Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
3 godziny temu, bjar_1 napisał:

Muszą gdzieś cegłę i pustaki przeładowywać.

No może być jeszcze inaczej , tak jak było z budową autostrad . Wtedy chińskie , irlandzkie , włoskie itp. firmy wzięły kasę od rządu , potem materiały i pracę od polskich firm , a potem się zwinęły nie płacąc . Interes życia

Napisano

co do kontrofensywy koło Robotnego , na razie to Ukraińcy odbijają wszystko co jest w "dolinie" , ruskie nadal trzymają się na wyżynie. Póki Ukraińcy nie wejdą "wyżej" nie ma co mówić o jakimś przełamaniu.

Jak uda się im wejść od Werbowego na południe , to dopiero wtedy można mówić o postepach

06-11728141-img-20230906-085331-157.jpg

Napisano
2 godziny temu, Cypis napisał:

No może być jeszcze inaczej , tak jak było z budową autostrad . Wtedy chińskie , irlandzkie , włoskie itp. firmy wzięły kasę od rządu , potem materiały i pracę od polskich firm , a potem się zwinęły nie płacąc . Interes życia

A jak najbardziej może być jeszcze inaczej.

Nie jest tajemnicą, że władze ukraińskie prowadzą „mały czarny notes” - jak mawiał zacny Alistair MacLean mając na myśli tych, którzy mają przegwizdane - z nazwami firm, które ich na tej wojnie oszukały i w tym notesie są firmy także z kraju nadwiślańskiego.

Napisano

Podział odbudowy Ukrainy na poszczególne państwa – czyli konferencja w Lugano – potwierdza, że Polsce przypadł w odbudowie region Donbasu, najbardziej zniszczony. 

Ukraina planuje pozwać nasz kraj oraz UE w Światowej Organizacji Handlu. Chodzi o sprawę embarga na zboże.

To wszystko na pewno bardzo sprzyja , zrobieniu interesu na odbudowie Ukrainy. 

Napisano
2 minuty temu, Cypis napisał:

Podział odbudowy Ukrainy na poszczególne państwa – czyli konferencja w Lugano – potwierdza, że Polsce przypadł w odbudowie region Donbasu, najbardziej zniszczony.

O to właśnie chodzi - Iraq case study.

Ukraina środkowa, zachodnia i ta koncentrująca się wokół Dniepru, gdzie nie ma ani jednej ruskiej miny, a i OPL jest świetna przypadły do - luksusowej i superbezpiecznej - odbudowy dla cwaniaków z Zachodu.

Głupia PL ma pracować na milionach min i na terenie ostrzeliwanym ruską artylerią nieustannie od 2014 roku. Ciekawe, kto z PL zdecyduje się na coś takiego i zainwestuje w to swoje pieniądze? Żeby ruszyć z odbudową regionu donbaskiego to najpierw trzeba zainwestować miliony USD w rozminowanie. Cwaniaki Zachodu, którzy będą odbudowywać duże ukraińskie miasta  bez min i poza zasięgiem ognia artyleryjskiego takich zmartwień nie mają.

Napisano
31 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

Żeby ruszyć z odbudową regionu donbaskiego to najpierw trzeba

wygonić kacapów stamtąd, a to może nie być takie hop-siup ;)

Napisano
4 minuty temu, Cypis napisał:

Donbas to i tak dobrze , mogła nam przypaść np. Wyspa Węży

Rozczarowujące, że w ramach wielkiej łaski sojuszników PL z Zachodu nie przypadła PL powojenna rozbiórka Mostu Kerczeńskiego pod ogniem ruskich cruise'ów, dronów, Ka-52, Mi-28 i Su-34, gdy Halliburtony i inne takie będą sobie (jak w knajpach Iraku) spokojnie popijać piwko w Kijowie.

Napisano
17 minut temu, bjar_1 napisał:

wygonić kacapów stamtąd, a to może nie być takie hop-siup ;)

Szacuje się, że w tym regionie jest ok. 9 mln min. Ale niech się - jak zawsze głupia - Polska cieszy, że będzie tam cokolwiek odbudowywać.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie