Skocz do zawartości

Figury level4


toska

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Tyr napisał:

Jak wy się musicie geniusze męczyć w takim społeczeństwie. Współczuję...

Nareszcie jakaś obiektywna samoocena. Jak się to skończy to do sądu po kasę jak inne pisowskie wojowniki o wolność waszą a pieniądze dla nas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 596
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
2 godziny temu, bjar_1 napisał:

 

Dlatego właśnie kretyni powinni być pozbawieni praw wyborczych ;)

 

1 godzinę temu, fala napisał:

ale tego statystycznie jest 80% , to wybory będą nieważne.

 

  Prawa wyborcze są zapisane w Konstytucji RP, bez jej zmiany czy sądowego pozbawienia praw publicznych marzenie nie do zrealizowania.

Ale...

Może na początek zacznijmy od forum ?

Jaśnieświecony kolega @fala ( co prawda sam się namaścił na nie-kretyna i jasno-luda ale co mi tam ) niech banuje i oczyści forum. Będzie tu znowu miło, harmonijnie, a klub wzajemnej adoracji bez zakłóceń będzie sobie spijał mundrości z dziobków.

Kuszące ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, takafura napisał:

Jaśnieświecony kolega @fala ( co prawda sam się namaścił na nie-kretyna i jasno-luda ale co mi tam ) niech banuje i oczyści forum. Będzie tu znowu miło, harmonijnie, a klub wzajemnej adoracji bez zakłóceń będzie sobie spijał mundrości z dziobków.

 

Nie mam takiej mocy, a bez kilku idiotów klimat by forum straciło i kto by nam wypisywał różne androny, ku jakiej to szczęśliwości w rajskim klimacie podążamy pod światłym przewodnictwem prezesa w  otoczeniu dupę mu liżących?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki trzeba mieć tupet, aby ogłosić wielki sukces Partii i Rządu oraz realizację przedwyborczych obietnic, chwaląc się inwestycją, na którą nie dali nawet złotówki. Do tego przed ciemnym ludem zataili kto praktycznie sfinansował tą inwestycję, bo UE jest be...

https://www.onet.pl/informacje/onetszczecin/swinoujscie-drazenie-tunelu-rzad-chwali-sie-inwestycja-ke-odpowiada/twx1fvw,79cfc278

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże błogosław komisarzy unijnych! Taką kasę dali. Pewnie oszczędności całego życia przeznaczyli na ten tunel...;)

Czy ty balans tylko pisać umiesz, bo czytanie nie jest twoją mocną stroną. Inwestycja planowana bodaj od przed 2010 ino platfusom się o dotacje nie chciało zabiegać lub byli nieskuteczni. 

A o metodzie działania finansowania już pisałem więc możesz spokojnie się również wykazać tupetem i chwalić, że partycypowałeś, jak każdy Polak płacący podatki, w tych 85 procentach. Na dzień dzisiejszy zaczynamy dochodzić do statusu płatnika netto. Szacuje się, że ten status osiągniemy przed 2027 .

13 godzin temu, Tyr napisał:

@falaMało trybisz jak to działa... Myślałeś że Makrela z własnej kieszeni? Wszyscy wpłacają i wszyscy korzystają od czasu do czasu w postaci dofinansowania. Taka pula do podziału. Raz polskie podatki dostanie Słowacja raz słowackie podatki dostanie Polska itp. a na wszystkim i tak skorzystają biurokraci. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czekamy na dramatyczny artykuł w Der Onet o obsłudze promów wyrzuconej na bruk.

Ps. Jakie to szczęście że ciemny lud na forum ma takich światłych i oświeconych ( kto wie gdzie nadają takie certyfikaty czy to same z się się bierze ?) bo  dzięki temu możemy poczytać ile to altruistyczna UE traci rocznie na członkostwie Polski. Matka Teresa przy Eurokowchozie to krwiopijca :)

No i nikt przecież nie zauważy że wygrało konsorcjum z Austrii i większość euro ( także ta z naszych składek ) powędruje z powrotem do UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tyr napisał:

 

Na dzień dzisiejszy zaczynamy dochodzić do statusu płatnika netto. Szacuje się, że ten status osiągniemy przed 2027 .

 

Spokojnie, jeżeli PiSS będzie rządził do tego roku to już nas w unii nie będzie. Mam nadzieję, że każą nam wtedy oddawać różnicę tego co wzięliśmy, do tego co dostaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, wykaż się inicjatywą wzorowego lizusa i możesz już dziś zacząć zwracać kasę do unii. Nie zapomnij też zwrócić wszystkich plusów polskim podatnikom, które dostałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, karpik napisał:

Spokojnie, jeżeli PiSS będzie rządził do tego roku to już nas w unii nie będzie. Mam nadzieję, że każą nam wtedy oddawać różnicę tego co wzięliśmy, do tego co dostaliśmy.

  Nie wiem czy zauważyłeś:

a) są kraje w Europie które nie są w UE

b) jest kraj który po referendum wystąpił z UE

W w/w państwach świeci słońce, krowy się cielą, a szczepienia idą szybciej niż w UE.

Jak to możliwe, bo przecież po wyprowadzeniu nas UE ( ile to już lat Pis nas wypisuje z UE ?) powinniśmy z rozpaczy popełnić zbiorowe samobójstwo ( wg niektórych bo ja akurat tak nie uważam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Tyr napisał:

Spoko, wykaż się inicjatywą wzorowego lizusa i możesz już dziś zacząć zwracać kasę do unii. Nie zapomnij też zwrócić wszystkich plusów polskim podatnikom, które dostałeś...

Póki co, to plusy polskie nie przekroczyły kwotowo tego co dostałem za free pracując 5 lat za granicą. 

Ps. Proponuję wam wyjechać z UE i wrócić jak już będzie tak jak chcecie, czyli na garnuszku ruskich bo ci co z UE wyszli mają alternatyw x, my tylko jedną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, karpik napisał:

Póki co, to plusy polskie nie przekroczyły kwotowo tego co dostałem za free pracując 5 lat za granicą. 

Znaczy co? Pracowałeś za granicą a płaciłeś podatki i mieszkałeś utrzymując się w Polsce? Coś nie bardzo. Z finansowego punktu widzenia możesz jedynie zaliczyć na "konto" różnicę między oszczędnościami jakie przywiozłeś do Polski a hipotetycznymi oszczędnościami jakie byś miał pracując w Polsce.

A z tym garnuszkiem ruskich to do balansa...

Są tacy co myślą, że banki istnieją, żeby oni mogli zarabiać na odsetkach... To samo z unią bilans wpłat i wypłat unijnych jest na niekorzyść unii jednak jak doliczyć do tego relacje handlowe i zyski państw unijnych z tego tytułu to nie jest już tak różowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj... Będziesz (?) zadowolony...

 

„We współczesnej edukacji cel doczesny został uznany za równorzędny z celem wiecznym. Orientację teologiczną zastąpiła antropologiczna. Tymczasem nie da się w oderwaniu od Pana Boga usensownić życia człowieka”

„Kultura, która jest oderwana od religii, od Pana Boga, próbuje usensownić życie człowieka, nie będzie w stanie tego zrobić. To jest narażanie człowieka na to, że nie osiągnie celu, dla którego został stworzony – Zbawienia. To nie są przelewki, to nie są żarty”.

„Antropogeneza [nauka o ewolucji człowieka] to opowiadanie bajek dzieciom, jako nauczyciel po prostu nie realizowałem tych tematów”.

"Błędem jest zadawanie pytania, co uczeń na dany temat myśli. Prawda jest jedna. Trzeba zadbać o to, by młody człowiek chciał poznawać prawdę."

 

Tak, tak, przypomnę- XXI wiek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz ze wzrostem pozycji społecznej, wykształcenia i dobrobytu grupy, odsetek wierzących w tej grupie spada i bez powrotu do średniowiecza (jak chce tego ta władza) nie powstrzyma się laicyzacji.

PiS mnie zbawi na siłę? Dla mojego dobra? Kosztem mojej wolnej woli?

Pozdrawiam czarnkopodobnych hipokrytów. Tych w sutannach i bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr- może nie przeczytałeś ze zrozumieniem cytatów, albo nie popatrzyłeś w kalendarz i dookoła... Tu Ziemia- mamy XXI wiek, ludzie w kosmos latają, sprawdzają co tam na Marsie słychać, rozwija się technika, a ty na serio chcesz nauczania wg podobnych kreatur?

Że skoro się nie zgadza z Darwinem, to uczyć o nim nie będzie?
Że nauczyciel ma zawsze rację i posiadał prawdę dosłownie i w przenośni objawioną, a uczeń to morda w kubeł?
Że człowiek to do Zbawienia, a jak nie, to morda w kubeł?

Jak dla mnie, mogą wierzyć, że Światem rządzą wróżki, że ołowiana kulka jak ping-pong się będzie odbijać od blachy, że Ziemia ma 6 tys lat, itp itd. Ale dopóki udajemy, że w świeckim kraju mieszkamy, to sugeruję, żeby się nie rozpędzali. Generalnie, to wolę aby moje wnuki znały np podstawy ekonomii, niż kolejne encykliki...
 

 

PS -dziesiąt lat temu widziałem takie grafitti "99 % katolików, 1 % chrześcijan". Na dziś, ta pierwsza liczba na łeb, na szyję spadła i po dnie szoruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co się dzieje na Marsie bo w pewnym sensie jestem tam fizycznie i dostaje na e-mail najświeższe wiadomości z NASA;) Bardziej mnie jednak przeraża agresywna indoktrynacja i działalność ateistycznych misjonarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr

"agresywna indoktrynacja i działalność ateistycznych misjonarzy"

Znajdź mi takowych w rządzie, przydawkach, suto zasilanych instytucjach i podobnych- możesz także jakieś przykłady z poziomu szkół podać...
Przy czym pomińmy debili i podobnych, a konkretne działania, wypowiedzi, itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane zamieszczone w raporcie – pochodzące zarówno z kościelnych jak i świeckich ośrodków badawczych – dowodzą, że społeczeństwo polskie charakteryzuje się jednymi z najwyższych wskaźników religijności w Europie. Za ludzi wierzących uważa się tu ponad 90 proc. obywateli.

W Polsce – pomimo silnych tendencji sekularyzacyjnych w naszym kręgu kulturowym – w porównaniu z innymi krajami Europy wskaźniki religijności spadają powoli, co socjologowie określają terminem „pełzającej sekularyzacji”. W 1990 r. we Mszy niedzielnej uczestniczyło 50,3 proc. zobowiązanych, w 2013 r. procent ten spadł do 39,1 proc. a w 2019 r. – 36,9 proc. (ostatnie badanie).

Według danych Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego procent osób deklarujących się jako głęboko wierzące wynosi jednak tylko ok. 11 proc. Częściej wierzą kobiety, wśród których jest 14,4 proc. głęboko wierzących i 70,3 proc. wierzących, a wśród mężczyzn jest 7,6 proc. głęboko wierzących i 68,8 proc. – wierzących.

Niepokojące jest, że maleje grupa tych, którzy deklarują zgodne z nauczaniem Kościoła postawy moralne, szczególnie w sferze etyki seksualnej. Przykładowo jedynie ok. 20 proc. wiernych uznaje za niedopuszczalne współżycie seksualne przed ślubem.

Szczególny problem dotyczy młodzieży, której poziom praktyk religijnych w ciągu 30-lecia spadł o połowę. Wśród studentów za wierzących i praktykujących uważa się 30,1 proc., a za niepraktykujących – 18,5 proc. Aż 50,7 proc. studentów deklaruje, że Kościół nie jest dla nich żadnym autorytetem. Jeśli trend spadku religijności wśród młodych się utrzyma, grozi to zatrzymaniem w dużej mierze międzypokoleniowego przekazu wiary, który zawsze dotąd był zjawiskiem normalnym w Polsce.

Niepokojący jest spadek pozytywnych ocen Kościoła w społeczeństwie. Choć przez lata deklarowało je ok. 55-60 proc. badanych, to w grudniu 2020 r. pozytywnie oceniło Kościół 41 proc. badanych, a w styczniu 2021 r. – 46 proc.

[...]

https://ekai.pl/wp-content/uploads/2021/03/Raport-Kosciol-w-Polsce-2021.pdf

https://ekai.pl/raport-kosciol-w-polsce-dostepny-online/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Toczy się wojna światopoglądowa i kulturowa, gdzie stroną agresywną jest lewactwo z ichnim "postępowym" myśleniem typu dwóch tatusiów, 60 płci, zakaz używania słowa murzyn i setki innych "skrajnie inteligentnych" przykładów;)   

Zobacz sobie który z posłów wspiera lgbt, strajki i będziesz wiedział "który z posłów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U już tyle było projektów za zlikwidowaniem religii w szkole, że nie zliczę... Były też propozycje wprowadzenia gender w przedszkolach, były projekty zniesienia odpowiedzialności za obrazę uczuć religijnych o których zapewne wiesz. Więc nie bądź mencuncy... Please...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr...

Tak, tak... a przykładów nadal zero, null, echo...

Dwa- a co złego w wycofaniu "nauczania religii" w szkole?

Trzy- jak będziesz te przykłady szykował do wymienienia, przywołaj np projekt przepisu o "dwóch tatusiach", czyli jak rozumiem adopcji przez pary inne niż być chciał.

Cztery- nie musisz "setki innych "skrajnie inteligentnych" przykładów". Wystarczy kilka, które przybrały mniej lub bardziej formalną formę i były forowane przez rządzących...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie