Skocz do zawartości

Bandi1973

Użytkownik forum
 • Zawartość

  512
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

  nigdy

Reputacja

0 Neutral
 1. Bandi1973

  Gwizdek myśliwski?

  ale zanim zajmiesz się robieniem fotek to zerknij do tego posta: http://odkrywca.pl/zapalniki-,731731.html środkowy to właśnie resztki mosiężnego zapalnika UZRG po wybuchu.
 2. Bandi1973

  Gwizdek myśliwski?

  Dobrze Landszaft napisałeś - wydaje mi się" i nic więcej. Tak jak VIS napisał to fragment zapalnika od F1 lub RG-42, rozdęty po wybuchu. Co do materiału z którego były w czasie wojny produkowane to widziałem aluminiowe, cynkalowe i mosiężne w zapalnikach Kowiesznikowa. Oczywiście ty zrób zdjęcia swoich części zapalników artyleryjskich, a ja wtedy zrobię zdjęcia swoich od granatów. Żeby nie robić tego nadaremnie, załóżmy się od litra. Pozdrawiam Paweł
 3. Bandi1973

  Granaty w muzeum

  Nie wiem czy pamiętacie, ale wiele lat temu również z MOB pracownicy zgłosili taką sytuację, oczywiście był to tylko pretekst mający na celu dokuczenie dyrektorowi.
 4. Bandi1973

  Kolekcje - broń palna II

  Okładki do P08 są oryginalne ale produkcji powojennej, produkowane były dla niemieckich służb policyjnych: Vopo, Nva, Stasi. P08 w tak zwanej wersji Black Widow miało również czarne bakelitowe okładki ale bez tego kółeczka.
 5. Bandi1973

  Kolekcje - broń palna II

  Kolega Bert.F najwyraźniej nigdy nie widział Mausera z kontraktu dla Portugalii, a już z kontraktu z 1937 roku to na pewno :D Po pierwsze WaA26 to nie tylko BLM, w latach 1941-44 również Mauser-Werke w Borsigwalde, ale to jest niuans bez znaczenia :) Bo Mausery dla Portugalii z kontraktu 1937 nie tylko miały zupełnie inną muszkę i jej osłonę, żaden z Mauserów dla Portugalii nie był sygnowany na boku komory Mod.98" !!!!! Na wszystkich w tym miejscu znajduje się pełny napis MAUSER-WERKE A.G. OBERNDORF A.N." i ta fabryka produkowała kontrakt Portugalski, więc nie mogła używać WaA26 :) Twój Mauser to rasowy K98, z tym, że przeszlifowany. Pozdrawiam Paweł PS. Na zdjęciu sygnatury na portugalskim" Mauserze z moich zbiorów, w twoim w tym miejscu jest Mod.98. Egzemplarz z kontraktu, który nigdy nie trafił do Portugalii bo wylądował na froncie wschodnim.
 6. Zima idzie, smutno się zrobiło, to ja tu to zostawię: http://jedrusie.org/index.php/wydarzenia-hgrh
 7. Koniec tej historii http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/skarzysko-kamienna/a/suchedniow-po-trzech-latach-odzyskali-unikatowego-stena,11956064/ Na marginesie, jak widać jest to składak z kilku wykopków, lufa i osłona nie od niego, dorabianie teorii, że to akurat suchedniowska produkcja jest takim troszkę wróżeniem z fusów, ale dla sprzedającego to już był chwyt marketingowy :) bo przy tym stopniu korozji jest to nie do stwierdzenia. Od lat posiadam w zbiorach kompletnego Stena wydobytego w Suchedniowie ale przez myśl mi nie przyszło żeby ogłaszać światu, że to suchedniowski Sten, w końcu zrzucono ich do nas 11 tys sztuk. Tak czy siak dobrze, że ta historia miała szczęśliwe zakończenie.
 8. Bandi1973

  w Hiszpani policja ma sie czym chwalic .

  Szkoda tylko, że te unijna tuba propagandowa nie wspomniała o tym, że to legalnie sprowadzona broń przez firmę zajmującą się jej pozbawianiem cech użytkowych i sprzedającej ludziom DEKO. W międzyczasie w Hiszpanii zmieniły się przepisy w związku z poprzednim rozporządzeniem EU odnośnie pozbawiania cech uzytkowych, do firmy weszła policja i zabezpieczyła towar. Poszukajcie po sieci, zadajcie sobie trochę trudu a dopiero potem wstawiajcie takie paszkwile.
 9. Bandi1973

  rozerwana lufa

  Fragment silnika pocisku rakietowego M-8 po wybuchu. BM-8 jak to nazwał kolega glock, to samochód z wyrzutnią tych pocisków :D
 10. Bandi1973

  ogon" moździerzowy

  Bo widzisz, przy odrobinie chęci wpisał byś w wyszukiwaniu na forum hasło ogon", lotki" i miałbyś odpowiedź na pytanie. Ale nie, TY MUSISZ MIEĆ SWÓJ WĄTEK Z OGONKIEM, BO TO JEST TWÓJ JEDYNY I NIEPOWTARZALNY OGONEK!! Wiesz jak się to nazywa? Lenistwo.
 11. Bandi1973

  ogon" moździerzowy

  Patrząc na ostatnie wątki w tym dziale mam nieodparte wrażenie, że to efekt Biedronki".
 12. Ksiądz, niesamowite, oni już 2 mce temu wiedzieli, że PIS wygra wybory ?!
 13. Bandi1973

  Rewizja Milicyjna

  Niezbite spłonki są istotnymi częściami amunicji na których posiadanie wymagane jest pozwolenie. Może zadasz sobie trochę trudu i przeczytasz Ustawę o broni i amunicji ?
 14. Bandi1973

  Bzura Samolot w rzece

  a odnośnie sworznia umożliwiającego ruch UBK w dwóch płaszczyznach to przecież jakoś karabin musiał być regulowany żeby strzelał tam gdzie pokazuje celownik :)
 15. Bandi1973

  Bzura Samolot w rzece

  z pięknego Świętokrzyskiego
×

Powiadomienie o plikach cookie