Skocz do zawartości

Ersatz WOT


Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

O ile o zmianach cen paliw decyduje sytuacja na światowych giełdach surowcowych i rynku walutowym, to już decydujący wpływ na poziom cen mają podatki. W przypadku benzyny Pb95 podatki stanowią obecnie ok. 58% ceny detalicznej. Tankując olej napędowy, do rządu trafia 53% naszego rachunku. Bez podatków zarówno za ON jak i benzynę płacilibyśmy ok. 1,85 zł/l.

vs

Spotu wyborczego PiS sprzed 10 lat. Kaczyński mówił w nim: "Ponad połowa ceny benzyny to podatki. Rząd może je zmniejszyć. Ja obniżyłbym akcyzę, przez co spadłyby ceny benzyny. Ale do tego trzeba odwagi i odpowiedzialności".

Sorry, ale to banały.

Pytałem o przyczynę ostatniego skoku cen - czy jest jakaś korelacja ze wzrostem cen paliw w Europie ? Tylko w Polsce wzrosły z powodu podatków a wszędzie maleją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura...

Wątek nie ten, ale... a co mnie interesuje, ile w Rumunii czy Zimbabwe paliwo kosztuje?

Dwa- przecież prezes, lat temu "kilka" podał receptę, co należy zrobić, aby obniżyć ceny końcowe na stacjach. Znaczy się kocopoły opowiadał? Że się nie zna? Że nie widzi przełożenia na stan finansów państwowych?
A skoro rośnie cena na giełdach, to tym bardziej potrzebne byłoby zastosowanie jego pomysłu, aby ustabilizować ceny paliw na możliwe przyjaznym poziomie?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr

"Bez podatków byłoby cię stać na znachora i 3 klasy podstawówki;) "

No, ale jak...

Glapiński twierdzi, że budżet rewelacja. I, że to od Polski chcą pożyczać, a my to takie tam delikatnie w Chinach.
Morawiecki twierdzi, że budżet rewelacja.
Itp itd...

No to może by się podzielili tą rewelacją obniżając akcyzę na paliwo?
Się przyda, gdy od stycznia wzrośnie na alkohol i papierosy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Wątek nie ten, ale... a co mnie interesuje
 

Podziwiam Twój wysiłek intelektualny aby trzymać kurs na ***** ***. Albo chociaz prezesa :)

Bo jak można nie zauważyć stabilnych cen przez 7 lat ?

I Zimbabwe  powiadasz:

"Ceny paliw w Niemczech wciąż rosną, osiągając wartości najwyższe od 2012 r."

Znaczy się: Kaczyński podnosi  ceny w Niemczech ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

Czego nie możesz w poniższej cytacie:

"Ponad połowa ceny benzyny to podatki. Rząd może je zmniejszyć. Ja obniżyłbym akcyzę, przez co spadłyby ceny benzyny. Ale do tego trzeba odwagi i odpowiedzialności".

???

Że brakuje im odwagi i odpowiedzialności?

 

W sumie ciekawe, że ja przytaczam słowa prezesa, które doskonale pasują do sytuacji, a ty mi gwiazdkami po oczach... Zarzucając zaślepienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, balans napisał:

Wychodzi na to, że wszystko to wina Józka Stalina i Włodka Putina. Ale zostawmy to na inny watek, bo tu jest o niedzielnych spacjalsach i specjalistkach z WOT. No i o lansowanej obecnie "obronie totalnej", polegającej na tym, że w razie "W" każdy obywatel ma obowiązek wyjść do okna czy na balkon i rzucać we wraże czołgi doniczkami...

Najwyraźniej dostałeś w głowę taką doniczką bo tylko tak można wyjaśnić te wszystkie androny, które tutaj zamieszczasz.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

W sumie ciekawe, że ja przytaczam słowa prezesa, które doskonale pasują do sytuacji, a ty mi gwiazdkami po oczach... Zarzucając zaślepienie...

Udajesz czy serio nie widzisz ?

Ja się zastanawiam skąd wzrost cen i ile w tym światowych tryndów, Ty że prezes może to, albo tamto i że 10 lat temu sugerował obniżkę akcyzy.

Podsumowując insynuowanie że Kaczor odpowiada za ostatni wzrost cen w Polce i pewnie w Niemczech jest tak samo głębokie.

A ze mogą obniżyć akcyzę to wiemy. Mogą całkiem zrezygnować z akcyzy i paliwo będzie po 2,50 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

Bo znów odszczekasz, jak np eutanazję.

Absolutnie nie odszczekałem a doprecyzowałem że takie "środowiska lewicowo-liberalne" jak GW ( czy przykładowy Lis) wpierali całym sercem i umysłem aborcję, strajk kobiet, drwili z +500 a teraz leją krokodyle łzy nad dzieciątkami na granicach.

No ale Ty nie widzisz ciągu przyczynowo skutkowego pomiędzy powszechnym dostępem do aborcji i eutanazji. Bzdura, prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura... Nie kombinuj, tylko zacytuj, gdzie napisałem, że prezes odpowiada za ostatni wzrost cen w Polsce.. proszę.

To, że zna się na gospodarce i ekonomii, jak świnia na lotach w kosmos, to jedno.
To, że zapewne każdą ważniejszą decyzję musi parafować, to drugie.

 

"Ty nie widzisz ciągu przyczynowo skutkowego pomiędzy powszechnym dostępem do aborcji i eutanazji"

To, że ty widzisz, nie znaczy, że jest. Możesz jakieś wyniki merytorycznych badań przywołać?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek...Trzymaj fason... A co ty wiesz o ekonomii, i gospodarce?  Jestem po wielu rozmowach w unii i tak przy okazji wysłuchałem, że całkiem ciepło i pozytywnie się wypowiadali "zwykli szarzy właściciele" ;)i dyrektorzy o polskiej gospodarce i polityce wobec unii... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tyr napisał:

Człowiek...Trzymaj fason... A co ty wiesz o ekonomii, i gospodarce?  Jestem po wielu rozmowach w unii i tak przy okazji wysłuchałem, że całkiem ciepło i pozytywnie się wypowiadali "zwykli szarzy właściciele" ;)i dyrektorzy o polskiej gospodarce i polityce wobec unii... 

Taa, i rozmowy,i wiele, i w unii, i pozytywnie, i dyrektorzy, i o polityce, ja p......lę co ty pijesz i palisz? Jakbym słyszał z metra ciętego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, srbm napisał:

Najwyraźniej dostałeś w głowę taką doniczką bo tylko tak można wyjaśnić te wszystkie androny, które tutaj zamieszczasz.

Wypowiadasz się na tematy, o których nie masz bladego pojęcia. Gdybyś sobie zadał trud i odwiedził Defence24 [taki portal dość mocno związany z MON], to byś się całkiem niedawno doczytał, że właśnie nasi generałowie wymyślili taką koncepcję "wojny totalnej". A więc na wypadek "W" obowiązek obrony państwa spoczywa na barkach WSZYSTKICH obywateli, którzy mają ze swoich rodzin i domów zrobić barykadę. Pomijając absurdalność pomysłu powtórki Powstania Warszawskiego na skalę ogólnopolską i zupełne nieliczenie się z zapewne gigantycznymi stratami ludności cywilnej. Należy w tym miejscu zadać pytanie - niby czym jak nie doniczkami mają walczyć obywatele, skoro władza panicznie boi się broni w rękach obywateli? No i drugie pytanie się nasuwa - to po kiego ch.. płacimy takie gigantyczne podatki na wojsko, skoro w razie wojny obywatele mają się sami bronić?

Edytowane przez balans
  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie