Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • bodziu000000

    3202

  • Jedburgh_Ops

    2027

  • karpik

    1842

  • MarekA

    1348

Napisano
2 minuty temu, Cronos napisał:

Z różnych profili na FB coś przecieka, że jadą Ukraińcy z orkami że aż miło :) oby 

Podobno weszli na kilkanaście kilometrów w głąb ruskich pozycji w wielu miejscach. Sporo wiosek znowu jest w rękach ukraińskich

Napisano
8 minut temu, Cronos napisał:

Z różnych profili na FB coś

Wczoraj delikatnie wspominał o tym Damian Duda...

A patrząc na informacje z mediów, to ma być pokłosie "problemów" ze Starlinkami/łącznością, które od kilku dni mają orki.

Osobiście wad nie widzę.

Napisano (edytowane)

Mam parę kanałów telegramowych na oku i nic takiego nie wypływa. Nawet deep state milczy o jakiś kontrofensywach. Ploty/dezinformacja lub naprawdę silna cisza informacyjna.

Są jakieś wrzuty, ale z niepewnych - głównie ruskich źródeł.

Np :

 

IMG_20260211_205411_746.jpg

Edytowane przez karpik
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, karpik napisał:

Mam parę kanałów telegramowych na oku i nic takiego nie wypływa.

To te które podobno ruskie właśnie przyblokowali? 

 

Edytowane przez MarekA
Napisano
Teraz, MarekA napisał:

To te które podobno ruskie właśnie przyblokowali? 

Ruski blokują u siebie. Korzystam głównie z ukraińskich kanałów.

Napisano

Skoro aż taka cisza nastała to najprawdopodobniej coś się kroi. I to coś grubszego.

PS Osobiście podejrzewam że wojsko rosyjskie bazowało w swojej łączności właśnie na Starlinkach a na krótki dystans na chińskich radiotelefonach, nie rozwijając żadnych metod alternatywnych. No to teraz pewnie zostali im gońcy na motocyklach, tak powyżej szczebla kompanii.

Napisano

Prócz drobnych wyskoków na kierunku zaporoskim reszta "dużych przełomów" jest ruską dezinformacją. Takie jest moje zdanie.

Napisano
8 minut temu, Erih napisał:

PS Osobiście podejrzewam że wojsko rosyjskie bazowało w swojej łączności właśnie na Starlinkach a na krótki dystans na chińskich radiotelefonach, nie rozwijając żadnych metod alternatywnych. No to teraz pewnie zostali im gońcy na motocyklach, tak powyżej szczebla kompanii.

Powiedział bym że Starlinki i chińskie radiotelefony to dodatek do "konwencjonalnego" systemu łączności ruskich. Bez tego "dodatku" będą mieli duże problemy. 

Napisano
3 minuty temu, karpik napisał:

Prócz drobnych wyskoków na kierunku zaporoskim reszta "dużych przełomów" jest ruską dezinformacją. Takie jest moje zdanie.

Spotkałem się z opinią, że te ruskie sukcesy w poprzednich miesiącach były wirtualne. Ruski robią reset map: to co niby zdobyli a nie zdobyli, tracą właśnie w wirtualnej ukraińskiej kontrofensywie. 

Napisano
1 minutę temu, MarekA napisał:

Spotkałem się z opinią, że te ruskie sukcesy w poprzednich miesiącach były wirtualne. Ruski robią reset map: to co niby zdobyli a nie zdobyli, tracą właśnie w wirtualnej ukraińskiej kontrofensywie. 

Prędzej uwierzę w ten wariant, niż w jakieś większe działania kontrofensywne Ukrainy.

Napisano
13 minut temu, MarekA napisał:

ruskie sukcesy w poprzednich

Nie mylmy pompowania* przez orki osiągnięć/rozmiarów ukraińskich strat, z trwającym "zamieszaniem".

Pamiętając jednocześnie, że w tym bu...ałaganie linia frontu jest pojęciem względnym, a zajęcię przez orki czy U. danej miejscowości, wcale nie oznacza, że jest ona dokładnie wyczyszczona z przeciwników/zablokowano w 100 % przenikanie do niej.


* gdzie każdy poziom od najniższego, aż do państwowej propagandy

Napisano
30 minut temu, MarekA napisał:

Powiedział bym że Starlinki i chińskie radiotelefony to dodatek do "konwencjonalnego" systemu łączności ruskich. Bez tego "dodatku" będą mieli duże problemy. 

Obawiam się (eufemizm) że jest wręcz odwrotnie. W momencie upowszechnienia się nowoczesnych systemów te "konwencjonalne" zapewne poszły w totalną odstawkę. A teraz problem będą mieli naprawdę konkretny.

Napisano
4 minuty temu, bodziu000000 napisał:

Podtrzymuję swoje

 

Nie ma w słoqwniku ludzi kulturalnych czy jakoś tak. Resztę proszę sobie dopisać.

Napisano
25 minut temu, bodziu000000 napisał:

Podtrzymuję swoje

 

Wybór tego bandyty i jego kolegów do sejmu i senatu RP w wyborach świadczy o poziomie intelektualnym i świadomości historycznej społeczeństwa. Temu społeczeństwu i debilom oddających głos  w wyborach na tą bandę mowię" chuj wam w dupę".

Napisano
3 godziny temu, bodziu000000 napisał:

Podobno weszli na kilkanaście kilometrów w głąb ruskich pozycji w wielu miejscach. Sporo wiosek znowu jest w rękach ukraińskich

ja znalazłem tylko takie coś od ruskich:

Ukraina rozpoczęła kontrofensywę na styku obwodów dniepropetrowskiego i zaporoskiego — rosyjskie siły zbrojne

Według ich informacji ukraińskie wojska kontratakują na prawym skrzydle rosyjskiej grupy, która atakuje na wschodzie obwodu zaporoskiego.

photo_2026-02-09_11-56-48.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie