Skocz do zawartości

Wojna w Ukrainie vol.9


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

takafura

"Jak na razie nikt nie odniósł się do błędnej sugestii że Węgry nie chcą przekazania tych 18 mld Ukrainie. Swoją część tej "zrzutki" mają zamiar przelać. Ale dalej trwa produkcja toksycznej piany na przekór faktom... "

 

Znaczy się TV"P" i minister finansów Węgier Mihaly Varg kłamią?
 

https://www.tvp.info/64935533/wegry-zablokowaly-unijna-pozyczke-dla-ukrainy-nie-ma-zgody-na-pakiet-pomocowy-

 

 

PS

A to poniżej, to a propos i exilibris twojej akrobatyki tłumaczącej powyższe działanie Orbana...

"Węgierskie władze już wcześniej zapowiadały, że nie zgodzą się na unijną pożyczkę dla Ukrainy i przekażą temu krajowi równowartość swojego wkładu w ramach dwustronnego porozumienia. 

W węgierskim dzienniku urzędowym opublikowano 23 listopada dekret, z którego wynika, że Węgry przekażą 187 mln euro pomocy finansowej Ukrainie jako wkład w planowany pakiet wsparcia UE o wartości 18 mld euro."

cytat z TV"P"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

 a propos i exilibris twojej akrobatyki tłumaczącej powyższe działanie Orbana...

Co ja tam wiem o intelektualnej akrobatyce mistrzu :)

Nikt na razie nie chce wyjaśnić sprzeczności:

a) Węgry zablokowały 18 mld unijnej kasy dla Ukrainy,

b) swoją część z tych 18 mld czyli 187 mln euro zabezpieczyły i przekażą Ukrainie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

Specjalnie dla ciebie i ze sprawdzonego, obiektywnego, rzetelnego, itp, itd źródła, że jeszcze raz zacytuję:

Rząd Węgier zablokował porozumienie w sprawie pakietu pomocowego dla Ukrainy o wartości 18 mld euro – poinformował w Brukseli minister finansów Węgier Mihaly Varga, cytowany przez portal Euronews.

https://www.tvp.info/64935533/wegry-zablokowaly-unijna-pozyczke-dla-ukrainy-nie-ma-zgody-na-pakiet-pomocowy-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

Specjalnie dla ciebie i ze sprawdzonego, obiektywnego, rzetelnego, itp, itd źródła, że jeszcze raz zacytuję:

Rząd Węgier zablokował porozumienie w sprawie pakietu pomocowego dla Ukrainy o wartości 18 mld euro – poinformował w Brukseli minister finansów Węgier Mihaly Varga, cytowany przez portal Euronews.

https://www.tvp.info/64935533/wegry-zablokowaly-unijna-pozyczke-dla-ukrainy-nie-ma-zgody-na-pakiet-pomocowy-

No, imponująca cierpliwość.

Węgry są szantażowane w sprawie KPO, to zastosowały zasadę wzajemności. Jak Kuba Bogu...

Ps. Oprócz pakietu pomocowego zawetowały także coś więcej, pomijanie tego wprowadza w błąd i jest w sumie manipulacją. Przez analogię: dlaczego nasza opozycja zablokowała uchwałę o uznaniu Rosji za panstwo sponsorujące terroryzm ? Z miłości do Rosji czy za nieakceptowalną poprawkę PiS o Smoleńsku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to w szoku jestem, że po 24 lutego jeszcze ktoś może bronić tego putlerowskiego psa węgierskiego. 

Teraz, takafura napisał:

Węgry są szantażowane w sprawie KPO

Niech wypierdalają do Putlera, on ich nie będzie szantażował. Po kiego nam kret w NATO?

  • Tak trzymać 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bjar_1 napisał:

Ja to w szoku jestem, że po 24 lutego jeszcze ktoś może bronić tego putlerowskiego psa węgierskiego.

Nie mam powodu ani interesu bronić cynicznej gry Orbana czy Niemiec...

Lecz dużo bardziej zależy mi na niepisaniu bzdur czy niewpychaniu mi dziecka w brzuch że niby coś takiego tu popełniłem:

7 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

 w ramach obrony Orbana, można dyskusje i konflikt między Warszawą a Brukselą przyrównać do agresji Rosji na Ukrainę, z tysiącami ofiar, miliardami usd strat materialnych, itp?

Ps. Czekałem na cytat z konkretnego postu ale nie liczyłem na  rzeczową odpowiedź, bo nie o dyskusję tu chodziło tylko dowalenie bejsbolem w tył głowy ;)

Edytowane przez takafura
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmasowany rosyjski atak rakietowy na infrastrukturę krytyczną Ukrainy doprowadził przy okazji do odcięcia wszystkich reaktorów jądrowych od zewnętrznego zasilania. Elektrownie atomowe przeszły na zasilanie awaryjne z agregatów prądotwórczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, Tyr napisał:

A twoje dylematy odnośnie Węgier, człowieku, może ten art. pomoże... Chyba szwaby i francuzy doceniają postawę Orbana...

Bardzo ładne propagandowy bełkot z drugiej strony. Ponieważ z moją żoną pracuje Ukrainka, której brat walczy i któremu ciągle pomagam załatwiać jakiś sprzęt (na przykład chłop lata w Bellevilach USMC czy do wody używa filtra Sawyera) to doskonale wiem jak to wygląda w rzeczywistości. Z ich oddziału, który walczył w rejonie Donbasu przeżyło 8 z 87 osób. Także nie jest tak kolorowo jak tego by chciała propaganda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie