Skocz do zawartości

Pociąg z diamentami znaleziony pod Wałbrzychem? Niewykluczone! vol.2


woytas

Rekomendowane odpowiedzi

Newcomer: niestety uogólniłem temat do polskich żydów.
A co do uważania różnych grup interesów, takiego złota za swoje" - powiedzmy sobie, że wszyscy są łasi na cenne walory. Niestety jest to element ludzkiej ułomności.
Mniejsza o inne nacje czy grupy wyznaniowe - uważam, że należałoby pójść po rozum do głowy (mam na myśli polityków i urzędasów") i najzwyczajniej na świecie spróbować zarobić trochę kasy, niezależnie od tego czy w ogóle jakikolwiek pociąg istnieje.
A warunki są ku temu rewelacyjne. W co najmniej kilku krajach ślinią się już od kilku dni na myśl o tym pociągu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 307
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Sprawa prosta. Delikwentow wziac wraz z adwokatami to budynku. I powiedziec gdzie jest pociag ? Po sprawdzeniu w ciagu jednego dnia ze to prawda teren obstawic I wraz np. z History Channel . Discovery Channel...itd.zaczac produkcje dokumentarnej seri na temat odkrycia. Dostano 10 % od pieniedzy zarobionych na publikacji takiej serii, ksiazek itd. Nie 10 % od histori I zabytkrow. 10 % chca? a jesli jest tam cyjanek. Chca 10 % niego tez? bzdety.
A jesli nie poweidza gdzie to do ciupy I w morde bic jako zdrajcow az wygadaja co jes :) lol..
A z drugiej strony nie zdziwilbym sie ze to teraz zadyma jak w Roswell aby na pozarcie wilkom paru palantow zucic..nice tu nie ma do wizedzenia..papa..a roszabrowac wszystko po cichu I zydkom za lapowke dac. Sitwa w Polsce jaka byla taka jest I wala sie zmienilo. Ta sama piosenka ok 45 tylko sie tytul zmienia. W Polsce powiniscie w leb bandytom politykom strzelac za zdrade moze wtedy jak za Dziadka Polska bylaby Panstwem Polskim ktory sie nie przylizuje zydom,niemcom,ruskom I huj wie komu jeszcze bo sie politycy boja ze komus na odcisk nadpepna.
Cos Polska robi z tym co znalezione w POLSCE zadnego zyda ani Ruska nie powinno obchodzic. Dlaczego zydzi Egypt nie skarza za pieprzana niewole pod faraonami? hey..moze Babylon too....banda chiciwych durni...mam dosc patrzenia sie na ten 'spiel' ich ...ZYDZI TO OFIARY ..dac odzszkodowanie trzeba!....dac wryja jak juz... w 1945 nie bylo Israel ..wiec nic sie frajerom nie nalezy. A jak co to sie nalezy POLAKOM bo to polska byla. Chyba ze zyd udowodni ze w pociagu jest cos z napisem MADE IN ISRAEL.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że szum medialny jest konieczny, jeśli che się na takich sensacjach (wydumanych czy prawdziwych) zarabiać kasę. I nie ma to nic wspólnego z ośmieszaniem. Kontrowersje, domniemania i wątpliwości podniecają publikę, a w konsekwencji rodzi się popyt na fajne programy o odkryciach czy poszukiwaniach. Tajemnica podnieca imaginację gawiedzi. Nie wierzę, że nie można na tym zarobić, a powstały szum medialny tylko sprzyja działaniom w tym kierunku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IdeL - szum medialny, kasa, turystyka, jasne to zrozumiałe, ale bardziej w przypadku spraw sprzed kilkuset lat, gdzie każdy ma już wszystko pokładane. Tu w zasadzie mamy sprawy sprzed kilkudziesięciu lat, i one dalej są trudne dla wszystkich stron. Dlatego uważam, że powinna być zachowana daleko idąca ostrożność w relacjonowaniu przebiegu wydarzeń i informowaniu opinii publicznej. A jeżeli powyższe zdjęcia faktycznie otrzymał konserwator, to mamy gruby fake.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zadory i krola: odczytajcie różnice wysokości i policzcie spadek na czerwonej prostej którą wyznaczyliście, a potem wg kilometrażu kolejowego policzcie spadek na istniejącej linii. Wynik chyba wyjaśnia przebieg obecnej trasy. Na zajęciach z filozofii mówiono nam, aby ie mnożyć bytów ponad miarę".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tekst z pewnego portalu -

udało mi się z kolegą zlokalizować prawdopodobnie na 99% miejsce w którym były robione badania georadarem - ok. 200-220m od miejsca znajduje się droga leśna, która prowadzi dokładnie w... zbocze góry! ...do najbliższych torów po których jeżdżą pociągi jest mniej niż 2 kilometry! z kolegą znaleźliśmy także na tym odcinku dosyć spore fragmenty drewnianych podkładów kolejowych, a wykrywaczem do metalu 4 śruby mocujące tory do podkładów kolejowych i teraz! Największa Sensacja! ...wczoraj gdy poszliśmy w to miejsce spotkaliśmy kilkunastu podejrzanych ludzi ubranych tak samo w ciemne ubrania/mundury - w miejscu badania georadarem zrobione było coś na wzór platformy wiertniczej i była na tym opuszczana w dół lina lub przewód. na pewno 2 tych gości miało pod mundurami broń maszynową, bo takie rzeczy da się zauważyć. Do mnie i do kolegi podeszło dwóch innych gości i kazali nam pod pretekstem aresztowania więcej tu nie przychodzić - mówił tylko do nas ten jeden - ten drugi milczał i nic się nie odzywał - wyglądał jak komandos/żołnierz - wyglądał na pewno groźnie po ok. 20 minutach zadzwoniliśmy na Policję, powiedzieliśmy o wszystkim, ale na żadne wezwanie osobiste nie stawiliśmy się - po prostu boimy się! pożar, który wybuchł jest w całkiem innym miejscu niż domniemane, odkryte przez nas miejsce badania georadarem! to prawdopodobnie celowe podpalenie, żeby tamci mogli w spokoju dotrzeć do tego pociągu! dzisiaj chcemy z kolegą wysłać anonim z opisem tego miejsca i jak tam dotrzeć, żeby ktoś tam się udał! mu już na pewno tam nie pójdziemy - chociaż korci nas, żeby iść tam dzisiaj w nocy..." Mam do Was prośbę, abyście zwracali w swoich publikacjach dalej uwagę na kwestię pociągu. Bowiem wszystko zaczyna się układać w spójną całość. Wiadome jest, że znalezisko jest z automatu zostało opieką" ABW i innych służb specjalnych i to już dawno temu - nim doszło to do mediów. Fakty z najnowszej historii jasno wskazują na przesiąknięcie tych środowisk byłymi funkcjonariuszami SB, którzy drenowali z tego kraju pieniądze pod wieloma przykrywkami. Nie zmarnują także tej okazji na dorobienie się i podział. W świetle nowych informacji wynika, że: 1. albo rozpalenie pożaru miało na celu do przygotowanie terenu do prawdziwego poszukiwania. (łatwiejsza eleminacja flory biologiczne, obniżenie kosztów przygotowania terenu, prosztrze ogrodzenie). I w tym miejscu faktycznie jest pociąg. 2. albo jeżeli zacytowane przezemnie informacja z forum jest prawdziwa, zapalenie lasu ma na celu odwrócenie uwagi. Przygotowanie sztucznego terenu, obstawienie go wojskiem i pozorowanie wydobycia, skupianie uwagi medialnej na tym terenie w którym nic nie ma. W końcu ogłoszenie informacji, że informatorzy się mylili i nie ma pociąg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba za dużą wage przywiązujecie do GKZ. O pociągu służby wiedziały ponoć już od marca. I myślę, że zanim zaczęły klepać w mediach zweryfikowały materiał. Być może w terenie, na pewno ten, który przedstawili znalazcy. Pan konserwator chwilowo w tej kwestii nic do powiedzenia nie ma. Nie jest decyzyjny i występujeb jedynie w roli frontmena. Kilka dni temu, kiedy cała heca została nagłośniona, zastała podana informacja, że sprawa została przekazana m.in. ABW. I opinię przedstawiciela tej instytucji chciałbym usłyszeć, a nie jakiegoś historyka sztuki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie aby ktos mógł sprawie leb urwac lub zrobic cos na wlasna rękę.Za daleko sprawa poszla w swiat aby zostwaic ja bez rozwiązania i odpowiedzi.Ktos w koncu bedzie musial zrobic odwiert i rozpoznac sprawe na 100%.Osobiście nie wierze ze jakies służby lub instytucje zrobia cos na wlasna rękę i nikt sie o tym nie dowie.Takze teoria o wczesniejszym rozszabrowaniu odchodzi wg mnie na margines
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się, że Pan płk Maciej Karczyński raczej słowem się w sprawie nie odezwie. Mnie tam zastanawia jedna rzecz - nie ma ani jednego zdjęcia, anie jednego amatorskiego filmu (nie mówiąc o dronie) z działań tych służb. Już drugi wpis o podejrzanych gościach z bronią automatyczną w innym miejscu niż oficjalne" miejsce. Może się boją sfilmować/sfotografować, ale coś mi się wierzyć nie chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za te kase co teraz laduja w ten nie istniejacy pociag , a bedzie to kasa ogromna aby to odkrecic i dyplomatycznie wyjsc z twarza dla swiata , mozna by bylo ufundowac wszystkim uczniom gimnazjum bezplate podreczniki w calym kraju
przez trzech idiotow znow bedzie wstyd sie przyznawac ze jestem polakiem
a glowny konserwator ma to gdzies i wzial sobie urlop
ja dzis zaplace za benzyne niecale 10 zl za cztery litry a w polsce za wybryki takich tumanow wszyscy polacy wkrutce zaplaca 50 zl , bo w koncu z kas trzeba bedzie wziasc kase aby wszystko pokryc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie