Sedco Express Napisano 1 Marzec 2021 Napisano 1 Marzec 2021 W dniu 23.02.2021 o 21:36, 1990str napisał: Czy ktoś pomoże w identyfikacji osoby po prawej stronie? Zdjęcie prawdopodobnie wykonane na lotnisku w Oborach w 1938 r. Zdjęcie było już zamieszczone i opisywane. Na 100 % lotnisko polowe Obory rok 1936 lub 38 PWS - 26 nr. 81-75 Eskadra Treningowa 1.PL a samolot z SPL z Dęblina . Nie sądzę by ktokolwiek rozpoznał NN oficera lotnika. Szkoliło się ich wielu a ten na zdjęciu niczym się ie wyróżnia.
Sedco Express Napisano 1 Marzec 2021 Napisano 1 Marzec 2021 1 minutę temu, Sedco Express napisał: Zdjęcie było już zamieszczone i opisywane. Na 100 % lotnisko polowe Obory rok 1936 lub 38 PWS - 26 nr. 81-75 Eskadra Treningowa 1.PL a samolot z SPL z Dęblina . Nie sądzę by ktokolwiek rozpoznał NN oficera lotnika. Szkoliło się ich wielu a ten na zdjęciu niczym się ie wyróżnia. To samo zdjęcie jest zamieszczone z opisem na str. 248 w "Samoloty wojskowe w Polsce 1924-1939" - A.Morgała (W-wa 2003) 1
Koloman Napisano 2 Marzec 2021 Napisano 2 Marzec 2021 12 godzin temu, Sedco Express napisał: Coraz większy burdel na Forum ! O kant d...py to rozbić ! Zgadza się!!!! Zgodnie z zasadą "lepsze jest wrogiem dobrego".
formoza58 Napisano 2 Marzec 2021 Autor Napisano 2 Marzec 2021 Z 1938 roku... Kpt. Burzyński i dr. Jodko Nurkiewicz.
1990str Napisano 3 Marzec 2021 Napisano 3 Marzec 2021 W dniu 1.03.2021 o 14:42, Sedco Express napisał: To samo zdjęcie jest zamieszczone z opisem na str. 248 w "Samoloty wojskowe w Polsce 1924-1939" - A.Morgała (W-wa 2003) A. Morgała dostał od rodziny odbitkę, to wykorzystał. Dobrze wiedzieć, gdzie jest opublikowane to zdjęcie, dziękuję.
otton1 Napisano 4 Marzec 2021 Napisano 4 Marzec 2021 W dniu 3.03.2021 o 00:35, formoza58 napisał: Z 1938 roku... Kpt. Burzyński i dr. Jodko Nurkiewicz. Toż to baloniści!!!!!!!!!!!!
formoza58 Napisano 22 Marzec 2021 Autor Napisano 22 Marzec 2021 Z Allegro. Podoficer 6 PL, do identyfikacji...
mag-da_022 Napisano 26 Marzec 2021 Napisano 26 Marzec 2021 On 15.12.2020 o 17:21, formoza58 napisał: Z uroczystości koronacji Pani Jazłowieckiej 9 lipca 1939 roku. Jako gość podpułkownik z nieznanym emblematem na lewym rękawie kurtki mundurowej. Odznaka pamiątkowa 6 PL, więc może jego dowódca ppłk. dypl. pil. Franciszek Haberek. Tyle, że nie widzę oznak oficera dyplomowanego.. Skąd posiadasz takie zdjęcia i informacje? To jest brat mojego pradziadka i szukam na jego temat zdjęć i informacji. Pilnie proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
formoza58 Napisano 27 Marzec 2021 Autor Napisano 27 Marzec 2021 14 godzin temu, mag-da_022 napisał: Skąd posiadasz takie zdjęcia i informacje? Kadry zdjęć z koronacji Pani Jazłowieckiej w Jazłowcu, w lipcu 1919 roku, pochodzą z mojego archiwum pułkowego. Natomiast informacji o oficerze lotnictwa uczestniczącym w tych uroczystościach nie mam. Chyba bardziej zorientowani są Koledzy uczestniczący w próbach identyfikacji . Pozdrawiam
mag-da_022 Napisano 29 Marzec 2021 Napisano 29 Marzec 2021 On 27.03.2021 o 11:25, formoza58 napisał: Kadry zdjęć z koronacji Pani Jazłowieckiej w Jazłowcu, w lipcu 1919 roku, pochodzą z mojego archiwum pułkowego. Natomiast informacji o oficerze lotnictwa uczestniczącym w tych uroczystościach nie mam. Chyba bardziej zorientowani są Koledzy uczestniczący w próbach identyfikacji . Pozdrawiam Czy wszystkie te zdjęcia możesz wysłać mi na maila ? To mój adres mag-da_022@wp.pl Widziałam w komentarzach że, wynikła dyskusja czy to ppłk. Haberek i potwierdzam to on, był zastępcą dowódcy 6 pułku w Lwowie. Kiedy 17 września 1939 r. wkroczyli rosjanie to stryj uciekł samolotem do Rumunii następnie do Francji, kolejno do Wielkiej Brytanii. Natomiast dowódca pułku został zamordowany w Katyniu.
otton1 Napisano 31 Marzec 2021 Napisano 31 Marzec 2021 18 godzin temu, Koloman napisał: Jeśli się można walnąć w nazwisku to walną: Jak by kto był ciekawy gdzie zamieszczono tą informację to podaję: "KurWar" z 03.09.1931
leszek01 Napisano 29 Kwiecień 2021 Napisano 29 Kwiecień 2021 Co prawda fotka nie pochodzi z lat 1921 - 1939 , ale grzechem by było o Nim zapomnieć . 1
Manierkarz Napisano 29 Kwiecień 2021 Napisano 29 Kwiecień 2021 Wrzucam zdjęcia mojego wujka z czasów jego służby wojskowej. Wujek latem 1939 odbywał jeszcze obowiązkową służbę wojskową. Zdjęcie pochodzi z 3 Pułku Lotniczego. Rozpoznają może Panowie któregoś z oficerów - pozwoliłoby to zawęzić przydział do konkretnego pododdziału.
Manierkarz Napisano 29 Kwiecień 2021 Napisano 29 Kwiecień 2021 Tutaj zdjęcia z lata 1939 - musiałbym sprawdzić datę na odwrocie, ale wydaje mi się, ze sierpień. Widoczna grupa żołnierzy oraz także kilku oficerów z 3 pułku lotniczego.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się