Jump to content

viator01

Forum members
 • Posts

  6320
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

viator01's Achievements

2

Reputation

 1. Szczątki dwóch żołnierzy na budowie obwodnicy w Racławicach. Jeden z nich był oficerem Na budowie obwodnicy Stalowej Woli odkryto szczątki dwóch żołnierzy. Prawdopodobnie służyli w carskiej armii. Jak informuje GDDKiA w Rzeszowie – w jamie grobowej znaleziono także szczątki materiału mundurów, czapki wraz z metalowym (miedzianym) bączkiem oficerskim, trzy krzyżyki srebrne z fragmentami łańcuszka, cztery guziki z tworzywa z dziurkami, dwa guziki metalowe, fragment ładownicy, trzy podeszwy butów nitowanych, fragment metalu będący prawdopodobnie guzikiem oraz trzy niezidentyfikowane fragmenty metalowe i naboje. Odkryto także sześć sztuk niewystrzelonej luźnej amunicji oraz dwa kartonowe pudełka z amunicją (ok 25 sztuk w jednym). Materiał niebezpieczny został zabezpieczony przez policję.
 2. Oznaczenie też wygląda na polskie, przynajmniej nie kojarzę niemieckich z podobnymi
 3. Zwykle taki osad pojawiać się zaczyna, gdy fant leży dłużej niż 3-4 dni bez ruszania go. Taka warstwa czasami schodzi po elektrolizie, ale często trzeba ją usunąć mechanicznie.
 4. Podobna do polskiej wojskowej powojennej https://myvimu.com/exhibit/54686936-lopatka-piechoty-saperka-lwp https://pgmilitaria.pl/inne/716-wojskowa-lopata-saperska-ls-110.html
 5. Na razie to za wiele tego transferu nie ma. Szumnie się to tak nazywa, a chodzi o produkcję nakrętek i podkładek ? Zresztą chciałbym zobaczyć chociaż dwa produkty Boeinga, które dołączyłyby do tych już "kupionych" wcześniej S-70i
 6. Może to być problem ze składem. Nigdy nie wiadomo, co dodano jako wypełniacze. Do autolizy potrzeba dodać też aluminium. Być może, jak już wcześniej pisałem, zbyt długo trzymałeś ten młotek.
 7. Ciekawe jak sobie Sasin wyobraża zorganizowanie przejazdu prezydenta ze świtą na trasie 400 km na terenie Rosji.
 8. Fliegerschützenabzeichen mit Blitzbündel http://www.warrelics.eu/forum/orders-decorations-third-reich/das-fliegerschuetzenabzeichen-mit-blitzbuendel-381114/
 9. Na forum było to identyfikowane jako element fikuśnego świecznika, a nie lampy naftowej
 10. Pewnie za długo trzymałeś fant, albo złe proporcje dobrałeś. Opisz czego używałeś do autolizy, to może będzie łatwiej. Ta warstwa może nie zejść po dobroci ?
 11. Teorie mogą być różne. Albo zardzewiało, i ktoś pomalował zieloną farbą (tylko po co?), albo Niemcom, zwłaszcza w końcówce wojny brakowało menażek, więc dorwali niebieską i przemalowali. Zwłaszcza w okopach, ziemiankach itp. znaleźć można różne cywilne rzeczy, które żołnierze ściągali z okolicy.
 12. Z manierką z niebieskim kubkiem się spotkałem, ale żeby menażka...
 13. W tym stanie to raczej jakiś złom ? Trudno się dopatrywać w tym kształcie jakiegoś konkretnego artefaktu.
×
×
 • Create New...

Important Information