Skocz do zawartości

Chcą pozwolić na poszukiwania z wykrywaczem


les05

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, maf2 napisał:

Obecne prawo to większy zamordyzm niż za komuny a ludzie jak chodzili tak dalej chodzą.

Co do pierwszego zgadzam się w całej rozciągłości.

Co do drugiego niestety nie... znam kilka osób które kiedyś chodziły tzn przed 2018 od których sam pożyczyłem kilka razy miotłę kiedy przekopywałem podwórko pod kanalizację itp. A teraz miotły mają pochowane w szafie z obawy o konsekwencje na które nie mogą sobie pozwolić bo są np pracownikami urzędu, którzy nie mogą wejść w konflikt z prawem. Tak więc grono detektorystów hobbystów uległo znacznemu uszczupleniu.

Tak więc jak to mawiali ludzie prehistoryczni "Durne lex sed lex" ?

Szkoda bo można byłoby ocalić od zniszczenia sporo guzików, koniny i boraksów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą człowiek jak poogląda filmiki na YT z poczynań niektórych osób, że tak to nazwę pasjonatów historii, to w obecnej sytuacji prawnej nie dziwi się, że chodzą oni z latarkami nocą po polach i lasach ... Chore!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System sam w sobie zmusza do partyzantki. Zdeterminowanych pasjonatów nic nie zatrzyma, bo zbieranie łusek i boratynek, to nie przestępstwo. Tylko później publiczne pieniądze lecą w błoto, jak zatrzymany pasjonat ma w domu złom i śmieci. Tylko nadgorliwy biegły upiera się, że "amelinowa" łyżka z PRL jest zabytkiem... Chory kraj, chore obyczaje!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze coś wam bo chyba nie wiecie w jakim kraju żyjecie i co się stało z polską, ja osobiście nie przyznaje się do aktualnego ustroju jak mój dziadek od początku powstawania komuny bo jak tylko się dowiedział że ktoś się podpisał do parti to mówił im to: "to co się podpisało się nie wymaże  i nie zetrze choć by nie wiadomo jak szorował do krwi i zrobiliście tak samo jak judasz sprzedał Jezusa za parę srebników". Za korzyści które towarzysze obiecywali ludzie oddawali to prawdziwa polske i pluje na tych judaszy czyli na 90% ponad naszego społeczeństwa bo u mnie na dość  dużym obszarze tylko wyjątki się nie podpisali a mój dziadek i ojciec i reszta rodziny byli tego świadkiem i ja nawet po komunie tez jestem mój wuj i ojciec nie mogli iść na studia bo się nie podpisali a to co mieliśmy z naszego rodu w dużej części komuniści oddali innym co się podpisali i tak jeszcze nie dawno mój wuj czy ojciec bali się mówić prawdy o komunie i co się stało bo by stracili prace lub życie i w takim o to kraj żyjecie ze nikt wam prawdy nie powie. Życzę dojść do tej prawdy która od komuny jest przedptywana butami bo cały nasz kraj jest sprzedany i propaganda ktora została powielana w czasie komuny wrodziła się w te społeczeństwo za parę srebników polska już nigdy nie będzie Polska. A ja tylko wspominam jak w szkole nauczyciele z komunistów robili bohaterów narodowych bo żeby być naczyciele trzeba było się podpisać i tak wszędzie tfu i mnie krew zalewa ze musze na to patrzeć ale przynajmniej teraz anonomowo to prawde mogę napisać o jakiej nikt nie mówi i nigdzie nikt nawet nie próbował tego wyjaśnić bo przecież kto się sprzeda to samego siebie już się traci a w tym kraju praktycznie wszyscy należeli do komuchów przykre ale prawdy jeszcze tej prawdziwej nigdzie nie usłyszałem.

Pozdrawiam prawdziwych Polaków te wyjątki i patriotów amen.

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młodzian od kadzidła oczadział?Znałem wielu przyzwoitych ludzi piastujących ważne funkcje bez przynależności do PZPR.W roku 1980 w jednostce wojskowej w której służyłem był bezpartyjny podpułkownik Sz.który nie ukrywał że chodzi co niedzielę do kościoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, bjar_1 napisał:

Kto to są "prawdziwi Polacy"?

A ja tego nie stwierdze bo nigdy nie oceniam tylko staram się zrozumieć i nie szukać bo sam się bym oszukał, a prawdziwi Polacy nie skażeni tym systemem i propaganda tego socjalistycznego kraju to wyjątki bo wiem co mój dziadek widział jak w miasteczku gdzie mieszkam na kilkanaście tyś ludzi wszyscy byli podpisani do parti a to nie wyjątek bo w innych miejscowościach których poznałem z faktu ze lubię histore (fakty) wszlismy w relacje i sami mi mówili że wszyscy należeli do parti i nawet podpisać się nie umieli a byli szefami rady swojego okręgu ;) i takie kukiełki teraz po stołkach się dostali do władzy żeby nawet po komunie towarzysze z Rosji mogli nas kontrolować a prawo sobie zastrzegli świetnie że są nie tyklani tylko jak pan  Urban czeka na 16 emeryturkę i się śmieje... za czasów komuny wzór moralności to takiej prawdy chcecie ? I taka w ludziach została bo wielokrotnie powtarzane kłamstwo ludzi którzy i tak oddali ja w sowieckie ręce przynależnoscia jest na rękę? Czy mi się zdaje. To tylko jeden z tysięcy takich sytuacji za czasów komuny, a w prawdziwej Polsce wiecie co by było? Za zdradę ojczyzny i współpracowanie z agetami (towarzyszami) z Rosji co Pan myśli jeśli zadał mi takie pytanie?.

Gdzie na monetach z Prlu korona mojego orła jawnie schanbiony orzełek bez szacunku taki chołd za przelana krew dla mnie to jawne oplucie obnażnie i poniżenie naszej ojczyzny do lat 90 i wmawianie wygodnej propgady wśród Polaków jako prawdy. I jak to Wałęsa mówił dogadamy się i wszyscy będą zadowoleni a solidarności to wolnść czy to waszym zdaniem prawda ? Dodam tylko za wczasu prawdy się nie tłumaczy. Z kim się dogadamy z agentami z Rosji wstyd.

Dodam jeszcze że do mojego dziadka przychodził agent towarzysz i trzy dni nękał żeby się podpisał ze będzie tylko palcem pokazywał a ludzie będą robić to co im każe będzie Panem i władca same korzyści a trzeciego dnia jak towarzysz przyszedł jak mój dziadek był sam bo wiedział (obserwowali go ze jest sam) takie oferty składał mojemu dziadkowi że życie jak w raju będzie miał tak jak szatan kusił Jezusa  i to z faktów tak wyglądało a mój dziadek wtedy wyciągnął krzyż i powiedział że tylko Bogu będzie służył. A to też dlatego bo mój prapradziadek zostawił trochę zabytków i nie tylko a był kurierem państwowym i przewoził najważniejsze państwowe wiadomości a później był ławnikiem i umarł za Polskę w czasie pierwszej wojny światowej a dla niego pieniądze nie istniały i ztego o tuż powodu tez towarzyszowi bardzo zależało żeby mój dziadek dołaczył do nich. Wszyscy bracie mojego dziadka a było i paru zginęło w ak a mój dziadek miał utrzymać nasz rodowód i nie dołączyć a i tak działa w kospiracji i trzymał cały magazyn broni dla ak i z okazji ze się udało mojemu dziadkowi to przeżyć choć i tak towarzysze dostali cynk że mój dziadek przechowuje broń dla ak został tak skatowany ze do końca życia walczy lz skutkami tego katowania wrzody kamienie dużo by pisać ale nic nie powiedział amen. A ja dlatego mogę teraz to napisać 

 A to że ktoś wmawiał ze nie należał i chodził do kościoła to normalne do tej pory ludzie się modlą żeby ich teczek nie ujawnili to Pan się nie dziwi ze nie przynależał jak do tej pory ludzie to ukrywają bawią mnie takie teksty nie powiem

I na koniec prawdy się nie szuka ani nie tłumaczy ona sama się ujawni jak nie będziemy jej szukać  na siłę lub "ukrywać" ani tłumaczyć swoimi fałszywymi przekonanami bo chcemy mieć swoja prawdę bo my jesteśmy najmodrzejsi ach tego ego ile razy chce nas wyprowrowadzić na manowce a my nie potrafimy odpuścić żeby zobaczyć więcej i nie chodzi żeby sobie ja wytłumaczyć tylko ja widzieć a ona się ujawni jak my jesteśmy nie skażeni swoimy przekonaniami i ocenami tego świata, to prawda ze nie szuka poklasku i aplausu tylko gdy w pokorze z samym sobą trafia do nas i nie twierdzę że jej nie widzieliście bo to się nie tyczyło tego forum tylko ogółu i nie każdy Polak musiał uczestniczyć w komunie ale tez nikt się do tego nie przyzna a ja też nie oczekuje tego tylko prawda sama w sobie musi istnieć. A te forum też jest jej częścią faktami nie przekonaniami i dlatego też tu jestem choć od lat obserwuje. Przepraszam za błędy szybko pisałem. 

Pozdrawiam userów tej strony także ;)

  

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu123K- sugeruję, abyś w ramach patriotycznego uniesienia, odłożył książki o historii (?), z których wiedzę (?) czerpiesz (?) a wrócił do słownika języka polskiego...
Znajomość ortografii będzie także przejawem patriotyzmu.
Tylko, proszę, nie opowiadaj o najróżniejszych dys-, które poprawne pisanie uniemożliwiają. Jest sporo programów, które on-line poprawią Twoje koszmarne byki.

 

 

PS Interpunkcja to Twój wróg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Krzychu123K napisał:

prawdziwi Polacy nie skażeni tym systemem i propaganda tego socjalistycznego kraju to wyjątki bo wiem co mój dziadek widział jak w miasteczku gdzie mieszkam na kilkanaście tyś ludzi wszyscy byli podpisani do parti a to nie wyjątek bo w innych miejscowościach których poznałem z faktu ze lubię histore (fakty) wszlismy w relacje i sami mi mówili że wszyscy należeli do parti i nawet podpisać się nie umieli a byli szefami rady swojego okręgu ;)

Pewnie nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak bardzo się tu na forum ośmieszasz. Swoją drogą to zaintrygowałeś mnie tym "podpisaniem" się do partii, ale zostawmy to. Bo najbardziej jednak razi to, że uważasz się za "prawdziwego Polaka" a język polski jest dla ciebie zupełnie obcy...

  • Słabe 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, balans napisał:

Pewnie nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak bardzo się tu na forum ośmieszasz. Swoją drogą to zaintrygowałeś mnie tym "podpisaniem" się do partii, ale zostawmy to. Bo najbardziej jednak razi to, że uważasz się za "prawdziwego Polaka" a język polski jest dla ciebie zupełnie obcy...

Proszę Pana ja się nie przyznaje do współczesnej ustroju i do takiej polski to chyba marny ze mnie Polak ;) ja się nigdy nie uważałem z prawdziwego i nie wiadomo co jak Pan ocenił i to tłumaczyłem jak Pan czytał to bez zrozumienia treści  tylko w sensie szukania do czego się przyczepić to nic dziwnego ze nie zrozumial ale wiem ze łatwiej jest ocenić niż zrozumieć a to już nie moja sprawa. A z te błędy przeprosiłem jeśli Pan nie widział.

A jeśli chodzi o Pana podpułkownika to wystarczyło ze się ujawnil i mógł być kontrolowany przez służby bezpieczeństwa to proste tak jak calo podziemnie się ujawniło i juz było do odstrzału jeśli coś będzie kombinował to nie trudne trochę logiki ;). A kamieniami ja nie rzucałem tylko to co zostało zabite przez komune ujawniłem i nic nie poradzę na czyjeś bóle nie sadzcie ze coś jest nie tak he...

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, balans napisał:

Pewnie nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak bardzo się tu na forum ośmieszasz. Swoją drogą to zaintrygowałeś mnie tym "podpisaniem" się do partii, ale zostawmy to. Bo najbardziej jednak razi to, że uważasz się za "prawdziwego Polaka" a język polski jest dla ciebie zupełnie obcy...

Pomijając, że Krzychu123K pisze trochę nieskładnie, to wcale nie znaczy że nie ma racji. Czepianie się zaś pisowni i inna erystyka to błąd metodyczny w dyskusji.

  • Tak trzymać 1
  • Słabe 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sowa- bicie bogo-ojczyźnianej piany, gdy nie potrafi się korzystać z mowy ojczystej jest mocno zabawne.

Pomijając "drobiazgi" w stylu rewelacji, że cała wieś czy miasto należało do PZPR. Tym bardziej, im bardziej w apogeum liczba członków PZPR to +/- 3 miliony Polaków, co stanowiło maks 10 % populacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

Sowa- bicie bogo-ojczyźnianej piany, gdy nie potrafi się korzystać z mowy ojczystej jest mocno zabawne.

Pomijając "drobiazgi" w stylu rewelacji, że cała wieś czy miasto należało do PZPR. Tym bardziej, im bardziej w apogeum liczba członków PZPR to +/- 3 miliony Polaków, co stanowiło maks 10 % populacji.

No, masz trochę racji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Krzychu123K napisał:

mój wuj i ojciec nie mogli iść na studia bo się nie podpisali

Pomijając dość dziwne narzecze w jakim wypowiada się Krzychu123K, bo zapewne jest bardzo młodym człowiekiem i typowym przedstawicielem gimbazy, to niestety ale próbuje tu pisać historię na nowo w wersji dla tych o IQ na swoim poziomie. Odniosę się tylko do tego co powyżej - otóż można wiele zarzucić tamtej władzy, ale nie to, że nie dbała o rozwój nauki i szkolnictwa w Polsce. Przejęli kraj gdzie co najmniej połowa społeczeństwa to byli analfabeci lub półanalfabeci po 4 klasach, a zostawili po sobie kraj z rozwiniętym szkolnictwem i darmowym dostępem na studia. Totalną nieprawdą jest twierdzenie, że aby się na nie dostać, to należało się "podpisać" do partii, większej bzdury dawno nie czytałem.

A wracając do tematu, to dla mnie największym skandalem jest to, że ktoś kto posiada kawałek własnego prywatnego gruntu, nie ma prawa pochodzić sobie bo tym własnym polu z wykrywaczem. Gdzie jest święta dla kapitalizmu własność prywatna? Toż to czysty bolszewizm!

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komuna nigdy nie skończyła się, nastąpiło tylko przetasowanie i zmiana etykietek. W wielu dziedzinach życia obowiązuje jeszcze pokłosie prawa Bieruta.

 Co do "gimbazy" to myślę, że stare pryki i trole tego forum zabierający głos w każdym temacie to nie mają monopolu na władzę ani wiedze (chyba że na tym forum). Świat należy do ludzi młodych i właśnie tej niewyedukowanej jeszcze "gimbazy" , to oni chodzą po terenie bo mają na to siłę i czas, a niebawem zaczną być ojcami, brygadzistami, kierownikami, prezesami i elektoratem , a stare pryki pójdą do lamusa, spędzając więcej czasu przy komputerze niż żyjąc. Zatem trzeba dać im szansę. Każdy kiedyś zaczynał.

Edytowane przez Sowa74
  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Sowa74 napisał:

Świat należy do ludzi młodych i właśnie tej niewyedukowanej jeszcze "gimbazy" , to oni chodzą po terenie bo mają na to siłę i czas, a niebawem zaczną być ojcami, brygadzistami, kierownikami, prezesami

Ja również uważam, że przyszłość należy do młodych ludzi i serce rośnie jak się na dzisiejszą młodzież patrzy. Mam jedynie uwagę odnośnie "zostania PREZESEM", bo tu sama młodość nie wystarczy. Warunkiem koniecznym jest zapisanie się do rządzącej partii, no i dobrze jest mieć dyplom jakiejś dwuletniej prywatnej uczelni, np "Wyższej Europejskiej Szkoły Disco Polo i Marketingu". 

  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2021 o 23:37, Sowa74 napisał:

 

Pomijając, że Krzychu123K pisze trochę nieskładnie, to wcale nie znaczy że nie ma racji. Czepianie się zaś pisowni i inna erystyka to błąd metodyczny w dyskusji.

Sorry, ale dyskutować można z kimś, kto ma jakąś przynajmniej elementarną wiedzę w temacie w jakim zabiera głos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Orsza- film który wstawiłeś jest b.pomocny, tylko..... nie uwzględnia on jednej prostej rzeczy - w Polsce każdy kto chodzi z kijem w niedziele po południu = przestępca szukający zabytku (definicja zabytku) , nie ważne że szuka zagubionych kluczy, lemiesza który oderwał się od pługa przy oraniu, czy po prostu chodzi sobie dla relaksu nawet nie wykopując. Jak cię złapie z kijem  aparat ucisku to masz gwarantowane trzepanie domu, zabranie kija i  wizytę w sądzie.

Edytowane przez predi888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, predi888 napisał:

Orsza- film który wstawiłeś jest b.pomocny, tylko..... nie uwzględnia on jednej prostej rzeczy - w Polsce każdy kto chodzi z kijem = przestępca, nie ważne że szuka zagubionych kluczy, lemiesza który oderwał się od pługa przy oraniu, czy po prostu chodzi sobie dla relaksu nawet nie wykopując. Jak cię złapie z kijem  aparat ucisku to masz gwarantowane trzepanie domu, zabranie kija i  wizytę w sądzie.

Nasz system niesprawiedliwości (wymiar sprawiedliwości) jest tak głupi, nielogiczny i represyjny jak ludzie którzy go tworzą. Jak myślicie, dlaczego tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie