otton1 Napisano 2 Styczeń 2021 Napisano 2 Styczeń 2021 Godzinę temu, formoza58 napisał: I z racji tego, że wątek poświęcony jest Lotnikom, nie wspomniałem o dziewczynach i padre, po prostu. O towarzyszącej im poczciwej matronie i piesku również. Klecha i wiekowa przyzwoitka - oj, biedni ci lotnicy z 4.PL. Pies to pewnie po to, żeby im przypomniał, że "użyją jak pies w studni. 7 minut temu, formoza58 napisał: Lotnicy 4 PL... z paniami Ci lepiej trafili.
Sedco Express Napisano 2 Styczeń 2021 Napisano 2 Styczeń 2021 2 godziny temu, formoza58 napisał: Jw. Maj 1933 rok... Po szczęśliwym powrocie ze Szwecji. Błędny opis. Nie mógł to być szczęśliwy powrót ze Szwecji - maj 1933 r. ponieważ ostatni egzemplarz z 9 szt. eksploatowanych w MDLot latających łodzi Nieuport Macchi M-9 został skasowany w 1930 r. Sądzę, że zdjęcie zrobiono w 1924 r. a pilot to Włoch.
formoza58 Napisano 3 Styczeń 2021 Autor Napisano 3 Styczeń 2021 Z Allegro...Na obiedzie podczas święta 4 PL, w drugiej połowie lat trzydziestych.
formoza58 Napisano 3 Styczeń 2021 Autor Napisano 3 Styczeń 2021 Jw. Ppłk. Stachoń jako gospodarz podczas święta 4 PL, z udziałem min. gen. Wl. Bortnowskiego....
formoza58 Napisano 3 Styczeń 2021 Autor Napisano 3 Styczeń 2021 jw. Oficerowie 4 PL, przed 1935 rokiem.
otton1 Napisano 3 Styczeń 2021 Napisano 3 Styczeń 2021 2 godziny temu, formoza58 napisał: Jw. W 3 PL... No a tu normalka w porównaniu z 4.PL. Kapelana nie ma to i hazard (kartograjstwo) i alkoholizm - ten pierwszy z lewej akurat opróżnia szkło a w garnku na srodku pewnie gorący ponczyk (ewentualnie coś innego mocnego).
formoza58 Napisano 3 Styczeń 2021 Autor Napisano 3 Styczeń 2021 Z Allegro...Z jednego ze świat 4 PL, w drugiej połowie lat trzydziestych. Ppłk. Stachoń podczas wręczania odznak pamiątkowych.
formoza58 Napisano 5 Styczeń 2021 Autor Napisano 5 Styczeń 2021 23 godziny temu, formoza58 napisał: Z FC. Mjr.pil Kazimierz Olechnowicz. Uzupełnienie.
Koloman Napisano 5 Styczeń 2021 Napisano 5 Styczeń 2021 5 godzin temu, formoza58 napisał: Z Allegro. Żwirko i Popiel... a w środku Bogdan Kwieciński
otton1 Napisano 5 Styczeń 2021 Napisano 5 Styczeń 2021 3 minuty temu, formoza58 napisał: Z Allegro. Z balu w 4 PL. Tym razem chłopaki z 4.PL pozbyli się duchownego i leciwej przyzwoitki - i jest zabawa! Wino (w każdym razie alkohol) - jest, kobiety - są, co ze śpiewem - póki co trudno powiedzieć co będzie dalej!
formoza58 Napisano 5 Styczeń 2021 Autor Napisano 5 Styczeń 2021 Jw. W drodze na ćwiczenia. Sylwetki Lotników z 3 PL...
formoza58 Napisano 6 Styczeń 2021 Autor Napisano 6 Styczeń 2021 1930 rok... Bosman pilot MD Lot., do identyfikacji.
Sedco Express Napisano 6 Styczeń 2021 Napisano 6 Styczeń 2021 W dniu 5.01.2021 o 12:30, formoza58 napisał: Jw. Oficerowie MD Lot. Z prawe por.pil. Jan Neuman (Johann Neumann) - Niemiec. "Niegrzeczny chłopiec" Od 1922 - BLM\1924 - MDLot Z lewej - NN
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się