Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

Po czym poznać cywilizację turańską, kompletne bydło, śmiecie, szumowiny, męty, odpad technologiczny cywilizacji postindustrialnej i po prostu (przepraszam) skurwysynów?

Gdy 13 lutego 1991 roku Tornado GR Mk 1 RAFu walnęło przez pomyłkę bombę w bazar przy moście w Falludży i nazabijało prawie setkę ludzi to natychmiast wyszedł do mediów rzecznik prasowy RAF i przez kilka dni przepraszał - w imieniu RAF, rządu brytyjskiego i Królowej - za ten fakt. Siedziałem, spisywałem to wszystko i własnym uszom nie wierzyłem.

Ruski śmieć wali w ukraiński bazar i jeszcze dostanie za to medal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je...

"Ruski śmieć wali w ukraiński bazar i jeszcze dostanie za to medal. "

Wczoraj wrzuciłem info, co ONZ na temat ludobójstwa na Ukrainie myśli...
I ciekawym jest, czy sprawa rozbiła się o prawne kruczki i, np, rozbieżności co do definicji takiej zbrodni, czy też ONZ, nie pierwszy raz, pokazuje, że jest tylko śp pustą nazwą...
Inna sprawa, że śp spowodowane jest totalnym brakiem środków na działanie, gdzie znakomita większość krajów "zapomina" o składkach, a niektórzy- patrz Trump zawieszają płatności ot tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni... Nie każdy spotkany na ulicy Ukrainiec jest dekownikiem. Część przekroczyła granicę legalnie, są takie możliwości. Część przebywała w Polsce długo przed wybuchem wojny, przypominam, jaki język można było często usłyszeć choćby na budowach. Jeżeli, któryś powinien się obawiać, to taki który np. dał komu trzeba kilka tysięcy zielonych. Tyle, że to trzeba udowodnić a później wdrożyć odpowiednie procedury. Zważywszy na te okoliczności nie liczyłbym na powstanie wielu dekowniczych brygad albo dywizji. Mało tego- obstawiam, że owych ludzi starczy w najlepszym wypadku na kilka kompanii.
Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka.

Edytowane przez M81
  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

Wczoraj był fachowy podcast z informacją, że prysnęło z Ukrainy około 400 tys. dekowników, czyli 100 brygad.

Licząc w ten sposób to tych co pozostali w Ukrainie będzie na kilka tysięcy brygad 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2023 o 17:10, Jedburgh_Ops napisał:

Dla pełnej jasności:

● 15 listopada 2022 – dwie rakiety (zestrzeliwana i zestrzeliwująca) spadają w Przewodowie → „Nic się nie stało”, 11 godzin milczenia partii PiS, pierwsze informacje o zdarzeniu z USA, nie z Polski. Zastosowana przez PiS najlepsza PRLowska szkoła po wybuchu rotundy PKO w Warszawie w 1979 roku.

● 16 grudnia 2022 – trzy ruskie cruise'y odpalone na Polskę → Milczenie PiS, kłamstwa PiS, oficjalnie nikt niczego nie wie przez pół roku, typowe PiSowskie „Nic się nie stało, bum, bum, Polacy nic się nie stało!”

● 12 maja 2023 – dwa białoruskie balony wleciały nad Polskę → PiSowskie „Polacy spox, nic się nie stało”

● 1 sierpnia 2023 – wlot białoruskich Mi-8 i Mi-24 nad Polskę → PiSowskie dementi idące w zaparte, do absurdu i urzygu, nikt niczego nie wie, dopiero cywilni sygnaliści pokazali gościnne występy (biało)ruskich śmigłowców nad III RP. Typowe PiSowskie „Nie widziałem, nie słyszałem, nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem”.

__________________________________________

Dla zainteresowanych łącznie historią, politologią i polityką warto będzie obserwować, jak z tym wydarzeniem poradzi sobie Rumunia? Teraz się okaże, czy w Rumunii rządzi Rumunia, czy Ambasada Stanów Zjednoczonych, czy amerykańskie media, które powiedzą coś o sprawie szybciej i więcej, jak miało to miejsce w przypadku polskiego Przewodowa, „bo Pentagon pozwolił”…

Szkoła partii piss c.d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

Rozporządzenie MSZ ws. wydawania wiz dla imigrantów było urzędniczą pomyłką. Odpowiedzialny rząd na takie sytuacje reaguje, w związku z czym zostało ono wycofane - mówił w piątek [ 07.07.2023 ] w Sejmie wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk. w Sejmie wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk.

 

 

PS I niech zna swoje miejsce w hierarchii dziobania Łukaszenko... może się, przy okazji, czegoś nauczy...

F5VDjihXEAAm9XW.jpg

 

20230906_201543.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuzi pokusili się o ocenę potencjału pancernego armii rosyjskiej, uwzględniając straty ponoszone na froncie, posiadane rezerwy, a także zdolności tamtejszych zakładów zbrojeniowych do produkcji nowych i modernizacji oraz napraw istniejących czołgów. Opracowali trzy scenariusze.

Rosjanom zabraknie czołgów?
Pierwszy, najbardziej łagodny dla Rosjan, zakłada, że w 2024 r. będą mieli do dyspozycji ok. 1,5 tys. czołgów zachowujących zdolność bojową. Stanie się tak, jeśli sytuacja na froncie będzie podobna do aktualnej, gdzie średnia strat strony rosyjskiej to 2,62 zniszczonych czołgów dziennie.


Pośredni scenariusz uwzględnia ciągłe, ale lekkie postępy ukraińskiej kontrofensywy. Zdaniem Francuzów będzie to oznaczało ok. 400-600 wszystkich typów czołgów pozostających do dyspozycji Rosjan w 2024 r.

Ostatni ze scenariuszy, zdecydowanie najbardziej pesymistyczny dla Rosjan, to jedynie 250 czołgów, które miałyby pozostać im w gotowości. Potrzebne byłyby do tego jednak znaczące postępy Ukraińców i niszczenie ok. 12 czołgów najeźdźców dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie