Skocz do zawartości

Rewizja Milicyjna


adrian950

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie
Dzisiaj rano niespodziewanie zostałem przywitany przez Milicje
sprawa dotyczyła zakupu sprzed 3 lat, Amunicja deko
niestety sprzedający ją z allegro, okazał się obrotowcem broni kolekcjonerskiej na cały kraj, dzięki czemu prokurator sprawdzał wszystkich z nim powiązanych z tym tematem z Allegro

Amunicje deko znaleźli i nie było by kłopotów, gdyby nie wykopowa lufa szrot, Sprawny Mauser oraz szkielet innej broni, do tego niestety przez głupotę również miałem kilka sztuk losowej 2 wojennej Amunicji niezdekowanej

Włącznie z przesłuchującym napisaliśmy w raporcie, o tym że jestem tylko kolekcjonerem interesującym się historią i nic więcej nie mam za uszami, Chłopaki w komendzie współczuli bo sami powiedzieli, że gdyby Nie ******* przepisy, w tym chorym kraju, to niebyło by sprawy"

Aktualnie sprawa została skierowana dalej do prokuratury
Panowie którzy już to przeżyli, bo głównie do was kieruje ten post

Nie ma żadnych szans na odzyskanie fantów ? Jeden jest dla mnie bardzo szczególnie ważny ponieważ jest strasznie rzadki (Sam szkielet + komora (Krótki) ). Czy tylko naszczęscie skończy się na zawiasach ?

Nie tyle co się boję odpowiedzialnośći za ten szmelc, Co jestem do niego przywiązany

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
8 lat w zawiasach na 3. Przerabiałem to już trzykrotnie i więcej nie będzie, bo zmieniłem zainteresowania ze względu na powiedzenie - Do trzech razy sztuka, a potem...... :)

To co u Ciebie znaleźli to pikuś w porównaniu z tym co było u mnie za pierwszym razem (12 lat zbierałem b.palną wyprodukowaną do `45 roku).
Miałem ponad 50 szt. kompletnych i sprawnych jednostek. Ile części i podzespołów, po prostu nie wiem. Ile amunicji, też nie wiem :) nie liczyłem tego.
Ja tego nie widziałem gdyż byłem na dołku". Sąsiedzi mi opowiadali, że jak zapakowali wszystko do suki, to im na resorach siadła :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie Allezło...
Kombinacja zakupów, złudzeń i głupoty...
Przy niemal każdej kontroli krzyżowej, nawet przy subtelnych zakupach coś może wypłynąć- np

Sprawny Mauser oraz szkielet innej broni, do tego niestety przez głupotę również miałem kilka sztuk losowej 2 wojennej Amunicji niezdekowanej"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szrot niesprawny w wyniku korozji nie kwalifikuje się jako broń palna (urządzenie zdolne do wystrzelenia.. itd) lecz poszczególne jego części mogą być zakwalifikowane jako istotne części broni" - prawnie traktowane na równi z bronią palną - w tym przypadku jest jednak furtka do żądania zwrotu części nieistotnych : kolba, okucia, magazynek itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw opinia biegłego i od niej zależy czy postępowanie zostanie umorzone czy będziesz w nim występował jako podejrzany. Jak dla mnie po tym co przeczytalem .Sprawny Mauser oraz szkielet innej broni, do tego niestety przez głupotę również miałem kilka sztuk losowej 2 wojennej Amunicji niezdekowanej" zarzuty Masz na bank. Reszta to tak jak ataka napisał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tam piszę w tej ustawie,że spłonka ma być zbita? ona ma nie zawierać SPRAWNEJ masy zapłonowej.
Oczywiście jeśli ktoś zdekuje" sobie spłonki w sposób bardziej finezyjny niż tłuczenie gwoździem w miseczkę,to niechybnie w razie wizyty skończy się to zabraniem takowych do ekspertyzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrograf15

Idealnie opisałeś to co chciałem wytlumaczyc jednemu policjantowi na pytanie Czy chcialbyś, żeby każdy miał broń", Pięknie to powiedziałeś

Policjant sam przyznał ile się natłukł z różnych kalibrów, oficjalnie Dostałbyś pałą za amunicje, i zwolilbym cie do domu"
Ale przepisy od czerwonych 1945 niestety nadal takie pozostały

Aktualnie czekam na wezwanie do Poznania do prokuratora. Przestroga dla wszystkich kolegów po fachu ukrywających swoje fanty

Złóżcie wniosek o pozwolenie na kolekcjonerską broń, Nie ma na co czekać, Bo na mnie nie padnie, padnie padnie, Mnie od aukcji 3 lata temu dorwali, A każdy zostawia ślady w internecie

Dlatego zróbcie to przednimi
Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem cos miałem sytuację z nagusiem prokurator żądał 2 lat więzienia a sąd mnie uniewinnił (niska szkodliwość czynu)ale naguś przepadł,tak że nie licz na zwrot broni a zwłaszcza jak była rozruszana pozdrawiam i współczuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mi tylko czeka, z nadzieją że więcej niż zawiasy to nie będzie nic, W tym postkomunistycznym kraju, ze starymi przepisami sowieckimi, trzeba póki co jakoś żyć

Mam nadzieje, że z czasem w końcu coś się tu zmieni,z korzyscią dla porządnych ludzi i kolekcjonerów w jednym, Bo to co się dzieje jest dla mnie istną wariacją

Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też przez to przechodziłem dostałem 3 lata w zawiasach na 1 rok , stare rury wykopane , w Gdańsku ( laboratorium )stwierdzili że to się nie nadaje do strzelania ....... Ale odkrycie , już nie zbieram żadnego złomu ani kulek koniec i tyle
PS Moim zadaniem dostałem dużo mogłem iść z tym do sądu a tak z prokuratorem rozmawiałem o wyroku , najgorszy w tym wszystkim jest stres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie