Jedburgh_Ops Napisano 6 Wrzesień 2023 Napisano 6 Wrzesień 2023 W dniu 4.09.2023 o 17:10, Jedburgh_Ops napisał: Dla pełnej jasności: ● 15 listopada 2022 – dwie rakiety (zestrzeliwana i zestrzeliwująca) spadają w Przewodowie → „Nic się nie stało”, 11 godzin milczenia partii PiS, pierwsze informacje o zdarzeniu z USA, nie z Polski. Zastosowana przez PiS najlepsza PRLowska szkoła po wybuchu rotundy PKO w Warszawie w 1979 roku. ● 16 grudnia 2022 – trzy ruskie cruise'y odpalone na Polskę → Milczenie PiS, kłamstwa PiS, oficjalnie nikt niczego nie wie przez pół roku, typowe PiSowskie „Nic się nie stało, bum, bum, Polacy nic się nie stało!” ● 12 maja 2023 – dwa białoruskie balony wleciały nad Polskę → PiSowskie „Polacy spox, nic się nie stało” ● 1 sierpnia 2023 – wlot białoruskich Mi-8 i Mi-24 nad Polskę → PiSowskie dementi idące w zaparte, do absurdu i urzygu, nikt niczego nie wie, dopiero cywilni sygnaliści pokazali gościnne występy (biało)ruskich śmigłowców nad III RP. Typowe PiSowskie „Nie widziałem, nie słyszałem, nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem”. __________________________________________ Dla zainteresowanych łącznie historią, politologią i polityką warto będzie obserwować, jak z tym wydarzeniem poradzi sobie Rumunia? Teraz się okaże, czy w Rumunii rządzi Rumunia, czy Ambasada Stanów Zjednoczonych, czy amerykańskie media, które powiedzą coś o sprawie szybciej i więcej, jak miało to miejsce w przypadku polskiego Przewodowa, „bo Pentagon pozwolił”… Szkoła partii piss c.d.
bodziu000000 Napisano 6 Wrzesień 2023 Napisano 6 Wrzesień 2023 4 godziny temu, bjar_1 napisał: O, telerminy rzucane z dronów. To mi się podoba :)
bodziu000000 Napisano 6 Wrzesień 2023 Napisano 6 Wrzesień 2023 6 godzin temu, Czlowieksniegu napisał: Rozporządzenie MSZ ws. wydawania wiz dla imigrantów było urzędniczą pomyłką. Odpowiedzialny rząd na takie sytuacje reaguje, w związku z czym zostało ono wycofane - mówił w piątek [ 07.07.2023 ] w Sejmie wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk. w Sejmie wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk. PS I niech zna swoje miejsce w hierarchii dziobania Łukaszenko... może się, przy okazji, czegoś nauczy...
Cypis Napisano 6 Wrzesień 2023 Napisano 6 Wrzesień 2023 Francuzi pokusili się o ocenę potencjału pancernego armii rosyjskiej, uwzględniając straty ponoszone na froncie, posiadane rezerwy, a także zdolności tamtejszych zakładów zbrojeniowych do produkcji nowych i modernizacji oraz napraw istniejących czołgów. Opracowali trzy scenariusze. Rosjanom zabraknie czołgów? Pierwszy, najbardziej łagodny dla Rosjan, zakłada, że w 2024 r. będą mieli do dyspozycji ok. 1,5 tys. czołgów zachowujących zdolność bojową. Stanie się tak, jeśli sytuacja na froncie będzie podobna do aktualnej, gdzie średnia strat strony rosyjskiej to 2,62 zniszczonych czołgów dziennie. Pośredni scenariusz uwzględnia ciągłe, ale lekkie postępy ukraińskiej kontrofensywy. Zdaniem Francuzów będzie to oznaczało ok. 400-600 wszystkich typów czołgów pozostających do dyspozycji Rosjan w 2024 r. Ostatni ze scenariuszy, zdecydowanie najbardziej pesymistyczny dla Rosjan, to jedynie 250 czołgów, które miałyby pozostać im w gotowości. Potrzebne byłyby do tego jednak znaczące postępy Ukraińców i niszczenie ok. 12 czołgów najeźdźców dziennie.
Jedburgh_Ops Napisano 7 Wrzesień 2023 Napisano 7 Wrzesień 2023 Bardzo interesujące. Ciekawe, czy będą chcieli skonfrontować się z tą analizą inni analitycy, choćby tylko polscy, którzy śledzą każdy szczegół i szczególik obecnej ruskiej gospodarki wojennej, czyli np. Paweł Jeżowski i Mateusz Lech?
Czlowieksniegu Napisano 7 Wrzesień 2023 Autor Napisano 7 Wrzesień 2023 Hmmm... "Bez Polski odbudowa Ukrainy nie będzie możliwa" ???
Jedburgh_Ops Napisano 7 Wrzesień 2023 Napisano 7 Wrzesień 2023 10 minut temu, Czlowieksniegu napisał: Hmmm... "Bez Polski odbudowa Ukrainy nie będzie możliwa" ??? Propagandystka Emilewicz nie czyta prasy polityczno-ekonomicznej i nie słucha mediów elektronicznych o takim profilu. Międzynarodowe dyskusje na wysokich szczeblach na temat powojennej odbudowy Ukrainy toczą się od dawna. PiSowska Polska w nich nie istnieje. Bardzo zabawne jest to stwierdzenie „Polska jest naturalnym hubem logistycznym i biznesowym dla odbudowy UA. Bez Polski odbudowa Ukrainy nie będzie możliwa”. Ależ oczywiście. W odbudowie UA wezmą udział (za friko) polskie drogi oraz (za friko) polskie tory kolejowe. Nic więcej.
bjar_1 Napisano 7 Wrzesień 2023 Napisano 7 Wrzesień 2023 42 minuty temu, Czlowieksniegu napisał: Bez Polski odbudowa Ukrainy nie będzie możliwa Muszą gdzieś cegłę i pustaki przeładowywać.
Czlowieksniegu Napisano 7 Wrzesień 2023 Autor Napisano 7 Wrzesień 2023 A w alternatywnej rzeczywistości, dla przykładu
Czlowieksniegu Napisano 7 Wrzesień 2023 Autor Napisano 7 Wrzesień 2023 Żarty się skończyły i/lub na przepustkę, niesłusznie, pacjenta wypuścili... Szef sztabu generalnego polskich sił zbrojnych gen. Rajmund Andrzejczak uważa, że NATO jest dla Rosji zbyt pobłażliwe. Porównał też państwo Putina do gangstera z bronią w ręku. "NATO to organizacja militarna, dysponująca bronią atomową. Powinna być bardziej aktywna i silniejsza w kierunku Rosjan. Nie może być tak, że gangsterskie groźby Putina i wymachiwanie bronią jądrową pozostaje bez odpowiedzi. Powinniśmy zareagować, uruchamiając np. loty samolotów wyposażonych w ładunki nuklearne - uważa szef sztabu generalnego polskich sił zbrojnych." Jednocześnie gen Andrzejczak przyznał, że członkowie Paktu Północnoatlantyckiego nie zareagowali na apel prezydenta Andrzeja Dudy o przyłączenie do programu Nuclear sharing.
Jedburgh_Ops Napisano 7 Wrzesień 2023 Napisano 7 Wrzesień 2023 26 minut temu, Czlowieksniegu napisał: ...pacjenta wypuścili. „Powinniśmy zareagować, uruchamiając np. loty samolotów wyposażonych w ładunki nuklearne” - uważa szef sztabu generalnego polskich sił zbrojnych. Mika Brzezinski, która jeszcze niedawno patrzyła w niego zafascynowana, teraz chyba by spadła z krzesła.
soldierprzemo Napisano 7 Wrzesień 2023 Napisano 7 Wrzesień 2023 Czytając bzdury wypowiadane przez naszą władze oraz patrząc jak pozują na tle armii jak w jakiejś pieprzonej Korei północnej to aż się rzygać chce . 2
Rekomendowane odpowiedzi