Skocz do zawartości

Wojna w Ukrainie vol.9


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, karpik napisał:

O toto właśnie chodziło i dziękuję za pokazanie na przykładzie.  Piss szuka mało ważnych dla funkcjonowania państwa, z dupy tematów zastępczych, sprowadza do absurdu, zarzuca ludzi kłamstwami,  straszy i buduje na tym politykę dla ciemniaków, co to zaciągają całym ciałem, ale bez użycia mózgu.

Dlaczego ulubiona gra na uchodzców nie może być użyta i szukają nowego wroga? Bo za ich rządów do kraju, z Afryki dostało się dziesiątki tysięcy ludzi. Bez żadnej kontroli, nie wiadomo kto i ilu z nich zostało w Polsce.

 

Unia chciała nam wcisnąć 2000 "sprawdzonych" afrykańców.

Po pierwsze- w skali kraju, w życiu byś żadnego nie zobaczył, po drugie- tak szybko jakby ich tu na siłę wcisnęli, tak szybko by stąd nawiali.

Fajnie się dyskutuje jak oponent nie nie neguje podstawowych faktów a tylko inaczej je interpretuje.

Czy te fakty to "problemy z dupy wzięte":

- automatyczna relokacja migrantów którzy zaproszeni wyłącznie przez Merkel ruszyli do Europy -  1.2 mln tylko w 2015 roku,

- w biednej Afryce rodzi się rocznie 32 mln potencjalnych "uchodźców" i przyjmowanie w Europie miliona, dwóch czy dwudziestu milionów rocznie nic tam nie pomoże,

- próby nałożenia miliardowych kar na Polskę - 250 tyś. auro za jednego nieprzyjętego uchodźcę,

- jak na razie UE zrzuciła się na uchodźców z Ukrainy po pół roku w kwocie 50 euro na osobę,

- próba zdestabilizowania Polski za pomocą "broni" demograficznej przez kacapów na białoruskiej granicy,

- każdy migrant przyjęty przez Polskę np. na granicy z Białorusią będzie zgodnie z prawem dostarczony z powrotem z Niemiec do Polski,

- że nagle Niemcy nam dziękowali za uszczelnienie granicy z Białorusią

 

Ps. Fajny jest argument że z uchodźcami to jest ze strony PiS tylko gra na pokaz. Wieloletnia wojna z UE a w sumie z Niemcami i polityką "herzlich willkommen" i automatyczną relokacją. Prawie połowa naszych mundurowych na granicy z Białorusią, budowa najdłuższej na świecie zapory z elektroniką aby zatrzymać dziesiątki tyś. migrantów. A Ty argumentujesz że migranci to temat zastępczy dla ciemnego ludu bo przecież migrantów w Polsze niet.

 

 

 

 

  • Super 1
  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie na pokaz, a przemyślana, chytra gra na niepokoje i strach ludzi. Fakty są takie,że przed wyborami 2015 nie było zagrożenia napływem ludzi z afryki, bo żaden nie chciał tu przyjechać. Gdyby było inaczej to czy z pozwoleniem czy bez, przyszliby. 2000 ludzi rozlokowanych z terenu całej Europy (nie tylko z niemiec) miało być symbolem, promilem promila. Konsekwencje braku solidarności piss ponosi pośrednio do dziś i przez to głupio im prosić o pomoc na Ukrainców. Wtedy wzięliby 2000 za które Unia miała płacić to teraz z kwitem w ręku mieliby prawo żądać tyle samo na ukra.

Kończę tu dyskusję w tym temacie. T mają być martwe orki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10.11.2022 o 10:45, Jedburgh_Ops napisał:

Z przyczyn zawodowych obserwowałem to zjawisko z dużym zainteresowaniem. Nie od razu okazało się, że Krab na realnej wojnie sprawuje się lepiej, bo nie od razu okazywały się różne rzeczy w związku z PzH 2000. Potężny aparat niemieckiej komunikacji marketingowej solennie zapracował na wizerunek „najlepszości na świecie” PzH. Miała mieć m.in. najwyższą szybkostrzelność, najlepszy automat ładowania, miała być nabita słynną niemiecką mechaniką precyzyjną, miała być mistrzostwem świata w ergonomii stanowisk pracy załogantów itp., itp. I może to wszystko ma, tylko że jest dobra na poligon, a nie na wojnę, jak się teraz okazało. PzH jest przekombinowana i zawodna już choćby z jednego powodu - ma za dużo współpracujących ze sobą części, a geniusz zawsze tkwi wyłącznie w prostocie. Wojskowi Zachodu na takie przekombinowane urządzenia wojskowe, niepotrzebnie skomplikowane mają od zawsze dobre określenie - Rube Goldberg Machine.

Z powodów zawodowych nie miałem czasu odpowiedzieć na ten, delikatnie mówiąc, stek bzdur.

Panzerhaubitze 2000 wzięła udział w większej ilości konfliktów zbrojnych niż jakikolwiek inny produkt, wdrożony w XXI wieku. Do tej pory nikt nie raportował o żadnych problemach. Dodatkowo osobiscie widziałem i siedziałem w PzH 2000 i problemów z ergonomią nie zanotowałem. Skomplikowana też jest nie bardziej niż taki Leopard, który dla naszych wojaków jest cudem niezawodności i doskonałości.

Problemy na Ukrainie? Nie dziwię się, że są- wszakże nawet w tym naszym cudzie z przestarzałym systemem wieżowym potrafią urwać lufę od przekroczenia dziennego resursu, więc w precyzyjnie wykonanym produkcie problemy będą jeszcze większe. Dodatkowo ponieważ mieszkam w obecnym centrum ukraińskim w Polsce i z ukraińcami pracuje na co dzień to powiedzmy sobie szczerze. Technicznie to oni są jakoś 20 lat za murzynami, więc nie dziwi mnie to, co się dzieje.

Swoją drogą widziałem PzH 2000, która jakoś bez problemu odpaliła, przeczołgali ją po poligonie i dalej działała. A radość załoga przy tym miała taką, że miło było patrzeć jak się bawią. W odróżnieniu od drugiej strony pola, gdzie stała sobie dość smutna banda amerykanów obok SEPa V2.

Jedynym problemem PzH 2000 jest to, że spin doctorzy PISSu są wkurzeni na fakt, że Ukraina chce tych zawodnych haubic kupić więcej. Zamiast naszych cudownych Krabów. Wydaje mi się, że oni mogli czytać te same artykuły w prasie mówiące o przestarzałym systemie wieżowym haubicy AS-52.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie fake. Widziałem nagranie jak to mówią.

IMG_20221126_132121_346.thumb.jpg.aea761b82a5d35057ed003082bd2b1ec.jpg

"

RIA Nowosti

Mintsifra: Rosja osiągnęła suwerenność cyfrową, prawie wszystkie zagranicznse firmy IT opuściły rynek

521.5K O 25 listopada o 10:50"

I mapka. Tylko czemu zasięg himars wzrósł do 84km.

IMG_20221126_131843_236.thumb.jpg.44abdcd5aca1f92af623cddea7aec44e.jpg

 

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Cypis napisał:

Pozdrowienia dla fiutina

 

To Kazachstan 😄

 

Ciekawostka:

"Generał armii Zołotow nie ma wyższego wykształcenia - ani wojskowego, ani cywilnego. To były mechanik AZLK wynajęty przez Korżakowa do pilnowania Jelcyna. Po Jelcynie strzegł Sobczaka. W 1996 roku został zwolniony z FSO i pilnował szefa mafii Tsepova. W 2000 roku Putin mianował go szefem własnej służby bezpieczeństwa. W 2013 roku został mianowany zastępcą naczelnego dowódcy wojsk MSW, od 2014 roku został mianowany naczelnym dowódcą wojsk MSW."

 

IMG_20221127_202823_057.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sesja Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE  odbyła się w zeszłym tygodniu w Warszawie. Po zamknięciu ogólnej debaty na sesji, odbyło spotkanie  na komisji stałej ( przewodniczących delegacji), która miała przyjąć poprawki do regulaminu, umożliwiające większością 2/3 głosów zawieszenie państwa, które łamie wszelkie zasady OBWE.

Pierwsza wypowiedziała się pani przewodnicząca ze Szwajcarii, która potępiła postawę Rosji, ale stwierdziła, że nie ma zgody na zmianę regulaminu, gdyż w ten sposób zostanie wywrócony ostatni stół do dialogu z Rosją.  Potem były podobne głosy z Niemiec, Luksemburga, Azerbejdżanu czy Cypru. Wystąpienie przedstawiciela Grecji, który również wykluczył możliwość zmiany regulaminu, przelało czarę goryczy i Ukraina opuściła obrady komisji."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie