Jump to content

Pyra75

Forum members
 • Posts

  433
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Pyra75

 1. A tak było w Witkowie http://www.witkowo.pl/pl/aktualnosci/1469-pami-o-powstacach-wielkopolskich-w-witkowie
 2. U nas. http://wrzesnia.info.pl/g/mi%C5%82os%C5%82aw/item/10548
 3. Nie mogę nic znaleźć na temat Jana Juszczaka z Miłosławia, na nagrobku ma napisane, Oficer-Powstaniec Wielkopolski http://pyra75.flog.pl/wpis/4412840/
 4. Hi hi, dobre, Acer. Ja tam bym IPNowi nie wierzył, napisał przecież że Bury był zbrodniarzem, nieprawda, jak on mógł go tak obsmarować w zydogazecie ? Pewnie wziął srebrniki.
 5. Lub budynki Szkoły Głównej Bankowej na ul. Ratajczaka.
 6. Wydaje mi się, że most Chwaliszewski został wysadzony w 1945 r w czasie obrony twierdzy, wynika to ze wspomnień oberleutnanta Heinricha Lohse. Wspomina on, że most został wysadzony po środku i jego połówki zanurzone są w wodzie, więc wydaje mi się , że zdjęcie zrobione jest tuż po wyzwoleniu. Co do Baltenlager, to wydaje mi się , że są to budynki koszarowe na ul. Solnej. Szkoda, że z Cytadel jeno się ostały fotografie.
 7. No i Kaczmarski jak w Murach" też został sam, a rewolucja dla której spiewał pozarła własne dzieci. Ale do tematu, kapelki Dżem i Lube ( rosyjskie). http://www.youtube.com/results?search_query=Любэ&search=Szukaj http://www.youtube.com/watch?v=reGlno9aUpw
 8. Dokładnie Romek, niektórzy zapominają że historia ma wiele barw i odcieni. herbstnebel, tak przesiąkłeś" tym swoim nickiem że cię żydzi drażnią ? Oddałbyś swoje miasto z powrotem Niemcom ? Pewnie, nie ma to jak rasa panów, nie?
 9. 95-96' JW 1956 Ostrów Wlkp. ( nie istnieje ) Wyższa Szkoła Oficerska WP w Poznaniu Wojskowy Sąd Garnizonowy w Zielonej Górze A jutro udaję się na 5cio dniowe ćwiczenia do CSWL w Poznaniu ( dawne WSO WP ) Może ktoś jeszcze jedzie ? moje GG 8904340 lub tel 605222887 a może ktoś tam służy zawodowo ?
×
×
 • Create New...

Important Information