Skocz do zawartości

Wspólna fotka z weteranem Waffen SS


Pyra75

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 218
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
A ty byłeś z nim i patrzyłeś mu na ręce, tak ?

Wiem o tym ze na reko muszą być i źli" i dobrzy" i że trzeba dużo wiedzieć o tych swoich", ale, jak spiewał Kazik w Łysy jedzie do Moskwy" :

Tak, to jest normalne, że nie gadasz z bandytami
Nie zapraszasz ich do domu, nie odwiedzasz ich samych
Kto z kim przestaje, takim się staje
Na zawsze to w każdej jednej głowie zostaje
Myślę, że jest w tym coś żenującego
Odwiedzać gospodarza dzieci mordującego



Pod płaszczykiem reko ktos brandzluje się nazistą.
A tobie żal Niemców strzelających naszym w plecy w Bydgoszczy ?
Mnie się wydaje teraz że to Stalin wywołał IIWŚ, napadł biednego Hitlera i biedak wzywał na pomoc ochotników do Waffen SS żeby postrzymać bolszewię. Wszystkim żal hitlerowców, ale nie ich ofiar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że tzw syndrom sztokholmski" dotyczy tylko bezpośrednio zaangażowanych a nie ich rodzin w trzecim pokoleniu. Odpuszczę inne komentarze bo obiecałem sobie niedawno że nie będę zaglądał na rekonstrukcje i komentował niektórych tematów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaostrzanie czegokolwiek to zły pomysł i przeważnie nieskuteczny, kluczem jest słowo wychowanie. Jak słusznie zauważył autor artykułu problemem jest fascynacja. Minęło już tyle lat ze ludzie którzy nie doświadczyli II wojny światowej na własnej skórze nie czują już jej oddechu na własnym karku.
Myślę że to próba dowartościowania się czy coś takiego, próba identyfikowania się z elitą". Tu po raz kolejny wracamy do PRLu, lata które minęły skutecznie pozbawiły nas własnych wzorców do naśladowania. Niestety elity" które powstały po 89 roku nie dały nam zbyt wiele okazji do okazywania im szacunku, o ile początek miały dobry to w miarę upływu czasu mocno się zdewaluowali jako wzór ideału do naśladowania.
No ale to juz polityka więc koniec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PRL nikt za wyjątkiem aktorów filmowych i statystów nie biegał na masowych imprezach w mundurach SS.

Wtedy warsztaty historyczne były rzekomo kompletnie zafałszowane.

Po nastaniu elity" i odfałszowaniu historii w tak ciężko doświadczonym wojną kraju rekonstruktorzy uwieczniają z esesmanem.

Zbiera na wymioty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja swoje 5 grosz wtrącę, choć za poglądy mam dwie żółte kartki. Przy obecnym trędzie za kilkanaście lat będziemy mieli młodzież, co będzie twierdzić że żołnierze września39 to zbrodniarze a SS i podobne wyzwalali nas spod bolszewizmu...żenada.
W tą niedzielę była msza za zamordowanych 500 Polaków - spędzonych i spalonych w szopie w Kurkocinie, kujawsko-pomorskie, sławetne oddziały SS - przecież oni nic złego nie robili, wykonywali rozkazy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale wiele osób ma tak ukształtowaną psychikę, że w poczuciu siły, jaką daje uczestnictwo w grupie, mylą fikcję z rzeczywistością. Daleko szukać nie trzeba, przecież jeszcze nie tak dawno kilka osób chwaliło się na forach, że na reko jadą w pełnym umundurowaniu na Saharze przez wieś, żeby postraszyć i się pozbijać. Na nk, czy facebooku jest wielu rekonstruktorów, którzy ot tak sobie wrzucają zdjęcia w pełnym niemieckim umundurowaniu i to nie z rekonstrukcji, ale z domowych pieleszy, ze zdjęciem dziadka, polskiego weterana w tle. Podobne wrażenie odniosłem oglądając dokument o graczach na symulatorze Ił-2. Polacy tworzący niemiecki dywizjon chyba chcieli być bardziej niemieccy niż sami Niemcy. Poza tym grupy iemieckie" przyciągają cichych fanów nazistowskiego porządku. To oczywiście jedynie promil ogółu członków tych stowarzyszeń, ale jednak są osoby, których głównym marzeniem jest choć przez chwilę pobyć SS-manem. Oświadczenia na stronach internetowych, że dana grupa nie promuje totalitaryzmu pod żadną postacią, to jedno, a już indywidualne poglądy poszczególnych uczestników, to zupełnie inna rzecz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sam wątek tej grupy na forum wydawał mi się dziwny. Obchodzenie WIGILII w mundurach SS raczej jest dla mnie rzeczą ...NIE DO POJĘCIA. No ale według tej grupy miało to okazać ludzkość tych biednych chłopaków z SS którzy czekają na paczkę od starej matki i chwilę wytchnienia....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym grupy "niemieckie przyciągają cichych fanów nazistowskiego porządku. To oczywiście jedynie promil ogółu członków tych stowarzyszeń, ale jednak są osoby, których głównym marzeniem jest choć przez chwilę pobyć SS-manem. Oświadczenia na stronach internetowych, że dana grupa nie promuje totalitaryzmu pod żadną postacią, to jedno, a już indywidualne poglądy poszczególnych uczestników, to zupełnie inna rzecz."

O tyle karkołomne i niesprawiedliwe oskarżenie, że nie poparte żadnymi konkretnymi dowodami, a wygłoszone z pewnością udowodnionej naukowo tezy, chociaż pozostaje prywatną opinią piszącego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak inaczej zinterpretujesz takie kwiatki, jak wklejanie sobie na portalu społecznościowym fotek w mundurze SS, albo fotografowanie się z prawdziwym SS-manem (jako kim? mentorem? wzorcem do odwzorowania?)?
Nie jestem uszczypliwy, pytam, jak się zapatrujesz na takie zachowania? Jakiej postawy przejawem, jest epatowanie swego przywiązania do nazistowskiego sznytu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie mam nic do rekonstruktorów strony niemieckiej. Bez nich rekonstrukcji by nie było No taka prawda. Ale wszystko musi być robione z umiarem z odpowiednim dystansem. Zdaje się że ten dystans i pewne umiarkowanie zanika u niektórych i później wynikają z tego takie a nie inne sytuacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barson1 i s_boj mają absolutną rację, ja sam podziwiam chłopaków za odtwarzanie tak niewdzięcznej jednostki jaka jest Waffen SS Ale bez nich reko nie było by takie samo! Po prostu więcej dystansu do tego co robimy i mniej oficjalnych" fotek. Co by było gdyby ktoś sfotografował inną grupę ( np. ułanów)zamawiajacych 5 piw ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, Dunczyk - obciąłeś połowę mojego wpisu i powołałeś się tylko na drugą część, podczas, gdy w pierwszej zawarłem konkretne przykłady zachowań, w których trudno wierzyć w neutralność światopoglądową ich autorów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie