Skocz do zawartości

Rewizja Milicyjna


adrian950

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 121
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
No właśnie. Też miałem problem z palicjantami. Przez głupotę wiozłem z kolegą jego pełny złom, złapali nas i wjazdy na chaty. Zabrali mi wszystko i następnego dnia ponoć wysadzili na poligonie. W mojej kolekcji nie było nic pełnego ani niedozwolonego. Na sprawie pani sędzia powiedziała że wykrywki przepadają jako sprzęt użyty do przestempstwa. Ani słowa o zabranej mojej kolekcji tylko tyle że saperzy wysadzili.Także pewnie tak samo będzie u Ciebie. O odzyskaniu nie ma mowy bo zostało wysadzone... Tyle w temacie. A miałem puste ogórki niemieckie 2 w farbie z napisami. Taśmę niemiecką ori ze 100 sztuk polskiej amunicji z orzełkami. 2 mosiężne łuski. 3 granaty F1 w farbie z ćwiczebnymi łyżkami. I mnóstwo innych gadżetów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodeks Postępowania Karnego kolego ściśle określa sposób prowadzenia postępowania, ale to gruba książka i nie wiem czy kolega da radę. Tam też jest napisane co dzieje się z dowodem rzeczowym w prowadzonym postępowaniu i kto za niego wtedy odpowiada. Co do reszty to kolega danielk już napisał. Zależy na jakiego prokuratora lub sędziego się trafi. Jak mu nadepniesz na odcisk" to i za nie zbitą spłonkę można dostać wyrok.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarny bocian (1335 / 101) 2015-12-17 20:40:40

W różnych miejscach temat wielokrotnie wałkowany. Wszystko zależy od tego, czy dany przedmiot został uznany za dowód czy nie. Jeśli nie, to decyzję o jego wydaniu podejmuje prokurator. W przypadku dowodów właściwy jest sąd.

Szczegóły:
http://www.eporady24.pl/zwrot_rzeczy_dowodow_zatrzymanych_przez_prokurature,pytania,6,80,4783.html
http://forumprawnicze.info/files/file/51-wniosek-o-zwrot-zatrzymanej-rzeczy/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuje koledze, ale niestety żyjemy w debilnym kraju. Wszystko zależy od nastawienia miejscowego proroka, jeśli będzie szedł w zaparte, to zarzuty dostaniesz już za jeden pocisk tylko dlatego, że prorok ma wydumane ego. Ale znam przypadki, że prorocy ogryzkami i starymi nabojami głowy nie chcą sobie zawracać.....Po prostu chory kraj, chore przepisy, chorzy ludzie. Lekarstwo - nie kupować na allegro, nie trzymać w domu żadnego przypału i możecie spać spokojnie. Co do gliniarzy - dostaną prikaz to jadą, nie ma wyjścia, też ich wkurzają takie przepisy i debilne decyzje gdzie za szrot masz zawiasy większe, niż za udział w bójce czy pobiciu.
Życzę koledze pomyślnego obrotu sprawy, koniecznie weżmie kolega dobrego papugę. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego się przyznawać, jeśli nie ma nic niezgodnego z prawem. Ale autor wątku takiej linii obrony nie może zastosować. Najbardziej niepokoi mnie ten sprawny mauser" oraz łuski ze spłonkami. W dzisiejszych czasach może być nawet oskarżenie o terroryzm :)
Znam wiele spraw, w których biegli już na etapie dochodzenia prokuratorskiego doprowadzali do umorzenia ze względu na małą szkodliwość. Dotyczyło to takich elementów broni, które były istotne", ale niezdatne do użytku zgodnie z przeznaczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odświeże i już wyjaśnie

Zostało zabrane:
- około 30 sztuk amunicji z 1944/1939 sprawnej
- Kompletny mauser, którego składałem jak dziecko rączkami, nawet kolbe kleiłem, bo od kompletu była pęknieta (Lufa skorodowana w środku, pocisk nie załadował się do końca w komorze z powodu korozji)

- Szkielet, pusta wydmuszka Stg44 ze sprawną lufą, Tylko lufą !
- Pamiątkowa strzelba 19/20 wiek (Pamiątka po rodzinie w AK)
(Strzelba nie należała do mnie, ale wziałem na Siebie)

I tutaj mój ból serca

Szkielet Astry 600/43 (10.000 szt. tylko wyszło) Numeracja wojenna, Na szczęście Milicjanty okazały się ludźmi i nie zabrali magazynka i reszty części od astry (sprężynki, bolce, okładziny itp) Zabrali tylko sam szkielet

Macie odnośnik do właśnie tej właśnie astry (Post nie mój)

http://www.warrelics.eu/forum/world-firearms/astra-600-43-numbered-1583-rara-history-570144/

Kocham ten piękny kraj, kocham tutaj żyć i mieszkać, Kocham broń i wszystkie fanty związane z historią, Nienawidzę tego komunistycznego prawa oraz traktowania Obywatela jako przestepce

Kiedy w tym kraju, Nawet dla kolekcjonera, coś się zmieni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czuje i nie bedę się czuć winny, lub nawet jako przestępca, Jestem wręcz dumny, że się tym interesuje i pielegnuje historie poświecając jej moje całe serce, Osobiscię się czułem jak mi zakładali kajdanki, jakby mi ktoś je założył na serce

No poprostu przykro... Jak bardzo system niszczy obywatela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domniemam, że jeszcze u proroka nie byłeś? Za mało czasu od wjazdu na chatę. Prorok zleca ekspertyzę biegłemu. Ma listę, z listy wybiera tych sprawdzonych, którzy piszą mu to co trzeba.

1. Jak masz kasę bierz adwokata, jak nie masz, pisz pismo do prokuratury o przyznanie obrońcy z urzędu. Wzory podań masz na stronie prokuratury w Poznaniu. Jak dostaniesz z urzędu to pewnie kiepskiego i będziesz musiał odwalić całą robotę za niego, ale przynajmniej będzie pilnował terminów i formalności. A Ty posiądziesz bardzo cenną wiedzę i może pomożesz komuś innemu w przyszłości.

2. Poznaj swoje prawa.

3. Policji nic nie mów, nie tłumacz się. Ale już pewnie ten etap masz za sobą. Z prorokiem tylko z adwokatem. Prorok będzie ci wciskał kit i namawiał żebyś się przyznał i poddał dobrowolnie karze to zrobi zawiasy. I premie za Ciebie na koniec roku. Będzie Cię przepytywał tak żeby stworzyć jak najwięcej zarzutów a jednocześnie będzie grał dobrego wujka, który chce Ci pomóc.

4. Generalnie skąd wiesz, że miałeś sprawną amunicję? Każdy nabój odpalił prawidłowo? Nie wiesz bo przecież z niej nie strzelałeś. Może żaden nie był sprawny. Dowiesz się jak dostaniesz opinię biegłego. Podobnie ma się sprawa z innymi przedmiotami, które posiadałeś.

5. Bierz chłopie ustawę o BiA i czytaj. To co dotyczy Ciebie to tylko dwa artykuły 5 i 7. A zarzut będziesz miał z 263 par 2kk. Czytaj ze zrozumieniem.

6. Sprawa potrwa więc się nie stresuj. 2 lata minimum jeśli zechcesz powalczyć, około roku jeśli się przypucujesz.

7. Dopóki nie zapadnie prawomocny wyrok jesteś niewinny.

8. System nie zawsze niszczy obywatela. Brak wiedzy niszczy bezlitośnie.

9. Jedno jeszcze na zakończenie - pewnie połowa, która się poddała dobrowolnie karze tak naprawdę była niewinna, ale tego nie wiedziała, albo nie miała sił się szarpać. A dopóki Wy będziecie odpuszczać, dopóty będą Was ścigać i gnoić. Dlaczego? Bo jesteście łatwym źródłem do zarobku, awansu i rozwoju kariery. I to się nigdy nie zmieni jeśli się temu nie przeciwstawicie. Realnie - wiedzą i działaniami w ramach prawa. Samo narzekanie nic nie zmieni.

10. Jak dostaniesz wyniki ekspertyzy to kopia od proroka i pokaż to komuś kto się zna. Potem czekasz na akt oskarżenia, dopiero wtedy dowiesz się dokładnie o co Cie szarpią.

Pewnie ktoś zapyta a co warte te wszystkie męki? Szkoda czasu, kasy, nerwów... Ja osobiście uważam jednak, że nie szkoda. Jeśli będziecie walczyć to sprawy będą się ciągnąć, stać w miejscu, będą uniewinnienia, niska szkodliwość społeczna i w końcu przestanie się im to opłacać. Przyjdzie przykaz z góry żeby odpuścić, i w końcu zmieni się prawo.

Nie poddawać się, nie przyznawać, WALCZYĆ KU$%A! ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Kiedyś, gdy byłem w potrzebie tak jak ty teraz przesłano mi taką informację:
Witam.
Dla Dakor!-a i innych zainteresowanych-link do Narodowej Federacji Strzeleckiej.Radze poczytać i stronę i przede wszystkim forum.No i kontaktować sie z nimi-naprawdę pomogli wielu niesłusznie oskarżonym.
link:
http://www.nfs.pl/
pozdrawiam
kruszyna

życzę powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś kto już miał takie przejścia i wyszedł obronną ręką z tego typu sprawy mógłby polecić swego adwokata lub kancelarię. Na pewno są lepsi i gorsi w takim temacie a lepiej płacić oczywiście tym lepszym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w przypadku oskarżenia o nielegalne posiadanie amunicji nie można zastosować warunkowego umorzenia postępowania, bo kara maksymalna przekracza 5 lat.

