Cypis Napisano 30 Sierpień 2023 Napisano 30 Sierpień 2023 4 minuty temu, Jedburgh_Ops napisał: A pewnie, że się wyklepie. I to nawet z tytanu. Ruscy tytan kują i frezują. Nie mają technologii profilowego trawienia tytanu, jak ma to np. MTU w Europie. Te se wyklepią tego strucla, a choćby i z tytanu - po naprawie będzie mocniejszy i żaden dron mu nie podskoczy. i jeszcze się go sprzeda za 1mld rubli jako nówka nie śmigana , jakiemuś afrykańskiemu kacykowi
Jedburgh_Ops Napisano 30 Sierpień 2023 Napisano 30 Sierpień 2023 (edytowane) Buahahaha - Rumunia. Rumunia, która nie ma zielonego pojęcia o takim szkoleniu. I nie ja tak twierdzę, ale pułkownicy piloci i generałowie piloci SP RP. Tak oto Ukraina „skorzysta” na rządach partii piss, bo jak niedawno wytłumaczył generał SP RP przy niektórych przedsięwzięciach wojskowych nikt poważny nie wiąże się z takimi krajami, jak państewko piss. Edytowane 30 Sierpień 2023 przez Jedburgh_Ops
Jedburgh_Ops Napisano 30 Sierpień 2023 Napisano 30 Sierpień 2023 Amerykański problem ukraińskich MiG-ów. Rozwiązanie mają Polacy. „Dodatkowe zasilanie będzie kluczowym czynnikiem” Ukraińskie lotnictwo dostanie kpr pow-pow krótkiego zasięgu AIM-9M. Nie jest to pocisk najnowocześniejszy, ale wciąż bardzo dobry. Wersja AIM-9L, którą bez żadnego wstydu zachwala w wywiadzie pisowski gen. Nowak, jako broń FA-50, nie jest zdolna do naprowadzania się na temperaturę gazów spalinowych silników turbowałowych, czyli nie jest AIM-9L zdolny do zestrzeliwania śmigłowców. Natomiast AIM-9M już może zestrzeliwać śmigłowce i takie zestrzelenia są znane. Nad Ukrainą wszystkie ruskie śmigłowce zawsze były zestrzeliwane przez naziemną OPL, a nigdy przez jakiekolwiek samoloty. Teraz będzie szansa na to, że w walkę ze śmigłowcami włączą się także ukraińskie Su-27 i MiG-i-29.
Jedburgh_Ops Napisano 30 Sierpień 2023 Napisano 30 Sierpień 2023 War crimes in the Russian invasion of Ukraine Między technikaliami, informacjami z frontu i innymi pamiętajmy też o tych sprawach.
Jedburgh_Ops Napisano 30 Sierpień 2023 Napisano 30 Sierpień 2023 2 godziny temu, Jedburgh_Ops napisał: Amerykański problem ukraińskich MiG-ów. Rozwiązanie mają Polacy. „Dodatkowe zasilanie będzie kluczowym czynnikiem” Ukraińskie lotnictwo dostanie kpr pow-pow krótkiego zasięgu AIM-9M. Nie jest to pocisk najnowocześniejszy, ale wciąż bardzo dobry. Wersja AIM-9L, którą bez żadnego wstydu zachwala w wywiadzie pisowski gen. Nowak, jako broń FA-50, nie jest zdolna do naprowadzania się na temperaturę gazów spalinowych silników turbowałowych, czyli nie jest AIM-9L zdolny do zestrzeliwania śmigłowców. Natomiast AIM-9M już może zestrzeliwać śmigłowce i takie zestrzelenia są znane. Nad Ukrainą wszystkie ruskie śmigłowce zawsze były zestrzeliwane przez naziemną OPL, a nigdy przez jakiekolwiek samoloty. Teraz będzie szansa na to, że w walkę ze śmigłowcami włączą się także ukraińskie Su-27 i MiG-i-29. Taka jeszcze ciekawostka. Nie wiem, czy fanów lotnictwa coś zdziwiło w tym artykule? Mnie coś zdziwiło, mimo że się takimi sprawami zajmuję x-dzieści lat i jeszcze mam do tego kwity. To, że kupę rzeczy trzeba dodać do MiG-a-29, żeby współpracował z amerykańskimi kpr AIM-9M to rzecz jasna nie dziwota. Ale przecież zarówno AIM-9M, jak i ruskie kpr R-60MK mogą być – i są – naprowadzane także fonicznie, po prostu na modulowany dźwięk w słuchawkach. Są na ten temat niezliczone wspomnienia pilotów choćby tylko brytyjskich z Falklandów, jak na odpowiednio wysoki pisk w słuchawkach odpalali AIM-9L przeciwko Argentyńczykom. Tak samo działają ruskie kpr R-60 i R-60MK. Czytając ten artykuł myślałem, że chociaż ruskie głośniki przydadzą się do odbioru sygnału dźwiękowego z głowic AIM-9M, ale nie, je też trzeba wywalić :-) Swoją drogą ciekawy jest powód, dlaczego Ukraińcy będą się przezbrajali na amerykańskie AIM-9M w ruskich samolotach? Czy dlatego, żeby podnieść efektywność MiG-ów-29 i Su-27 w zwalczaniu celów powietrznych na krótkich dystansach, czy dlatego, że Ukraińcy wystrzelali się z zapasów R-60/R-60MK (także sprezentowanych przez Polskę)? A jeśli się wystrzelali to gdzie, kiedy i na co, bo o żadnych ukraińskich walkach powietrznych i zestrzeleniach wroga nie słychać chyba od marca 2022 roku? Tajemnica i ciekawostka, gdzie się rozpirzyły ukraińskie zapasy R-60/R-60MK, bo mimo, że są to kpr powietrze-powietrze to można je stosować także w trybie powietrze-ziemia do nieopancerzonych celów termiczno-kontrastowych.
fala Napisano 30 Sierpień 2023 Napisano 30 Sierpień 2023 (edytowane) 7 godzin temu, Czlowieksniegu napisał: bez pozwolenia nagrywać bądź robić zdjęcia obiektom ważnym dla obronności i bezpieczeństwa kraju Będzie jakaś lista tych obiektów. Czy jak zwykle będzie burdel totalny? Edytowane 30 Sierpień 2023 przez fala
Cypis Napisano 30 Sierpień 2023 Napisano 30 Sierpień 2023 33 minuty temu, fala napisał: Będzie jakaś lista tych obiektów. Czy jak zwykle będzie burdel totalny? No co ty , chodzi o to żeby było śmiesznie. Wyobraź sobie taką sytuację , Ryży z Sopotu poszedł na plażę w Sopocie z wnuczkami , no i tam chciał uwiecznić te radosne chwile i zrobił zdjęcie jak wnuki zbierają np. muszelki na brzegu. Prokurator oskarży go , a sąd dowali mu 8 lat , bo fotografował ważny strategicznie obiekt , plażę . Czyli robił zdjęcia dla ruskich/niemców (niepotrzebne skreślić) , dogodnego miejsca dla desantu . I temat załatwiony. I komisje Lex Ryży tez można rozwiązać. 1
Jedburgh_Ops Napisano 30 Sierpień 2023 Napisano 30 Sierpień 2023 No ‘silver bullet’: Ukraine faces many challenges in getting the F-16 into combat Nagle zrobiło się 30 ukraińskich pilotów wytypowanych do szkolenia na F-16.
fala Napisano 31 Sierpień 2023 Napisano 31 Sierpień 2023 3 godziny temu, Cypis napisał: No co ty , chodzi o to żeby było śmiesznie. Wyobraź sobie taką sytuację , Ryży z Sopotu poszedł na plażę w Sopocie z wnuczkami , no i tam chciał uwiecznić te radosne chwile i zrobił zdjęcie jak wnuki zbierają np. muszelki na brzegu. Prokurator oskarży go , a sąd dowali mu 8 lat , bo fotografował ważny strategicznie obiekt , plażę . Czyli robił zdjęcia dla ruskich/niemców (niepotrzebne skreślić) , dogodnego miejsca dla desantu . I temat załatwiony. I komisje Lex Ryży tez można rozwiązać. I śmieszno i straszno, myślałem o powrocie do PL na emeryturze. A taki ch....j.
Czlowieksniegu Napisano 31 Sierpień 2023 Autor Napisano 31 Sierpień 2023 W obwodzie donieckim rozbiły się dwa helikoptery, zginęło sześciu ukraińskich pilotów - informują ukraińskie media. Dwie wojskowe maszyny spadły niedaleko Bachmutu. Zginęło sześciu pilotów 18 brygady lotnictwa wojskowego im. Igora Sikorskiego.
Rekomendowane odpowiedzi