Skocz do zawartości

Sylwetki Lotników II RP 1921- 1939 cz. III


Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Sedco Express napisał:

Wykaz mogę zamieścić jak ktoś będzie zainteresowany.

Jestem jak najbardziej zainteresowany aczkolwiek pisząc wcześniej troszkę ironicznie "...myślałem iż mam już "wszystkie" publikacje tyczące poległych  lotników polskich" bardziej "rozchodziło" mi się o publikacje tyczące lotników poległych poczynając od reprintu "Ku Czci Poległych Lotników" poprzez "Pamięci poległych lotników 1933-1939" i "Księga Lotników Polskich 1939-1946" a skończywszy na "Pamięci Lotników Wojskowych 1945-2003". Ale jak najbardziej z chęcią zapoznam się z wykazem dostępnej literatury dotyczącej tematu.

Edytowane przez Edmundo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając tytuły przez Ciebie wspomniane i moje dwie książki wcześniej wpisane to do tej tematyki należą:

1. "Ku czci poległych lotników 1939-1945" - praca zbiorowa W-wa 2006

2. "Księga lotników polskich poległych, zmarłych i zaginionych 1939 -1946 " - T.Kujawa (bez O.Crumfta) wyd. II poprawione i uzupełnione

3. "Lotnicy kawalerowie krzyża VM - J.Zieliński/W.Wójcik - W-wa/Toruń 2005

4. "Mała encyklopedia lotników polskich - J.R.Konieczny/T.Malinowski W-wa 1983

5. J.w. - W-wa 1988(Tomik II)

6. "Skrzydlaci rycerze Rzeczypospolitej" - St.Januszewski Wrocław 2017

7. "Awiacja I Korpusu Polskiego na Wschodzie 1917 -1918 - St.Januszewski Wrocław 2018

8. "Polscy obrońcy lwowskiego lotniska na Lewandówce w 1918 roku" - G.Jasiński W-wa 2017

9. "Dowódcy pułków lotnictwa polskiego 1921-2012" - J.Zieliński W-wa 2015

10. "Bezkarne ludobójstwo" _ J.Pawlak W-wa 2007

11. "Absolwenci Szkoły Orląt 1925 - 1939" - J.Pawlak W-wa 2002

Jest jeszcze "kilka" książek z aneksem w postaci skrótowych biogramów lotników, o których mowa w tekście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2021 o 21:36, 1990str napisał:

Czy ktoś pomoże w identyfikacji osoby po  prawej stronie?

Zdjęcie prawdopodobnie wykonane na lotnisku w Oborach w 1938 r.

J_ Pidek_lotnisko .jpg

Zdjęcie było już zamieszczone i opisywane. Na 100 % lotnisko polowe Obory rok 1936 lub 38 

PWS - 26 nr. 81-75 Eskadra Treningowa 1.PL a samolot z SPL z Dęblina .

Nie sądzę by ktokolwiek rozpoznał  NN oficera lotnika. Szkoliło się ich wielu a ten na zdjęciu niczym się  ie wyróżnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sedco Express napisał:

Zdjęcie było już zamieszczone i opisywane. Na 100 % lotnisko polowe Obory rok 1936 lub 38 

PWS - 26 nr. 81-75 Eskadra Treningowa 1.PL a samolot z SPL z Dęblina .

Nie sądzę by ktokolwiek rozpoznał  NN oficera lotnika. Szkoliło się ich wielu a ten na zdjęciu niczym się  ie wyróżnia.

To samo zdjęcie jest zamieszczone z opisem na str. 248 w "Samoloty wojskowe w Polsce 1924-1939" - A.Morgała (W-wa 2003)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2021 o 14:42, Sedco Express napisał:

To samo zdjęcie jest zamieszczone z opisem na str. 248 w "Samoloty wojskowe w Polsce 1924-1939" - A.Morgała (W-wa 2003)

A. Morgała dostał od rodziny odbitkę, to wykorzystał. Dobrze wiedzieć, gdzie jest opublikowane to zdjęcie, dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie