Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
27 minut temu, Koloman napisał:

Jakkolwiek zdjęcie dotyczy okresu 1918-1920 to osoba zdjęta przedstawiona została w tym temacie.

Marian Romeyko jako obserwator w 4.EW. 

4.EW. Romeyko.jpg

...a obok por.pil. Stanisław Krajewski, natomiast personalia sympatycznego małpiszona za pazuchą obserwatora  są nieznane ?

Ekipaż w Hannoverze Cl.II 8.9 - lotnisko Lida, koniec maja 1919 r. (okres działania eskadry na rzecz dowództwa gen. dyw. Stanisława Szeptyckiego)

Napisano

A tak tą fotografię opisano w internecie:

"Wojna polsko-bolszewicka. Porucznik pilot Rajewski(!!!!) i obserwator Romejko (!!!!) z 4 Eskadry w samolocie Roland/Hannower CI/ po locie zwiadowczym na Mińsk"

I taka informacja idzie w świat!!!!!!!!!!

 /

  • 2 weeks later...
Napisano
4 godziny temu, formoza58 napisał:

Por. Stanisław Bogusz.

Por.pil.Stanisław Bogusz nie pasuje do tego tematu a do tematu "Sylwetki Lotników II RP 1918-1920".

W dniu 20.08.1920 Stanisław Bogusz na własną prośbę przeniesiony został z lotnictwa do artylerii.

Na fotografii widać austro-węgierską odznakę lotniczą.

  •  

A.jpg

B.jpg

Napisano
30 minut temu, formoza58 napisał:

Opss, sorki

Nie ma za co. Na temat wielu lotnikow z okresu 1918-20 wiedza jest szczątkowa i bardzo trudno ustalić ich losy i przynależność do określonego tematu.

33 minuty temu, formoza58 napisał:

Wyautować go do właściwego wątku?

Dobrze byłoby.

Napisano
32 minuty temu, formoza58 napisał:

Z Allegro.

Z bydgoskiej szkoły  latania, pierwsza polowa lat dwudziestych (?).

lot lot z bydgosk szkol pilotow.JPG

G-III Nr. 13 (CWL 15-14) "Czarny kot" (był namalowany na prawej burcie) - NSP Bydgoszcz 1923/24 r.

Napisano
2 godziny temu, formoza58 napisał:

Oficerowie 4 PL.

razem z nimi dziewczyny a w sutannie osoba mająca dbać o moralne prowadzenie się tego towarzystwa. 

Napisano
Teraz, otton1 napisał:

razem z nimi dziewczyny a w sutannie osoba mająca dbać o moralne prowadzenie się tego towarzystwa.

I z racji tego, że wątek poświęcony jest Lotnikom, nie wspomniałem o  dziewczynach i padre,   po  prostu. O towarzyszącej im poczciwej matronie i piesku również.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie