłem się po tobie spodziewać ? Masz wielkie szczęście, że Człowiek Śniegu toleruje twoje prymitywne obrażanie innych, czyli tych, którzy akurat nie są zwolennikami przerobienia Polski na kraj totalitarny, gdzie za krytykę władzy będzie się szło do więzienia, a naziole i kibole będą robić za patriotów. A do tego to właśnie zmierza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowiekśniegu i inni tolerują twoje obrażanie Polski i sowieckie brednie ,które tu kolportujesz... Wsadź se swoje  kriepostnoje nawyki i tęczowe ideologie głęboko, sam wiesz gdzie... A jak byś nie wiedział albo odwrotnie sorosz stoi za putnem i batkom... Nadawaj na sputniku bo do tej pory robisz obciach sobie i forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tyr napisał:

człowiekśniegu i inni tolerują twoje obrażanie Polski i sowieckie brednie ,które tu kolportujesz... Wsadź se swoje  kriepostnoje nawyki i tęczowe ideologie głęboko, sam wiesz gdzie... A jak byś nie wiedział albo odwrotnie sorosz stoi za putnem i batkom... Nadawaj na sputniku bo do tej pory robisz obciach sobie i forum.

Widzę, że prawda mocno zabolała. A z Ruskimi to tak się składa, że nie mam nic wspólnego i zarzucanie mi tego jest strasznie prymitywne. A jeżeli chodzi o sprawy obyczajowe, to akurat mam - pewnie z racji wieku - raczej dość konserwatywne poglądy i nie jestem zwolennikiem tego co tu do nas przychodzi z Zachodu. Pozostaje pytanie co jest gorsze - czy prawicowy totalitaryzm o zabarwieniu klerykalno-frankistowsko-pinochetowskim, czy obyczajowy nihilizm moralny i poprawność polityczna posunięta do absurdu? Ale o tym niech kiedyś młodzi zadecydują, jak będą wchodzić w dorosłe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, balans napisał:

zarzucanie mi tego jest strasznie prymitywne

A twoje insynuacje wobec mnie.... Strasznie burackie i debilne kłamstwa  ale spoko tak cię wychowano i nie twoja wina, by kłamać jak nie możesz nic powiedzieć

Lepsza jest prawicowa narodowa narracja i postawa, gdyż nigdy nie mordowała Polaków jak lewackie ideologie w 3 rzeszy i u ruskich... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Projekt ustawy precyzuje natomiast w zakresie działań Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej nową funkcję jako planowanie, koordynację i wykonywanie zadań związanych z udziałem oddziałów i pododdziałów Sił Zbrojnych w zwalczaniu klęsk żywiołowych i likwidacji ich skutków, ochrony mienia, akcjach poszukiwawczych oraz ratowania lub ochrony zdrowia i życia ludzkiego, a także udziału w realizacji zadań z zakresu zarządzania kryzysowego. Z tego zapisu widać, iż na czas tych wymienionych działań Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej mogą zostać podporządkowane jednostki innych rodzajów sił zbrojnych. Wraz z wprowadzeniem w życie tych zapisów przewartościuje się rola Wojsk Obrony Terytorialnych z zadań raczej wspierających na zadania wykonawczo-kierownicze. Wraz z likwidacją wojewódzkich sztabów wojskowych ich zadania w systemie zarządzania kryzysowego musi ktoś przejąć i będą to Wojska Obrony Terytorialnej co podniesie rangę tych wojsk.

[...]

https://www.defence24.pl/nowy-system-rekrutacji-do-sil-zbrojnych-rp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Tyr napisał:

A twoje insynuacje wobec mnie.... Strasznie burackie i debilne kłamstwa  ale spoko tak cię wychowano i nie twoja wina, by kłamać jak nie możesz nic powiedzieć

Lepsza jest prawicowa narodowa narracja i postawa, gdyż nigdy nie mordowała Polaków jak lewackie ideologie w 3 rzeszy i u ruskich... 

Twoją specjalnością od zawsze było obrażanie mnie od ruskich agentów, ludzi Kremla i Putina. Bo wy, czyli faszyzująca prawica, wszystkich tych, którzy mają inne zdanie najchętniej byście postawili pod murek, oczywiście powołując się przy tym na wartości chrześcijańskie. Takie wychowanie wynieśliście z domu, czy z lekcji religii?

A kto zamordował pierwszego Prezydenta Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie