Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
2 godziny temu, formoza58 napisał:

Miły , zimowy spacerek...

Ładnie "miły"!! Ten nieszczęśnik po lewej chowa zziębnięte dłonie w rękawach płaszcza. Panom oficerom jest też pewnie zimno w stopy bo noszą zwykłe trzewiki zupełnie nieodpowiednie na ten śnieg (dodatkowo poślizg jak cholera w takich trzewikach na śniegu. Dama w środku to ma chociaż długie filcaki na nogach, ciepło jej to i się śmieje.

2 godziny temu, formoza58 napisał:

Nie to co teraz

I bardzo dobrze!!!!!!!!!!!!!

Napisano

Z uroczystości koronacji Pani Jazłowieckiej 9 lipca 1939 roku.

Jako gość podpułkownik z nieznanym emblematem na lewym rękawie kurtki mundurowej. Odznaka pamiątkowa 6 PL, więc może jego dowódca ppłk. dypl. pil. Franciszek Haberek. Tyle, że nie widzę oznak oficera dyplomowanego..

lot plk 6pl 7.JPG

lot plk 6pl.JPG

lot plk 6pl2.JPG

Napisano

Łysina rozstrzyga o wszystkim.

Poza tym on nie jest na zdjęciach z adiutantem. Z kolei z tym u Mościckiego również nie bardzo pasuje. Ten w Jazłowcu nie ma Virtuti, a ten u Mościckiego ma wąsiki i VM.

Napisano
1 godzinę temu, formoza58 napisał:

Odznaka pamiątkowa 6 PL, więc może jego dowódca ppłk. dypl. pil. Franciszek Haberek.

Żaden tam Haberek nigdy nie był dowódcą 6.PL. 

W 1939 roku dowódcą 6.PL był ppłk.pil.Tadeusz Prauss i to on jest na fotografii z Mościckim.

Napisano
53 minuty temu, Koloman napisał:

Żaden tam Haberek nigdy nie był dowódcą 6.PL. 

W 1939 roku dowódcą 6.PL był ppłk.pil.Tadeusz Prauss i to on jest na fotografii z Mościckim.

Czyli nadal nie wiemy kim jest ów NN płk. Nie ma wąsików,  VM  i jest szczątkowym brunetem ?

Napisano
14 minut temu, Koloman napisał:

Żaden tam Haberek nigdy nie był dowódcą 6.PL.

No to trzeba wiki zrobić paluszkiem nu nu nu ? Nie pierwszy raz zresztą...

Szczątkowy brunet ? Teraz ja z kolei popadłem  w wesołość  ? ?

Napisano

To wiadomo, że trzeba nu, nu, nu... a jak nie ma to w ksiązkach.

Żaden "szczątkowy" brunet .

Franciszek Haberek (1895-1973) . Mianowany podpułkownikiem ze starszeństwem z 19 marca 1937 roku. W marcu 1939 roku był zastępcą dowódcy 6 Pułku Lotniczego.

Nadal więc ów niepełny brunet jest NN !

 

 

Franciszek Haberek.png

Napisano
47 minut temu, Sedco Express napisał:

To wiadomo, że trzeba nu, nu, nu... a jak nie ma to w ksiązkach.

Prawda!!!!!!

48 minut temu, Sedco Express napisał:

Żaden "szczątkowy" brunet .

Franciszek Haberek jeszcze jako major, daleko mu do "szczątkowego" bruneta.

Bardziej "szczatkowym" brunetem i to z wąsikiem był pułkownik Prauss.

F.Haberek.jpg

Prauss.jpg

Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, formoza58 napisał:

Kapitan, absolwent Wyższej Szkoły Wojennej  1921- 1923, do identyfikacji.

lot wyz szkwoj 21 23.JPG

Autor "Przed i po maju" i red. "Księgi ku czci poległych lotników" ?

Edytowane przez Sedco Express
Napisano

Jak bum bum, nie chciałem robić zgaduj zgaduli, trafiłem dzisiaj na tableau klasy  jego, jedynego w niej  Lotnika... Ale nawet nie pomyślałem, że to Marian. Dzięki  ? 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie