Jedburgh_Ops Napisano 3 Wrzesień 2023 Napisano 3 Wrzesień 2023 1 godzinę temu, bodziu000000 napisał: 26 sierpnia – spadają dwa ukraińskie L-39M1 • 30 sierpnia – spadają dwa ukraińskie Mi-8 • 2 września – spada ukraiński MiG-29 (Ukraina na razie milczy). Do wszystkiego dorobiona jest propaganda ukraińska: dwa L-39M1 „zderzyły się”; dwa Mi-8 „rozbiły się”; o MiG-u-29 na razie nic nie wiadomo. Kto chce, może wierzyć w „rozbijanie się”. W tym tempie ukraińskie lotnictwo wojskowe dokona żywota do końca września. Potwierdza się informacja sprzed 3-4 miesięcy, że dzicz przesunęła pod front ok. 400-450 samolotów bojowych. I potwierdza się informacja sprzed ok. 2-3 tygodni, że ruskie lotnictwo całkowicie przemodelowało taktykę na bardzo agresywną. Coraz więcej jest twierdzeń, że ani L-39M1 nie „zderzyły się”, ani Mi-8 nie „rozbiły się” (cokolwiek miałoby to oznaczać) tylko wszystkie one zostały zestrzelone przez Su-35S. Tak, jak pisałem wcześniej, z takim radarem i z takimi kpr nikt nad Ukrainą nie ma z nimi szans. Ruscy wzięli się do roboty, a Ukraińcom przestało się sprawdzać latanie kosiakiem. W radarach ruskich myśliwców śmigłowiec lecący lotem koszącym wykrywa się już od odległości 23-25 km. Trzeba jedynie lecieć z pochyleniem ok. 15°. Nawet nie trzeba się wtedy fatygować z działkiem, wystarczy kpr R-73, w jakie uzbrojony jest Su-35S.
Cypis Napisano 3 Wrzesień 2023 Napisano 3 Wrzesień 2023 (edytowane) Zniszczenie ruskiego kutra typu KC-701 przez Bayraktara IMG_5833.MP4 Edytowane 3 Wrzesień 2023 przez Cypis
Jedburgh_Ops Napisano 3 Wrzesień 2023 Napisano 3 Wrzesień 2023 Mjr rez. wywiadu (na kierunku wschodnim) Robert Cheda o tej wojnie. Uwielbiam tego gościa za analitycznych chłód i realizm.
Czlowieksniegu Napisano 3 Wrzesień 2023 Autor Napisano 3 Wrzesień 2023 btw... Co prawda Szwecja latających nie przekazuje*, ale właśnie doczytałem, że ... Ukraińcy szkolą się/będą się w najbliższym czasie szkolić na... JAS-39 Gripen. * przez dłuższy czas podobno nie ma takiego tematu...
Jedburgh_Ops Napisano 3 Wrzesień 2023 Napisano 3 Wrzesień 2023 Ile to już miesięcy żyje ten temat... Z niewiadomym skutkiem. To taki szwedzko-ukraiński odpowiednik „Tygrysa z jeziora”.
Cypis Napisano 3 Wrzesień 2023 Napisano 3 Wrzesień 2023 (edytowane) 4 minuty temu, Czlowieksniegu napisał: btw... Co prawda Szwecja latających nie przekazuje*, ale właśnie doczytałem, że ... Ukraińcy szkolą się/będą się w najbliższym czasie szkolić na... JAS-39 Gripen. * przez dłuższy czas podobno nie ma takiego tematu... Nie pamiętam , gdzie i kiedy czytałem , ale było coś , nie o przekazaniu ale zakupie przez Ukrainę Gripenów. Ale może coś mi się pomyliło , pamięć już nie ta (jak człowiek pamięta żeby się w ogóle obudzić to już sukces) Edytowane 3 Wrzesień 2023 przez Cypis
Czlowieksniegu Napisano 3 Wrzesień 2023 Autor Napisano 3 Wrzesień 2023 Cypis- forma jest wtórna wobec informacji, że same Szwedy mają za mało, aby siebie chronić i nie mogą sobie pozwolić na pozbycie się ani sztuki...
Jedburgh_Ops Napisano 3 Wrzesień 2023 Napisano 3 Wrzesień 2023 Dzisiaj - jak widać na tej stronie wątku - dzień oficerów wywiadu. Ppłk rez. SWW Maciej Korowaj. Klasa tego człowieka jest poza skalą, gdy się słucha tych wszystkich 348 komentatorów tej wojny w polskich mediach.
Czlowieksniegu Napisano 3 Wrzesień 2023 Autor Napisano 3 Wrzesień 2023 PS Co to za fikuśny orzełek na beretce jednej z żon?
Jedburgh_Ops Napisano 3 Wrzesień 2023 Napisano 3 Wrzesień 2023 6 godzin temu, bodziu000000 napisał: „UKR MiG-29 aircraft are adapted to fire the AIM-120”. Wypadałoby, aby autor komiksów i innych bajek Chuck Pfaffrer najpierw poinformował o tym, skąd wie, że któremuś z dwóch państw, które brały pod uwagę integrację AIM-120 z MiG-i-em 29 zabieg ten się udał…
Jedburgh_Ops Napisano 3 Wrzesień 2023 Napisano 3 Wrzesień 2023 Główny konkurent Trumpa chce zostawić Ukrainę na pastwę Putina
Czlowieksniegu Napisano 3 Wrzesień 2023 Autor Napisano 3 Wrzesień 2023 Je.... Do znudzenia, przyznaję, pisałem, jaki jest stosunek części Republikanów i części kandydatów... I za każdym razem dodawałem, że bez względu na finał wyborów prezydenckich w USA, czas Ukrainie potwornie szybko biegnie i możliwości się kurczą. To nie jest wojna na najbliższe lata, ale w przeciągu kilku miesięcy* Kijów musi osiągnąć duże sukcesy... * tyle, że za moment jesień, zima, gen Błoto, itp... szczęście, że Rosjanie logistycznie mają chyba większe problemy niż Ukraińcy.
Cypis Napisano 3 Wrzesień 2023 Napisano 3 Wrzesień 2023 do tego trzeba dodać info , ze czołgi na składach , to często były skorupy , bo wnętrza były rozkradane z drobnej elektroniki , urządzeń optycznych a nawet silników. Znany jest przypadek , gdzie dowódca jednej z baz gdzie magazynowano czołgi popełnił samobójstwo , jak dostał rozkaz przygotowania czołgów do wysyłki na front i okazało się , że nie ma ani jednego kompletnego pojazdu , a w 10% brakowało silników.
Czlowieksniegu Napisano 3 Wrzesień 2023 Autor Napisano 3 Wrzesień 2023 "Dymisja MO Aleksieja Reznikowa" Przegrał zakład?
Rekomendowane odpowiedzi