otton1 Napisano 6 Grudzień 2020 Napisano 6 Grudzień 2020 2 godziny temu, formoza58 napisał: Miły , zimowy spacerek... Ładnie "miły"!! Ten nieszczęśnik po lewej chowa zziębnięte dłonie w rękawach płaszcza. Panom oficerom jest też pewnie zimno w stopy bo noszą zwykłe trzewiki zupełnie nieodpowiednie na ten śnieg (dodatkowo poślizg jak cholera w takich trzewikach na śniegu. Dama w środku to ma chociaż długie filcaki na nogach, ciepło jej to i się śmieje. 2 godziny temu, formoza58 napisał: Nie to co teraz I bardzo dobrze!!!!!!!!!!!!!
formoza58 Napisano 9 Grudzień 2020 Autor Napisano 9 Grudzień 2020 Z Allegro. Sylwetki lotników MD Lot. ...
Sedco Express Napisano 10 Grudzień 2020 Napisano 10 Grudzień 2020 14 godzin temu, formoza58 napisał: Jw. NN lotnicy na tle łodzi latającej Macchi M-9 z BLM/MDLot
Koloman Napisano 11 Grudzień 2020 Napisano 11 Grudzień 2020 W dniu 9.12.2020 o 23:44, formoza58 napisał: Z 1922 roku... Chyba miał to być kpt.obserwator Bronislaw Wojtarowicz.
formoza58 Napisano 13 Grudzień 2020 Autor Napisano 13 Grudzień 2020 4 godziny temu, formoza58 napisał: Z Allegro. 3 PL. Mea culpa, to Lotnicy 4 PL.
formoza58 Napisano 15 Grudzień 2020 Autor Napisano 15 Grudzień 2020 Z uroczystości koronacji Pani Jazłowieckiej 9 lipca 1939 roku. Jako gość podpułkownik z nieznanym emblematem na lewym rękawie kurtki mundurowej. Odznaka pamiątkowa 6 PL, więc może jego dowódca ppłk. dypl. pil. Franciszek Haberek. Tyle, że nie widzę oznak oficera dyplomowanego..
Sedco Express Napisano 15 Grudzień 2020 Napisano 15 Grudzień 2020 To nie jest ppłk pil. F.Haberek - to jest ten sam NN ppłk. Ma łysinę a Haberek nie miał.
formoza58 Napisano 15 Grudzień 2020 Autor Napisano 15 Grudzień 2020 Łysina rozstrzyga o wszystkim. Poza tym on nie jest na zdjęciach z adiutantem. Z kolei z tym u Mościckiego również nie bardzo pasuje. Ten w Jazłowcu nie ma Virtuti, a ten u Mościckiego ma wąsiki i VM.
Koloman Napisano 15 Grudzień 2020 Napisano 15 Grudzień 2020 1 godzinę temu, formoza58 napisał: Odznaka pamiątkowa 6 PL, więc może jego dowódca ppłk. dypl. pil. Franciszek Haberek. Żaden tam Haberek nigdy nie był dowódcą 6.PL. W 1939 roku dowódcą 6.PL był ppłk.pil.Tadeusz Prauss i to on jest na fotografii z Mościckim.
Sedco Express Napisano 15 Grudzień 2020 Napisano 15 Grudzień 2020 53 minuty temu, Koloman napisał: Żaden tam Haberek nigdy nie był dowódcą 6.PL. W 1939 roku dowódcą 6.PL był ppłk.pil.Tadeusz Prauss i to on jest na fotografii z Mościckim. Czyli nadal nie wiemy kim jest ów NN płk. Nie ma wąsików, VM i jest szczątkowym brunetem
formoza58 Napisano 15 Grudzień 2020 Autor Napisano 15 Grudzień 2020 14 minut temu, Koloman napisał: Żaden tam Haberek nigdy nie był dowódcą 6.PL. No to trzeba wiki zrobić paluszkiem nu nu nu Nie pierwszy raz zresztą... Szczątkowy brunet ? Teraz ja z kolei popadłem w wesołość
formoza58 Napisano 15 Grudzień 2020 Autor Napisano 15 Grudzień 2020 Jeszcze mi jedno zdjęcie nierozpoznanego ppłka 6 PL znalazło.
Koloman Napisano 15 Grudzień 2020 Napisano 15 Grudzień 2020 Podpułkownik Haberek to może być na fotografii, w 1939 roku był zastępcą dowódcy 6.PL.
Sedco Express Napisano 15 Grudzień 2020 Napisano 15 Grudzień 2020 To wiadomo, że trzeba nu, nu, nu... a jak nie ma to w ksiązkach. Żaden "szczątkowy" brunet . Franciszek Haberek (1895-1973) . Mianowany podpułkownikiem ze starszeństwem z 19 marca 1937 roku. W marcu 1939 roku był zastępcą dowódcy 6 Pułku Lotniczego. Nadal więc ów niepełny brunet jest NN !
Koloman Napisano 15 Grudzień 2020 Napisano 15 Grudzień 2020 47 minut temu, Sedco Express napisał: To wiadomo, że trzeba nu, nu, nu... a jak nie ma to w ksiązkach. Prawda!!!!!! 48 minut temu, Sedco Express napisał: Żaden "szczątkowy" brunet . Franciszek Haberek jeszcze jako major, daleko mu do "szczątkowego" bruneta. Bardziej "szczatkowym" brunetem i to z wąsikiem był pułkownik Prauss.
formoza58 Napisano 17 Grudzień 2020 Autor Napisano 17 Grudzień 2020 Kapitan, absolwent Wyższej Szkoły Wojennej 1921- 1923, do identyfikacji.
Sedco Express Napisano 17 Grudzień 2020 Napisano 17 Grudzień 2020 (edytowane) 1 godzinę temu, formoza58 napisał: Kapitan, absolwent Wyższej Szkoły Wojennej 1921- 1923, do identyfikacji. Autor "Przed i po maju" i red. "Księgi ku czci poległych lotników" Edytowane 17 Grudzień 2020 przez Sedco Express
formoza58 Napisano 17 Grudzień 2020 Autor Napisano 17 Grudzień 2020 Jak bum bum, nie chciałem robić zgaduj zgaduli, trafiłem dzisiaj na tableau klasy jego, jedynego w niej Lotnika... Ale nawet nie pomyślałem, że to Marian. Dzięki
Sedco Express Napisano 19 Grudzień 2020 Napisano 19 Grudzień 2020 Tak jest Marian czyli - kpt.pil. Marian Romeyko.
otton1 Napisano 20 Grudzień 2020 Napisano 20 Grudzień 2020 23 godziny temu, Sedco Express napisał: Tak jest Marian Ale nie "żelazny Marian"?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się