Jump to content

Bandi1973

Forum members
 • Content Count

  512
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Element aluminiowy to gniazdo zapalnika od 75g wałka lub 200g kostki trotylu/amatolu. Ta "rurka" ze szczeliną na górze a gwintem na dole to korpus ruskiego zapalnika typu MUW, używanego m.in. w minach PMD-6, POMZ-2 etc.
 2. ale zanim zajmiesz się robieniem fotek to zerknij do tego posta: http://odkrywca.pl/zapalniki-,731731.html środkowy to właśnie resztki mosiężnego zapalnika UZRG po wybuchu.
 3. Dobrze Landszaft napisałeś - wydaje mi się" i nic więcej. Tak jak VIS napisał to fragment zapalnika od F1 lub RG-42, rozdęty po wybuchu. Co do materiału z którego były w czasie wojny produkowane to widziałem aluminiowe, cynkalowe i mosiężne w zapalnikach Kowiesznikowa. Oczywiście ty zrób zdjęcia swoich części zapalników artyleryjskich, a ja wtedy zrobię zdjęcia swoich od granatów. Żeby nie robić tego nadaremnie, załóżmy się od litra. Pozdrawiam Paweł
 4. Zima idzie, smutno się zrobiło, to ja tu to zostawię: http://jedrusie.org/index.php/wydarzenia-hgrh
 5. czy u Was też zniknął Lidar z Geoportalu ? Od wczoraj coś jest nie tak.
 6. Przyłączę się do pytania kolegi, czy ktoś posiada może kontakt do admina http://zdjecia.geoportal.edu.pl/ ? niestety ale na maile wysyłane na adres, który wyświetla się w googlearth nikt nie odpowiada, a na samej stronie innych danych kontaktowych nie ma. Potrzebuję jedno zdjęcie Hires i nie wiem jak i do kogo się o nie zgłosić. Pozdrawiam Paweł
 7. Zdjęcie oryginał, wystarczy poszukać po necie. Jedyne co w polskim opisie się nie zgadza to nie jest to Flak tylko lotnicze MG 151/20 2 cm w wersji Erdkampflafette 151/20 (Erdkampflafette 44)
 8. i pamietaj, że im większy kamień tym większy fant pod nim leży
×
×
 • Create New...

Important Information