Słyszałem dobre opinie o adwokacie Andrzeju Turczynie, który jest zaangażowany w działalność Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni
http://trybun.org.pl/

Może warto się skontaktować. Jest wiceprezesem ruchu, więc pewnie jest dobrze zorientowany w przebiegu takich spraw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Po ponad pół roku dostałem wezwnie, 9 maja widzę się z prokuratorkiem pilnujący bandyckiego prawa Prlu dotyczącego sprawy broni

Nie biorę adwokata, sprawę rozwiązuje samemu, prawdopodobnie przyjmę wyrok tego bandyckiego kraju, Przy okazji pogratuluję prokuratorowi uwalenia 21 letniego młodego chłopaka kochającego historie, oczywiscie wszystko imię w prawa, Prokurator może być z siebie dumny w końcu udało mu się uwalić bandytę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjmiesz taką postawę, to prorok pewnie nie odpuści. Masz sporą szansę na umorzenie postępowania i nie skierowanie go do sądu, ale raczej niestety musisz postawić na to, że nie znałeś dokładnie przepisów (nieznajomość prawa szkodzi, ale chodzi o to, żeby nie działać z premedytacją). Wykorzystaj dobrą opinię i kolekcjonerskie zacięcie, bij się w piersi i obiecuj poprawę. Ważne to, że miałeś destrukty, które nie mogły strzelać i pewnie różna amunicję, co podkreśli charakter kolekcjonerski zbioru. Prawo jest prawem i prokurator musi reagować, żeby nie stracić posady. A mała szkodliwość społeczna Twojego czynu jest po Twojej stronie.
U mnie kiedyś dzieciak wezwał policję, bo mu rodzice zabronili grać na kompie i patrol pojechał, żeby nie było zarzutów, że zlali sprawę :)
Taka robota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się jedynie do esencji wątku (pomijając kuriozalne przepisy i ustawy) TEMAT SAM PRZERABIAŁEM WIELOKROĆ!!!!
Bez urazy i z całym szacunkiem dla Twojej Osoby-ale niestety płać za swoją głupotę jak żeś dał się przyłapać z opuszczonymi spodniami (współczuję ,choć niezaznałem) A jeden z Moderatorów mówi non stop z uporem maniaka żeby nie trzymać szpejów w domu... ale to ch..usteczka niech se pogada. Kiedy wy zmądrzejecie? Prawda jest jedna i jedynie słuszna ,JEŚLI COŚ KUPIŁEŚ LUB SPRZEDAŁEŚ W DZIALE BROŃ LUB AMUNICJA TO WJAZD JEST PEWNY,TYLKO DATA NIEZNANA.
Może ktoś weźmie sobie do serca powyższe zdanie i oszczędzi miejsca na serwerze na podobne niepotrzebne wątki. No chyba że ktoś woli takie hoby ale to już lekarstwa nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,, Sprawny Mauser oraz szkielet innej broni, do tego niestety przez głupotę również miałem kilka sztuk losowej 2 wojennej Amunicji niezdekowanej,, - i tak jako P.S. 2 (jako że edit wątków nie ma)-z takim dorobkiem to czego Waszmość oczekuje ? Oddania sprawnego mausera? naboi?szkieletu innej broni? Sam policji /milicji nie darzę sympatią ale Twoje pretensje są zupełnie nieuzasadnione bo do kogo masz qrwa żal??? A najgorsze jest to że nie widzisz w tym wszystkim SWOJEGO BŁĘDU,dałeś ciała w bezdyskusyjnej sprawie ,, Sprawny Mauser oraz szkielet innej broni, do tego niestety przez głupotę również miałem kilka sztuk losowej 2 wojennej Amunicji niezdekowanej,, więc tylko dobrowolne poddanie się karze może urwatować Ci zadek (jeśli nie za późno)-tak po mojemu +zakup dużego rondla i silne nim uderzenie się w cymbał na przyszłość (a Mod osrzegał)
Nie obrażaj się na mnie że jadę po Tobie tylko wyciągnij wnioski i ucz się na błędach innych których dużo Tu było.Nie winien milicjant czy prokuratorzyna ale Ty sam.
Amen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karabin jak widzę znowu chcesz nas opuścić?
Koszt wyrobienia pozwolenia kolekcjonerskiego:
Badania lekarskie - 350-400 zł
Zapisanie do stowarzyszenia - 0zł (ewentualnie koszt znaczków)
Wniosek o wydanie pozwolenia 242 zł.
Egzamin policyjny" - około 1000 zł.
Korespondencja z WPA - koszt znaczków.
Wydanie 1 sztuki promesy - 17 złotych.
Szafa S1 - to powiedzmy max 2 tysiaki
Całość bez problemu zamkniemy w 3500 złotych i potrwa nie dłużej niż pół roku.
Ile za adwokata w sprawie o nielegalne posiadanie broni - bez pewności o uniewinnienie?
Nie warto trzymać złomu w domu !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie