Skocz do zawartości

Wojna w Ukrainie vol.9


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

"Polski system obrony powietrznej S-125 "Newa SC" zauważony na Ukrainie

 

To polska modernizacja radzieckiego przeciwlotniczego systemu rakietowego S-125 Neva-M. Oprócz zamontowania wyrzutni na podwoziu czołgu T-55, kompleks został w pełni wyposażony w elektronikę, która umożliwiła uzyskanie danych o kursie celu i pocisków, a także zwiększono zasięg wykrywania celu z uwzględnieniem pracy w trudnych warunkach tłumienia radarów.

 

Warto zauważyć, że w Polsce jest tylko dwa tuziny takich kompleksów. Ani my, ani Polacy nie ogłosiliśmy swojego transferu."

IMG_20221205_210304_311.jpg

IMG_20221205_210304_704.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, karpik napisał:

Ale oni tam mają zryte berety😂

IMG_20221205_224137_424.jpg

Absolwent szkoły Klejmienow Nikita Aleksiejewicz bla bla bla, poległ w trakcie specjalnej operacji wojskowej na Ukraine, kawaler Orderu Męstwa (pośmiertnie).

No cóż, mają swoją izbę pamięci. 🤪

Edytowane przez Grzesio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzesio napisał:

Absolwent szkoły Klejmienow Nikita Aleksiejewicz bla bla bla, poległ w trakcie specjalnej operacji wojskowej na Ukraine, kawaler Orderu Męstwa (pośmiertnie).

No cóż, mają swoją izbę pamięci. 🤪

Gumno mnie obchodzi kim był ten śmieć. Tragikomiczna jest oprawa.

 

Tu filmik z serii- jak druga armia świata podbija Europę.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, karpik napisał:

Psi syn nawet nie kryje, że blokada 18mld dla Ukrainy to szantaż. Najpierw chce kasę z KPO. 

A blokowanie kasy z KPO to nie szantaż ?

Ps. Chyba nie chodziło tylko o zablokowanie środków dla Ukrainy skoro "w węgierskim dzienniku urzędowym opublikowano 23 listopada dekret, z którego wynika, że Węgry przekażą 187 mln euro pomocy finansowej Ukrainie jako wkład w planowany pakiet wsparcia UE o wartości 18 mld euro"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, takafura napisał:

A blokowanie kasy z KPO to nie szantaż ?

Ps. Chyba nie chodziło tylko o zablokowanie środków dla Ukrainy skoro "w węgierskim dzienniku urzędowym opublikowano 23 listopada dekret, z którego wynika, że Węgry przekażą 187 mln euro pomocy finansowej Ukrainie jako wkład w planowany pakiet wsparcia UE o wartości 18 mld euro"

Ja obiecałem i powstrzymałem się w tym wątku od nasuwających się politycznych porównań/wtrętów. Komentować tego wpisu też nie zamierzam, choć korci...

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, karpik napisał:

Ja obiecałem i powstrzymałem się w tym wątku od nasuwających się politycznych porównań/wtrętów. Komentować tego wpisu też nie zamierzam, choć korci...

 Po co pisać o przyczynach i motywach, a dla niektórych może być niemożliwe zrozumienie faktu, że Węgry zablokowały kasę dla Ukrainy jednak swoją cześć z tych 18 mld euro wpłacą.

 

Ok, zostańmy na poziomie pisma obrazkowego używanego już 3000 lat p.n.e.

58 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

z29229266IH,Premier-Wegier-Viktor-Orban.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, takafura napisał:

 Po co pisać o przyczynach i motywach, a dla niektórych może być niemożliwe zrozumienie faktu, że Węgry zablokowały kasę dla Ukrainy jednak swoją cześć z tych 18 mld euro wpłacą.

 

Ok, zostańmy na poziomie pisma obrazkowego używanego już 3000 lat p.n.e.

 

Jeżeli jest ktoś zainteresowany dlaczego Węgry mają wtrzymane KPO, to te info łatwo znaleźć w necie. Jeżeli komuś spodoba się to co robi Orban z Węgrami, może zamiast czekać na Budapeszt Tu, spakować się i dzida.

 

 

 

 

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karpik

"Ja obiecałem i powstrzymałem się w tym wątku od nasuwających się politycznych porównań/wtrętów. Komentować tego wpisu też nie zamierzam, choć korci... "

No co? Jesteś zaskoczony, że w ramach obrony Orbana, można dyskusje i konflikt między Warszawą a Brukselą przyrównać do agresji Rosji na Ukrainę, z tysiącami ofiar, miliardami usd strat materialnych, itp?
Poczekaj, zapewne jeszcze lepsze "kwiatki" się pojawią...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie możemy pozwolić, aby jedno państwo zakłóciło dostarczanie pomocy Ukrainie - wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Valdis Dombrovskis.

 

Uważa, że UE podejmie polityczną decyzję, która pozwoli Ukrainie otrzymać w 2023 r. pomoc w wysokości 18 mld euro wbrew stanowisku Węgier."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

 można dyskusje i konflikt między Warszawą a Brukselą przyrównać do agresji Rosji na Ukrainę, z tysiącami ofiar, miliardami usd strat materialnych, itp?
 

O, a w którym miejscu takie porównanie padło ?

To autorska wizja czy możesz zacytować tak szokującą i bulwersującą  wypowiedź ?

Ps. Jak na razie nikt nie odniósł się do błędnej sugestii że Węgry nie chcą przekazania tych 18 mld Ukrainie. Swoją część tej "zrzutki" mają zamiar przelać. Ale dalej trwa produkcja toksycznej piany na przekór faktom...

Edytowane przez takafura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie