Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
W dniu 27.08.2023 o 00:27, beaviso napisał:

No i dlaczego taki „Juice” nie trafił na przeszkolenie na F-16, skoro był najlepszy? Pilot MiGa, a zginął w jakimś zajechanym L-39.

M.

W dniu 27.08.2023 o 08:28, Jedburgh_Ops napisał:

„Juice” wrócił na Ukrainę ze szkolenia na F-16. On od pierwszego kwartału 2022 r. był przecież „Królem wywiadów” w światowych mediach, ponieważ był szefem ekipy ukraińskich pilotów szkolących się w USA. Po angielsku mówił rewelacyjnie, nawet bez tego ruskiego akcentu.

Gość byłby dowódcą ukraińskich F-16. To, że teraz zginął to jest jakaś grande granda.

To jest jakaś dziwna historia. W tym locie zginął kapitan, czyli „Juice” i dwóch majorów. Amerykanie bardzo „Juice'a” lubili i być może mają jakieś inne informacje o jego śmierci. W USA piszą, że zginął podczas lotu bojowego. Cała trójka zginęła w szkolno-bojowych Albatrosach. Trudno byłoby uwierzyć, że kapitan (z MiG-a-29) i dwóch majorów szkoliło się w tym locie. Ukraińskie L-39M1 są uzbrojone i z tego, co wiadomo, walczą teraz. Być może MiG-29 „Juice'a” był na pracach, a gość chciał walczyć, wziął L-39M1, poleciał z kumplami coś ostrzelać (trzy typy zasobników-wyrzutni npr mogą być stosowane w L-39M1), coś poszło nie tak w locie NOE, bo tylko tak się tam lata, i się zderzyli.

Napisano

Funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Chełmie wraz z funkcjonariuszami z Placówki Straży Granicznej w Dorohusku udaremnili próbę przemytu do Polski dokumentów. Przewoziła je 35-letnia obywatelka Ukrainy.

Obywatelka Ukrainy została poddana szczegółowej kontroli. W podręcznym bagażu 35-letniej kobiety znaleziono 170 paszportów należących do obywateli Ukrainy o innych danych personalnych niż osoba odprawiana. Kobieta nie potrafiła wytłumaczyć dlaczego posiada przy sobie dokumenty, których właściciele nie przekraczają granicy – relacjonuje insp. Piotr Żłobicki, rzecznik SOK.

Kobiecie grozi zarzut popełnienia przestępstwa związanego z przemytem dokumentów nie będących jej własnością. Sprawą zajęła się Placówka Straży Granicznej w Dorohusku.

Wzrost przemytu z Ukrainy do Polski to efekt wojny na wschodzie. Otwarcie granicy ośmieliło ludzi, którzy pragną zarobić na wojnie, trudniąc się przemytem ludzi i towarów.

Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

Funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Chełmie wraz z funkcjonariuszami z Placówki Straży Granicznej w Dorohusku udaremnili próbę przemytu do Polski dokumentów. Przewoziła je 35-letnia obywatelka Ukrainy.

Obywatelka Ukrainy została poddana szczegółowej kontroli. W podręcznym bagażu 35-letniej kobiety znaleziono 170 paszportów należących do obywateli Ukrainy o innych danych personalnych niż osoba odprawiana. Kobieta nie potrafiła wytłumaczyć dlaczego posiada przy sobie dokumenty, których właściciele nie przekraczają granicy – relacjonuje insp. Piotr Żłobicki, rzecznik SOK.

Kobiecie grozi zarzut popełnienia przestępstwa związanego z przemytem dokumentów nie będących jej własnością. Sprawą zajęła się Placówka Straży Granicznej w Dorohusku.

Wzrost przemytu z Ukrainy do Polski to efekt wojny na wschodzie. Otwarcie granicy ośmieliło ludzi, którzy pragną zarobić na wojnie, trudniąc się przemytem ludzi i towarów.

Ukrainiec/Ukrainka siedzi w Ukrainie , a jej paszport potrzebny do odebrania/ zarejestrowania świadczeń w Polsce / Niemczech ..... ? 

Przypuśćmy , że świadczenie to 1000 pln x 170 = 170 tys. miesięcznie 

Edytowane przez Cypis
Napisano

Polski koncern petrochemiczny Orlen w ciągu ostatnich 3 mc wyczarterował około 10 tankowców, które przewoziły rosyjską ropę do Azji, a także arabską ropę w drodze powrotnej do swoich zakładów w Litwie i w Polsce. Poinformował o tym Reuters, powołując się na 2 traderów i dane LSEG

 

https://www.reuters.com/business/energy/poland-charters-tankers-used-russian-oil-import-arab-crude-2023-08-31/

Napisano
28 minut temu, Cypis napisał:

Нам потрібно 160 F-16

Gościa pogięło.

W SP RP po 17 latach posiadania F-16 nie ma nawet 100 pilotów do nich, a ten tu roi o 160 F-16 w jego państwie.

Napisano
2 minuty temu, Jedburgh_Ops napisał:

Gościa pogięło.

W SP RP po 17 latach posiadania F-16 nie ma nawet 100 pilotów do nich, a ten tu roi o 160 F-16 w jego państwie.

Wydaje się , że po 1,5 roku wojny on jest coraz bardziej odklejony od rzeczywistości

Napisano
Teraz, Cypis napisał:

Wydaje się , że po 1,5 roku wojny on jest coraz bardziej odklejony od rzeczywistości

Ja już czasami nie wiem, czy on - dokładnie jak putler - nie dostaje od sługusów drukowanego internetu.

Napisano
14 godzin temu, bodziu000000 napisał:

Tiaaa...,

Ukraińskie władze se mogą nagwizdać tym ciulom, którzy dostali lewe zwolnienia z wojska. 90 proc. z nich siedzi w knajpach całej UE i dobrze się bawi. Tak, jak w mojej wsi.

Napisano
2 godziny temu, Jedburgh_Ops napisał:

W SP RP po 17 latach posiadania F-16 nie ma nawet 100 pilotów do nich...

Ale za to właśnie rozpoczęło się szycie pierwszych hełmów dla Polaków do F-35A. A one są szyte anatomicznie pod głowy pojedynczych, konkretnych pilotów, bo całe zobrazowanie jest w/na hełmie. W F-35A nie ma HUDa! Wszystko widać wyłącznie na szybie hełmu.

Napisano
6 minut temu, bodziu000000 napisał:

Nic nowego. Homo sovieticus w wydaniu ukraińskim. To jest jeden wielki, kagiebowski sołncew. Dopóki Zełenski nie rozpierniczy tego na cztery wiatry to to się nigdy nie skończy na Ukrainie. A w związku z tym UE i NATO to oni mogą sobie wylepić na brystolu z krepiny.

Napisano (edytowane)

Новая разработка СБУ: появились кадры тестирования картонных дронов, атаковавших аэродром в Курске

По информации наших источников в СБУ, такие дроны невидимы для вражеских радаров. Как продемонстрировало испытание, после взрыва поражающие элементы накрывают достаточно большую площадь, достаточную, чтобы повредить даже большой самолет.

Именно с помощью этих картонных дронов СБУ в ночь на 27 августа атаковала аэродром в российском Курске. Тогда они повредили четыре самолета СУ-30 и один МИГ-29. Также среди пораженных целей – радары комплекса С-300 и два "Панциря".

Edytowane przez Cypis
Napisano
6 minut temu, Cypis napisał:

По информации наших источников в СБУ, такие дроны невидимы для вражеских радаров.

Bo tak jest.

Za X lat nastąpi powrót do samolotów bojowych wykonanych z drewna ulepszanego niewidzialnych dla radarów nawet bez malowania ich farbami ze sproszkowanym grafitem, jak teraz.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie