Skocz do zawartości

Wspólna fotka z weteranem Waffen SS


Pyra75

Rekomendowane odpowiedzi

woytas zależy co masz na myśli pod hasłem zabawa" dla przytłaczającej większości rekonstruktorów Waffen-SS to nie tylko zabawa, świetne mundury i ogólnie super sprzęt, to także odpowiedzialność i umiejętność zachowania z powodu noszenia takiego a nie innego munduru. Umiaru którego najczęściej na rekonstrukcjach brakuje polskiej stronie kiedy to ułańska fantazja bierze górą. Gdyby nie ci wszyscy źli rekonstruktorzy Wehrmachtu i Waffen-SS, Polacy czy Rosjanie strzelali by do drzew co najwyżej albo własnych cieni. Aby nie posądzono mnie o stronniczość, osobiście posiadam kompletny mundur i wyposażenie żołnierza Waffen-SS jak i polskiego piechura z roku 39.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 218
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ale takie osoby są na rekonstrukcjach. Np. w Osuchach było wielu weteranów, na innych rekonstrukcjach również. Ja rozumiem, że temat może niektórych szokować, ale takie ostre sceny, to naprawdę chleb powszedni wielu inscenizacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoksem jest że wypowiadacie się za weteranów i ludzi pamiętających takie wydarzenia. Z zasłyszenia wiem że po rekonstrukcji Powstania Warszawskiego gdzie nie sposób jest uniknąć takich scen, to własnie weterani podchodzili i dziękowali rekonstruktorom (również tym złym").
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... to mocne doznanie, budzące niesmak, szokujące. Mundury są na wzór oryginalnych, jest związywanie rąk, słychać huk. Naprawdę, nie ma w tym niczego z zabawy, komfortu oglądania, czy radości z tego na co się patrzy. Zaraz potem rodzi się jednak refleksja, że kurde, przecież to nasi, Polacy i właśnie tak ich zabijano, tak wyglądały ostatnie sekundy ich życia, zanim zostali zamordowani... Może właśnie takie, rzeczywiste ukazanie ich martyrologii jesteśmy winni ofiarom. Przecież każdy z naszych dziadków, noszących polski mundur mógł zostać potraktowany w ten sposób. Byłem dzisiaj na mogile 30 bezimiennych wrześniowych żołnierzy, na cmentarzu w Horyszowie Polskim. Nie wiem, czy i oni nie zginęli w ten sposób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

razwiedczik, tym kolegom zabrakło umiaru.
Życiorysy idoli"
wycieczki szlakiem bojowym"
Fotki wigilijne"
Fotki ze zbrodniarzem

Normalne ?
Dla mnie, jak i dla kilkunastu innych, NIE.

Ale dla reko można wszystko, na pokazie, a jak robisz sobie akie" fotki, to je schowaj dla siebie. Proste ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyro75 po pierwsze to nie mów mi kolego co mam robić ze swoimi fotkami. Odpowiem może na zarzuty:
-życiorysy idoli, faktycznie ciężki zarzut. Wikipedia też ma najwidoczniej takich idoli.
-wycieczki szlakiem bojowym- a co w tym złego?
-fotki wigilijne- temat omówiłem powyżej.
-fotka ze zbrodniarzem- kto tobie dał prawo oceniania tego konkretnego człowieka i nazywania go zbrodniarzem". Znasz go? Wiesz gdzie walczył? I co robił w czasie wojny? Poczytaj o fińskich ochotnikach, o walce z najeźdzcą spod znaku sierpa i młota. Nie gloryfikuje niczego tutaj. Myślałem że historycy trzeźwiej ocenią tą sytuację i szczególnie dotyczącą tego weterana. Swoja drogą to pełna hipokryzja , POLSKA hipokryzja.
W końcu my nie służyliśmy w obcych armiach , nie mieliśmy swoich legionów pod cudzymi sztandarami. Z pełną dumą mówimy o np. legionach polskich. W tym wypadku to MYŚMY byli okupantem na Haiti, to myśmy byli okupantem i ciemiężcą dla Hiszpanów walczących o niepodległość w 1808 roku i to my trzymaliśmy do końca sztamę z człowiekiem stawianym zaraz obok Hitlera w większości Europy. Nie, nie jesteśmy pępkiem świata i nie tylko nas krzywdzono ale my także.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woytas ja nic nie wspomnialem teraz o dobrych czy złych rekonstruktorach. I nie tobie napiętnować jakieś zachowania zawsze spójrz na siebie najpierw.
A ty pyra75 możesz mieć swoje zdanie, oczywiście. Lecz pamiętaj że nawet Norymberga nie oceniła wszystkich jednakowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipek przykłady podane powyżej dotyczące naszej ieskazitelnej" historii również są faktami historycznymi a jednak odbywają się ich rekonstrukcje np w Hiszpanii i obecni są polscy rekonstruktorzy epoki napoleońskiej.
http://2.bp.blogspot.com/-a7OSpCTvtzY/T6Q8v99uStI/AAAAAAAAAjo/IdSuzcQvMAw/s1600/Rozstrzelanie+Powstancow+Madryckich+3+Maja+1808+r.+-+Goya.jpg

Tyle mam do dodania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecz pamiętaj że nawet Norymberga nie oceniła wszystkich jednakowo."

Trybunał uznał cztery organizacje powołane przez Hitlera (NSDAP, SS, SD i Gestapo) za przestępcze. W związku z powyższym, członków tychże organizacji należy traktować jednakowo, jak przestępców, biorących udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, dokonującej napadów, morderstw, rabunków i gwałtów. Każdy, kto nakłada na siebie mundur żołnierza SS, musi sobie zdawać sprawę z tego, że odgrywa zachowanie socjopaty, którego nawet nie można nazywać żołnierzem, przestępcy, którego za przestępcę właśnie uznał Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze. To nie jest moje widzimisię, tylko wyroki sądowe. Nie mam nic przeciwko grupom odtwarzającym formacje niemieckie, myślę, że każdy członek takiej grupy może być dobrym Polakiem i patriotą, natomiast postawmy jasno granicę, pomiędzy odgrywaniem, a wcielaniem się. Uważam, podobnie jak moi poprzednicy, że wyprawa szlakiem bojowym, robienie bohaterów z przestępców, czy fotografowanie się z weteranami SS, to ostre przegięcie, które należy piętnować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puki co kolego to Ty atakujesz cały czas, w takim razie UDOWODNIJ tutaj na forum publicznym ze ta grupa składała kwiaty pod pomnikiem zbrodniarzy, bierz odpowiedzialność za swoje słowa jeśli nie udowodnisz to po prostu wróć do przekładania tematów i poprawiania błędów ortograficznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie