Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

woytas

Pociąg z diamentami znaleziony pod Wałbrzychem? Niewykluczone! vol.2

Recommended Posts

1 już długo się otwiera.
http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=745402 - cześć pierwsza

Share this post


Link to post
Share on other sites
TVN24 to dyletanci i potrafią się zamotać - ale fakt, że prezentowane w TVN24 zdjęcie z georadaru" było pokazane jako przykładowe, a nie jako zdjęcie obiektu - pociągu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dolnośląskie Towarzystwo Historyczne opublikowało swoje stanowisko wobec rzekomego odkrycia złotego pociągu": Nasze wieloletnie doświadczenie eksploracyjne oraz posiadane dokumenty archiwalne jednoznacznie wskazują, że informacje o odkryciu/odnalezieniu pociągu pancernego są nieprawdziwe. Osoby, które rozpowszechniają takie stwierdzenia działają na niekorzyść wszystkich osób oraz grup działających w branży eksploracyjnej w Polsce. Chęć zdobycia medialnej sławy przyćmiła tu wszelkie poczucie zdrowego rozsądku. Osoby te mają jednak świadomość słabości aparatu administracyjnego naszego kraju i doskonale wiedzą, że za podawanie nieprawdy nie spotka ich żadna odpowiedzialność. Jak widać, można wysłać do urzędu pismo, a później je wycofać bez żadnych konsekwencji" - czytamy w oświadczeniu DTH.

Członkowie towarzystwa dodają, że medialny rozgłos to świetna reklama dla Dolnego Śląska jako tajemniczej krainy z ukrytymi skarbami. Według nich to jedyna zaleta całego zamieszania. Dalej czytamy: Środowisko eksploracyjne poniesie też negatywne konsekwencje tego faktu. Przypomnę tylko fakt, że jakiś czas temu wysłano informację do Muzeum Narodowego o ukrytym pociągu na podstawie analizy absurdalnego radarogramu. Szanowni Znalazcy pociągu pancernego, możecie ośmieszać samych siebie, ale nie ośmieszajcie całego środowiska eksploratorów. Zaufanie urzędników do naszych poczynań budujemy od lat, a Wy niszczycie to w ciągu kilku dni."

http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,18652480,zloty-pociag-gdzie-moze-byc-ukryty-bylismy-na-miejscu-foto.html#MT

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ktoś wcześniej zamieścił hipotetyczny tunel na podkładzie ISOK. Ale to nie ma sensu, tam są ze 4 strumienie na powierzchni. I ani śladu po pracach ziemnych, a wierzę, w precyzję ISOK. Coś by wykazał.
W ramach gimnastyki umysłu znalazłem lepsze miejsce: teren mocno wzniesiony, bez wody, są jakieś ślady na powierzchni. I taka lokacja miałaby sens: upraszcza przejazd kolejowy przez tą dolinę.

Ale to tylko zabawa. Wierzę, że miejscowi by dawno już coś wiedzieli i coś znaleźli.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak juz mozna ...by typować jako bocznice przy budowie kwatery (podziemi) w Ksiazu...ten jar...dziwne jest wydzielenie działki z jarem 126/131 a także niby dojazdu 775/1..z praktyki często spotykam się z wydzielaniem w i po wojnie działek militarnych"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na samym początku była mowa o odwiercie i wykonanych kilkudziesięciu zdjęciach. To już nie aktualne?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Żadnego pociągu nie ma , wyjdzie na to ze większość zrobiło cyrk i pośmielisko na cały świat !Za ten cyrk poleca stołki .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co ciekawe jest kilka dobrych jakościowo przelotów alianckich samolotów rozpoznawczych nad Wałbrzychem i okolicą z 1944 r. Natomiast na chwilę obecną najpóźniejszy znany mi lot nad tym obszarem miał miejsce na początku kwietnia 1945r. Na zdjęciach lotniczych raczej coś musiałoby być widoczne - infrastruktura kolejowa, nasypy - ewentualnie hałdy urobku - może sam wjazd. Druga sprawa to zdjęcia powojenne - co jakiś czas pojawiają się fragmenty tych zdjęć z okolic Wałbrzycha - jak np. lotnicze zdjęcie zamku Książ z pierwszego przelotu fotogrametrycznego z końca lat 40-tych - więc obszar bliżej miasta też musi być w podobnej jakości zobrazowany. Porównanie obu zdjęć mogło by dać ciekawe efekty.
Jako przykład zakres dla dokładniejszych zdjęć (skala ok 1:8.000) z przelotu z października 1944, w trakcie tego lotu wykonano także fotografie obejmujące znacznie szerszy obszar ale już w skali ok 1:48.000.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W Wałbrzychu natomiast cały czas trwa typowanie miejsca, w którym pociąg został ukryty. Portal walbrzych24.com podał takie miejsce – znajduje się ono w pobliżu wałbrzyskiego Urzędu Skarbowego. We wskazanym miejscu pojawiła się od razu policja.

Nadkomisarz Magdalena Korościk z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, potwierdziła to w rozmowie z niezalezna.pl.
Poszła informacja, że ten pociąg jest między 61 a 65 kilometrem, jeżeli chodzi tory kolejowe. To rzeczywiście mogą być okolice Urzędu Skarbowego. SOK-iści i policja wystawiły tam patrol, ale nie po to, żeby zabezpieczyć teren, a czuwać nad bezpieczeństwem ludzi, aby nie łamali przepisów, bo chodzenie po torach jest zabronione. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo ludzi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozwiązałem zagadkę. Na zdjęciu widać Pogorzałę, a chodzi zapewne o po gorzale". ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wy tu sobie śmichy - chichy a sprawa robi sie groźna.
Tu cytata. : Piotr Lewandowski Pani Joanno, dlatego właśnie kierowana przeze mnie Fundacja Thesaurus jutro lub najdalej w poniedziałek kieruje do pani minister Omilanowskiej pismo z żądaniem wyciągnięcia konsekwencji wobec pana Żuchowskiego (zdymisjonowanie jest w tej sytuacji jedynym wyjściem) oraz zawiadomienie do prokuratury. Oczekiwałbym od dziennikarzy rzetelności zawodowej i poważnego informowania o sprawie, dociekania na czym opiera się konserwator w swoich bajdurzeniach, a od organizacji zajmujących się ochroną zabytków i poszukiwaniami zajęcia stanowiska, w którym będzie jasno powiedziane co sądzą o tych bredniach. To skandal co wyprawia Generalny Konserwator Zabytków.
tu linka do profilu Pani Joanny Lamparskiej gdzie nasz dzielny Piotruś sie udziela. http://www.facebook.com/joanna.lamparska?fref=ts
Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale patrząc obiektywnie to chociaż raz nasz kapuś ma rację :-) i powinien zrobić to co pisze :-)))))

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.×
×
  • Create New...

Important Information