Cypis Napisano 7 Wrzesień 2023 Napisano 7 Wrzesień 2023 3 godziny temu, bjar_1 napisał: Muszą gdzieś cegłę i pustaki przeładowywać. No może być jeszcze inaczej , tak jak było z budową autostrad . Wtedy chińskie , irlandzkie , włoskie itp. firmy wzięły kasę od rządu , potem materiały i pracę od polskich firm , a potem się zwinęły nie płacąc . Interes życia
Cypis Napisano 7 Wrzesień 2023 Napisano 7 Wrzesień 2023 co do kontrofensywy koło Robotnego , na razie to Ukraińcy odbijają wszystko co jest w "dolinie" , ruskie nadal trzymają się na wyżynie. Póki Ukraińcy nie wejdą "wyżej" nie ma co mówić o jakimś przełamaniu. Jak uda się im wejść od Werbowego na południe , to dopiero wtedy można mówić o postepach
Jedburgh_Ops Napisano 7 Wrzesień 2023 Napisano 7 Wrzesień 2023 2 godziny temu, Cypis napisał: No może być jeszcze inaczej , tak jak było z budową autostrad . Wtedy chińskie , irlandzkie , włoskie itp. firmy wzięły kasę od rządu , potem materiały i pracę od polskich firm , a potem się zwinęły nie płacąc . Interes życia A jak najbardziej może być jeszcze inaczej. Nie jest tajemnicą, że władze ukraińskie prowadzą „mały czarny notes” - jak mawiał zacny Alistair MacLean mając na myśli tych, którzy mają przegwizdane - z nazwami firm, które ich na tej wojnie oszukały i w tym notesie są firmy także z kraju nadwiślańskiego.
Cypis Napisano 7 Wrzesień 2023 Napisano 7 Wrzesień 2023 Podział odbudowy Ukrainy na poszczególne państwa – czyli konferencja w Lugano – potwierdza, że Polsce przypadł w odbudowie region Donbasu, najbardziej zniszczony. Ukraina planuje pozwać nasz kraj oraz UE w Światowej Organizacji Handlu. Chodzi o sprawę embarga na zboże. To wszystko na pewno bardzo sprzyja , zrobieniu interesu na odbudowie Ukrainy.
Jedburgh_Ops Napisano 7 Wrzesień 2023 Napisano 7 Wrzesień 2023 2 minuty temu, Cypis napisał: Podział odbudowy Ukrainy na poszczególne państwa – czyli konferencja w Lugano – potwierdza, że Polsce przypadł w odbudowie region Donbasu, najbardziej zniszczony. O to właśnie chodzi - Iraq case study. Ukraina środkowa, zachodnia i ta koncentrująca się wokół Dniepru, gdzie nie ma ani jednej ruskiej miny, a i OPL jest świetna przypadły do - luksusowej i superbezpiecznej - odbudowy dla cwaniaków z Zachodu. Głupia PL ma pracować na milionach min i na terenie ostrzeliwanym ruską artylerią nieustannie od 2014 roku. Ciekawe, kto z PL zdecyduje się na coś takiego i zainwestuje w to swoje pieniądze? Żeby ruszyć z odbudową regionu donbaskiego to najpierw trzeba zainwestować miliony USD w rozminowanie. Cwaniaki Zachodu, którzy będą odbudowywać duże ukraińskie miasta bez min i poza zasięgiem ognia artyleryjskiego takich zmartwień nie mają.
bjar_1 Napisano 7 Wrzesień 2023 Napisano 7 Wrzesień 2023 31 minut temu, Jedburgh_Ops napisał: Żeby ruszyć z odbudową regionu donbaskiego to najpierw trzeba wygonić kacapów stamtąd, a to może nie być takie hop-siup ;)
Czlowieksniegu Napisano 7 Wrzesień 2023 Autor Napisano 7 Wrzesień 2023 Jak to było o tym indyku, czy innej kaczce? Jakieś takie przysłowie jest...
Cypis Napisano 7 Wrzesień 2023 Napisano 7 Wrzesień 2023 Donbas to i tak dobrze , mogła nam przypaść np. Wyspa Węży
Jedburgh_Ops Napisano 7 Wrzesień 2023 Napisano 7 Wrzesień 2023 4 minuty temu, Cypis napisał: Donbas to i tak dobrze , mogła nam przypaść np. Wyspa Węży Rozczarowujące, że w ramach wielkiej łaski sojuszników PL z Zachodu nie przypadła PL powojenna rozbiórka Mostu Kerczeńskiego pod ogniem ruskich cruise'ów, dronów, Ka-52, Mi-28 i Su-34, gdy Halliburtony i inne takie będą sobie (jak w knajpach Iraku) spokojnie popijać piwko w Kijowie.
Jedburgh_Ops Napisano 7 Wrzesień 2023 Napisano 7 Wrzesień 2023 17 minut temu, bjar_1 napisał: wygonić kacapów stamtąd, a to może nie być takie hop-siup ;) Szacuje się, że w tym regionie jest ok. 9 mln min. Ale niech się - jak zawsze głupia - Polska cieszy, że będzie tam cokolwiek odbudowywać.
Rekomendowane odpowiedzi