Skocz do zawartości

Wspólna fotka z weteranem Waffen SS


Pyra75

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 218
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ja już dawno zwracałem uwagę na nieco nie stosowne fotki lub wpisy, ale stale byłem cenzurowany. Mnie jest za nich wstyd !

A czy szanowni panowie" zrobili kiedys sobie rajd po obozach zagłady ? Zapraszam, pouczająca wycieczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sporo rozmawiałem z mieszkańcami jednej z wiosek pod Mińskiem Maz. w której to przebywały pododdziały z 3.SS Totenkopf" (I dekada sierpnia 1944 r.) i jakoś na elektryków" nie narzekali. Według tambylców problemy zaczęły się z wejściem AC - gwałty, grabieże itp. Z Totenkopfem" na wsi był spokój ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.
Kiedyś czytałem o niemieckim weteranie walk w Normandii który przybył na kolejną rocznice lądowania w pełnym umundurowaniu jako protest przeciwko nieobecności innych niemców(braku ich udziału w obchodach rocznicy)Było też jego zdjęcie.
Może ktoś pamięta/ma link?

Zdrów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no śmiać mi się chcę... Kolego Pyra75 myślę, że gdyby miał kolega okazję zrobić sobie zdjęcie z Weteranem września 39, który walczył na froncie z Bolszewikami, to by na pewno kolega zrobił wspólne zdjęcie. W Krajach gdzie walczono z najeźdźcom Bolszewizmu np. Estonia tam traktuję się z wielkim honorem weteranów SS, tak jak u nas się traktuje z wielkim honorem weteranów Września 39.
Pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na zdjęciu mamy przedstawicieli narodu Polskiego (?), który walczył z bolszewizmem i hitleryzmem. Na frontach poniósł ciężkie straty wyrządzone przez obu wrogów. A Panowie sobie cyrk i zdjęcia pamiątkowe urządzają z członkiem zbrodniczej formacji mordującej współobywateli. Gratuluję wyobraźni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu smutny post... Na Zdjęciu owszem widzimy Członka zbrodniczej formacji jak to kolega nazwał, tylko sęk w tym, że weteran był Finem i walczył z Bolszewizmem za kraj w potrzebie... Nam Pomoc " w walczeniu z Hitleryzmem dała Anglia a im SS. Cóż oni walczyli za swój kraj w przekonaniu o to , że będzie on niezależny od innych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze NASI weterani nie spędzali całych wiosek do stodoły i nie palili. Owszem, były jakieś wypadki samosądów na mniejszości niemieckiej ale to jako na dywersantach. Nie mniej, istnieje coś takiego jak MORALNOŚĆ.
Rozumiem, że nie ma dobrej rekonstrukcji bez kazdej ze stron, ale ludzie, troszkę opamiętania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej, proponuję koledze wziąć kij , wsiąść w samochód i jechać rozprawić się z nim do Finlandii ? No i druga sprawa czy na środku pola bitwy stał sobie obóz Koncentracyjny ?
Fakt, Polacy mają krótką pamięć, choćby do wydarzeń z 3-4 Września w Bydgoszczy 1939r. Sami wiemy, że SS jest to mordercza jednostka, która przyczyniła się do wielu zbrodni, oraz masakr, które popełniono choćby na ludności Polskiej. Uważam, również, że rekonstrukcja powinno iść w dwie strony odtwarzając postać ZŁĄ " i postać DOBRĄ " jakby wyglądały np. rekonstrukcja, która odbywa się dzisiaj w Mławie ? Polacy z bagnetami kujący ziemie ? Nie fajnie by to wyglądało ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie