Skocz do zawartości

Sylwetki Lotników II RP 1921- 1939 cz. III


Rekomendowane odpowiedzi

On 15.12.2020 o 17:21, formoza58 napisał:

Z uroczystości koronacji Pani Jazłowieckiej 9 lipca 1939 roku.

Jako gość podpułkownik z nieznanym emblematem na lewym rękawie kurtki mundurowej. Odznaka pamiątkowa 6 PL, więc może jego dowódca ppłk. dypl. pil. Franciszek Haberek. Tyle, że nie widzę oznak oficera dyplomowanego..

lot plk 6pl 7.JPG

lot plk 6pl.JPG

lot plk 6pl2.JPG

Skąd posiadasz takie zdjęcia i informacje? To jest brat mojego pradziadka i szukam na jego temat zdjęć i informacji. Pilnie proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mag-da_022 napisał:

Skąd posiadasz takie zdjęcia i informacje?

Kadry zdjęć  z koronacji Pani Jazłowieckiej w Jazłowcu, w lipcu 1919 roku, pochodzą z mojego archiwum pułkowego. Natomiast informacji o oficerze lotnictwa uczestniczącym w tych uroczystościach nie mam. Chyba bardziej zorientowani są Koledzy uczestniczący w próbach identyfikacji .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 27.03.2021 o 11:25, formoza58 napisał:

Kadry zdjęć  z koronacji Pani Jazłowieckiej w Jazłowcu, w lipcu 1919 roku, pochodzą z mojego archiwum pułkowego. Natomiast informacji o oficerze lotnictwa uczestniczącym w tych uroczystościach nie mam. Chyba bardziej zorientowani są Koledzy uczestniczący w próbach identyfikacji .

Pozdrawiam

Czy wszystkie te zdjęcia możesz wysłać mi na maila ? To mój adres mag-da_022@wp.pl 

Widziałam w komentarzach że, wynikła dyskusja czy to ppłk. Haberek i potwierdzam to on, był zastępcą dowódcy 6 pułku w Lwowie. Kiedy 17 września 1939 r. wkroczyli rosjanie to stryj uciekł samolotem do Rumunii następnie do Francji, kolejno do Wielkiej Brytanii. Natomiast dowódca pułku został zamordowany w Katyniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wrzucam zdjęcia mojego wujka z czasów jego służby wojskowej. Wujek latem 1939 odbywał jeszcze obowiązkową służbę wojskową. Zdjęcie pochodzi z 3 Pułku Lotniczego. Rozpoznają może Panowie któregoś z oficerów - pozwoliłoby to zawęzić przydział do konkretnego pododdziału.

33461CE9-D522-4E78-8DB7-067DAE47E620.png

31550D8B-530D-4577-B86F-B088CB71C8CB.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Manierkarz napisał:

Wrzucam zdjęcia mojego wujka z czasów jego służby wojskowej. Wujek latem 1939 odbywał jeszcze obowiązkową służbę wojskową. Zdjęcie pochodzi z 3 Pułku Lotniczego. Rozpoznają może Panowie któregoś z oficerów - pozwoliłoby to zawęzić przydział do konkretnego pododdziału.

33461CE9-D522-4E78-8DB7-067DAE47E620.png

31550D8B-530D-4577-B86F-B088CB71C8CB.png

Oficerowie wg mnie nie są z personelu latającego - naziemny, techniczny. Nie ma szans na rozpoznanie, tym bardziej na drugim zdjęciu (kąpiel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W przedwojennej prasie krajowej znalazłem taką notatkę:

Cytat

,,DZIENNIK BYDGOSKI’", środa, dnia 6 października 1926 r. Nr 23^

Warszawa, 5, 10. (Tel. wł.) 
W ręce posterunku
K. O. P. w Małopolsce Wschodniej
oddał się lotnik sowiecki oficer
Eugenjusz Karzyński. Zbiegł on w 1923
roku do Rosji jako podchorąży V Baonu
aeronautycznego. Korzystając obecnie
z urlopu, postanowił wrócić do kraju.
Karzyński opowiada, że w tej samej szko
le, w której był na kursie artyleryjskim w
Moskwie, znajdował się jakże b. porucznik
K, O. P. Mączyński, którego aresztowano
za sprzyjanie sowietom. Kalczyńskiego
odesłano do władz wyższych.
 

Czy wiadomo coś więcej na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie