Jump to content
Sign in to follow this  
adrian950

Rewizja Milicyjna

Recommended Posts

Witam serdecznie
Dzisiaj rano niespodziewanie zostałem przywitany przez Milicje
sprawa dotyczyła zakupu sprzed 3 lat, Amunicja deko
niestety sprzedający ją z allegro, okazał się obrotowcem broni kolekcjonerskiej na cały kraj, dzięki czemu prokurator sprawdzał wszystkich z nim powiązanych z tym tematem z Allegro

Amunicje deko znaleźli i nie było by kłopotów, gdyby nie wykopowa lufa szrot, Sprawny Mauser oraz szkielet innej broni, do tego niestety przez głupotę również miałem kilka sztuk losowej 2 wojennej Amunicji niezdekowanej

Włącznie z przesłuchującym napisaliśmy w raporcie, o tym że jestem tylko kolekcjonerem interesującym się historią i nic więcej nie mam za uszami, Chłopaki w komendzie współczuli bo sami powiedzieli, że gdyby Nie ******* przepisy, w tym chorym kraju, to niebyło by sprawy"

Aktualnie sprawa została skierowana dalej do prokuratury
Panowie którzy już to przeżyli, bo głównie do was kieruje ten post

Nie ma żadnych szans na odzyskanie fantów ? Jeden jest dla mnie bardzo szczególnie ważny ponieważ jest strasznie rzadki (Sam szkielet + komora (Krótki) ). Czy tylko naszczęscie skończy się na zawiasach ?

Nie tyle co się boję odpowiedzialnośći za ten szmelc, Co jestem do niego przywiązany

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 lat w zawiasach na 3. Przerabiałem to już trzykrotnie i więcej nie będzie, bo zmieniłem zainteresowania ze względu na powiedzenie - Do trzech razy sztuka, a potem...... :)

To co u Ciebie znaleźli to pikuś w porównaniu z tym co było u mnie za pierwszym razem (12 lat zbierałem b.palną wyprodukowaną do `45 roku).
Miałem ponad 50 szt. kompletnych i sprawnych jednostek. Ile części i podzespołów, po prostu nie wiem. Ile amunicji, też nie wiem :) nie liczyłem tego.
Ja tego nie widziałem gdyż byłem na dołku". Sąsiedzi mi opowiadali, że jak zapakowali wszystko do suki, to im na resorach siadła :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wspólczuje ci z całego serca, mnie osobiście po takiej ilośći zabrało by pogotowie ;)

Aż pomyśleć, że wszystko przez zakupienie amunicji deko...
Przestroga dla innych allezłomowiczów ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To nie allezło jest złe,złe a raczej przykre w skutkach jest przekonanie,że do mnie nie przyjdą" i trzymanie przypału" na widoku w chałupie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie, nie Allezło...
Kombinacja zakupów, złudzeń i głupoty...
Przy niemal każdej kontroli krzyżowej, nawet przy subtelnych zakupach coś może wypłynąć- np

Sprawny Mauser oraz szkielet innej broni, do tego niestety przez głupotę również miałem kilka sztuk losowej 2 wojennej Amunicji niezdekowanej"

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 m-cy w zawiasach na 2 lata masz juz zapewnione .
za kilka m-cy przyjdzie wezwanie od prokuratora w celu wymierzenia kary .
p.s zgodz sie na grzywne 500 zl to nie bedziesz placic kosztow sadowych ( badania balistyczne ,biegli ) koszt okolo 4000 zl :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szrot niesprawny w wyniku korozji nie kwalifikuje się jako broń palna (urządzenie zdolne do wystrzelenia.. itd) lecz poszczególne jego części mogą być zakwalifikowane jako istotne części broni" - prawnie traktowane na równi z bronią palną - w tym przypadku jest jednak furtka do żądania zwrotu części nieistotnych : kolba, okucia, magazynek itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najpierw opinia biegłego i od niej zależy czy postępowanie zostanie umorzone czy będziesz w nim występował jako podejrzany. Jak dla mnie po tym co przeczytalem .Sprawny Mauser oraz szkielet innej broni, do tego niestety przez głupotę również miałem kilka sztuk losowej 2 wojennej Amunicji niezdekowanej" zarzuty Masz na bank. Reszta to tak jak ataka napisał.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niezbite spłonki są istotnymi częściami amunicji na których posiadanie wymagane jest pozwolenie. Może zadasz sobie trochę trudu i przeczytasz Ustawę o broni i amunicji ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdzie tam piszę w tej ustawie,że spłonka ma być zbita? ona ma nie zawierać SPRAWNEJ masy zapłonowej.
Oczywiście jeśli ktoś zdekuje" sobie spłonki w sposób bardziej finezyjny niż tłuczenie gwoździem w miseczkę,to niechybnie w razie wizyty skończy się to zabraniem takowych do ekspertyzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cyrograf15

Idealnie opisałeś to co chciałem wytlumaczyc jednemu policjantowi na pytanie Czy chcialbyś, żeby każdy miał broń", Pięknie to powiedziałeś

Policjant sam przyznał ile się natłukł z różnych kalibrów, oficjalnie Dostałbyś pałą za amunicje, i zwolilbym cie do domu"
Ale przepisy od czerwonych 1945 niestety nadal takie pozostały

Aktualnie czekam na wezwanie do Poznania do prokuratora. Przestroga dla wszystkich kolegów po fachu ukrywających swoje fanty

Złóżcie wniosek o pozwolenie na kolekcjonerską broń, Nie ma na co czekać, Bo na mnie nie padnie, padnie padnie, Mnie od aukcji 3 lata temu dorwali, A każdy zostawia ślady w internecie

Dlatego zróbcie to przednimi
Pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
wiem cos miałem sytuację z nagusiem prokurator żądał 2 lat więzienia a sąd mnie uniewinnił (niska szkodliwość czynu)ale naguś przepadł,tak że nie licz na zwrot broni a zwłaszcza jak była rozruszana pozdrawiam i współczuje

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozostaje mi tylko czeka, z nadzieją że więcej niż zawiasy to nie będzie nic, W tym postkomunistycznym kraju, ze starymi przepisami sowieckimi, trzeba póki co jakoś żyć

Mam nadzieje, że z czasem w końcu coś się tu zmieni,z korzyscią dla porządnych ludzi i kolekcjonerów w jednym, Bo to co się dzieje jest dla mnie istną wariacją

Pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Masz nadzieję że coś się zmieni. Dajmy na to że się zmieni, Ty i tak się tym nie zainteresujesz, ustawy nie przeczytasz i znowu będziesz miał kłopoty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
też przez to przechodziłem dostałem 3 lata w zawiasach na 1 rok , stare rury wykopane , w Gdańsku ( laboratorium )stwierdzili że to się nie nadaje do strzelania ....... Ale odkrycie , już nie zbieram żadnego złomu ani kulek koniec i tyle
PS Moim zadaniem dostałem dużo mogłem iść z tym do sądu a tak z prokuratorem rozmawiałem o wyroku , najgorszy w tym wszystkim jest stres

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  ×
×
  • Create New...

Important Information