Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
4 minuty temu, Jedburgh_Ops napisał:

A pewnie, że się wyklepie.

I to nawet z tytanu. Ruscy tytan kują i frezują. Nie mają technologii profilowego trawienia tytanu, jak ma to np. MTU w Europie. Te se wyklepią tego strucla, a choćby i z tytanu - po naprawie będzie mocniejszy i żaden dron mu nie podskoczy.

i jeszcze się go sprzeda za 1mld rubli jako nówka nie śmigana , jakiemuś afrykańskiemu kacykowi

Napisano (edytowane)

Buahahaha - Rumunia.

Rumunia, która nie ma zielonego pojęcia o takim szkoleniu. I nie ja tak twierdzę, ale pułkownicy piloci i generałowie piloci SP RP.

Tak oto Ukraina „skorzysta” na rządach partii piss, bo jak niedawno wytłumaczył generał SP RP przy niektórych przedsięwzięciach wojskowych nikt poważny nie wiąże się z takimi krajami, jak państewko piss.

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Napisano

Amerykański problem ukraińskich MiG-ów. Rozwiązanie mają Polacy. „Dodatkowe zasilanie będzie kluczowym czynnikiem”

Ukraińskie lotnictwo dostanie kpr pow-pow krótkiego zasięgu AIM-9M. Nie jest to pocisk najnowocześniejszy, ale wciąż bardzo dobry. Wersja AIM-9L, którą bez żadnego wstydu zachwala w wywiadzie pisowski gen. Nowak, jako broń FA-50, nie jest zdolna do naprowadzania się na temperaturę gazów spalinowych silników turbowałowych, czyli nie jest AIM-9L zdolny do zestrzeliwania śmigłowców. Natomiast AIM-9M już może zestrzeliwać śmigłowce i takie zestrzelenia są znane. Nad Ukrainą wszystkie ruskie śmigłowce zawsze były zestrzeliwane przez naziemną OPL, a nigdy przez jakiekolwiek samoloty. Teraz będzie szansa na to, że w walkę ze śmigłowcami włączą się także ukraińskie Su-27 i MiG-i-29.

Napisano
2 godziny temu, Jedburgh_Ops napisał:

Amerykański problem ukraińskich MiG-ów. Rozwiązanie mają Polacy. „Dodatkowe zasilanie będzie kluczowym czynnikiem”

Ukraińskie lotnictwo dostanie kpr pow-pow krótkiego zasięgu AIM-9M. Nie jest to pocisk najnowocześniejszy, ale wciąż bardzo dobry. Wersja AIM-9L, którą bez żadnego wstydu zachwala w wywiadzie pisowski gen. Nowak, jako broń FA-50, nie jest zdolna do naprowadzania się na temperaturę gazów spalinowych silników turbowałowych, czyli nie jest AIM-9L zdolny do zestrzeliwania śmigłowców. Natomiast AIM-9M już może zestrzeliwać śmigłowce i takie zestrzelenia są znane. Nad Ukrainą wszystkie ruskie śmigłowce zawsze były zestrzeliwane przez naziemną OPL, a nigdy przez jakiekolwiek samoloty. Teraz będzie szansa na to, że w walkę ze śmigłowcami włączą się także ukraińskie Su-27 i MiG-i-29.

Taka jeszcze ciekawostka.

Nie wiem, czy fanów lotnictwa coś zdziwiło w tym artykule? Mnie coś zdziwiło, mimo że się takimi sprawami zajmuję x-dzieści lat i jeszcze mam do tego kwity.

To, że kupę rzeczy trzeba dodać do MiG-a-29, żeby współpracował z amerykańskimi kpr AIM-9M to rzecz jasna nie dziwota. Ale przecież zarówno AIM-9M, jak i ruskie kpr R-60MK mogą być – i są – naprowadzane także fonicznie, po prostu na modulowany dźwięk w słuchawkach. Są na ten temat niezliczone wspomnienia pilotów choćby tylko brytyjskich z Falklandów, jak na odpowiednio wysoki pisk w słuchawkach odpalali AIM-9L przeciwko Argentyńczykom. Tak samo działają ruskie kpr R-60 i R-60MK. Czytając ten artykuł myślałem, że chociaż ruskie głośniki przydadzą się do odbioru sygnału dźwiękowego z głowic AIM-9M, ale nie, je też trzeba wywalić :-)

Swoją drogą ciekawy jest powód, dlaczego Ukraińcy będą się przezbrajali na amerykańskie AIM-9M w ruskich samolotach? Czy dlatego, żeby podnieść efektywność MiG-ów-29 i Su-27 w zwalczaniu celów powietrznych na krótkich dystansach, czy dlatego, że Ukraińcy wystrzelali się z zapasów R-60/R-60MK (także sprezentowanych przez Polskę)? A jeśli się wystrzelali to gdzie, kiedy i na co, bo o żadnych ukraińskich walkach powietrznych i zestrzeleniach wroga nie słychać chyba od marca 2022 roku? Tajemnica i ciekawostka, gdzie się rozpirzyły ukraińskie zapasy R-60/R-60MK, bo mimo, że są to kpr powietrze-powietrze to można je stosować także w trybie powietrze-ziemia do nieopancerzonych celów termiczno-kontrastowych.

Napisano (edytowane)
7 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

bez pozwolenia nagrywać bądź robić zdjęcia obiektom ważnym dla obronności i bezpieczeństwa kraju

Będzie jakaś lista tych obiektów. Czy jak zwykle będzie burdel totalny?

 

Edytowane przez fala
Napisano
33 minuty temu, fala napisał:

Będzie jakaś lista tych obiektów. Czy jak zwykle będzie burdel totalny?

 

No co ty , chodzi o to żeby było śmiesznie. 

Wyobraź sobie taką sytuację , Ryży z Sopotu poszedł na plażę w Sopocie z wnuczkami , no i tam chciał uwiecznić te radosne chwile i zrobił zdjęcie jak wnuki zbierają np. muszelki na brzegu.

Prokurator oskarży go , a sąd dowali mu 8 lat , bo fotografował ważny strategicznie obiekt , plażę . Czyli robił zdjęcia dla ruskich/niemców (niepotrzebne skreślić) , dogodnego miejsca dla desantu .

I temat załatwiony. I komisje Lex Ryży tez można rozwiązać.

  • Super 1
Napisano
3 godziny temu, Cypis napisał:

No co ty , chodzi o to żeby było śmiesznie. 

Wyobraź sobie taką sytuację , Ryży z Sopotu poszedł na plażę w Sopocie z wnuczkami , no i tam chciał uwiecznić te radosne chwile i zrobił zdjęcie jak wnuki zbierają np. muszelki na brzegu.

Prokurator oskarży go , a sąd dowali mu 8 lat , bo fotografował ważny strategicznie obiekt , plażę . Czyli robił zdjęcia dla ruskich/niemców (niepotrzebne skreślić) , dogodnego miejsca dla desantu .

I temat załatwiony. I komisje Lex Ryży tez można rozwiązać.

I śmieszno i straszno, myślałem o powrocie do PL na emeryturze. A taki ch....j.

Napisano

W obwodzie donieckim rozbiły się dwa helikoptery, zginęło sześciu ukraińskich pilotów - informują ukraińskie media. Dwie wojskowe maszyny spadły niedaleko Bachmutu. Zginęło sześciu pilotów 18 brygady lotnictwa wojskowego im. Igora Sikorskiego.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie