formoza58 Napisano 20 Grudzień 2020 Autor Napisano 20 Grudzień 2020 Teraz, otton1 napisał: Ale nie "żelazny Marian"? A był jeszcze drugi " żelazny Marian" Romeyko, kpt. pil. ?
Koloman Napisano 20 Grudzień 2020 Napisano 20 Grudzień 2020 Jakkolwiek zdjęcie dotyczy okresu 1918-1920 to osoba zdjęta przedstawiona została w tym temacie. Marian Romeyko jako obserwator w 4.EW.
Sedco Express Napisano 20 Grudzień 2020 Napisano 20 Grudzień 2020 27 minut temu, Koloman napisał: Jakkolwiek zdjęcie dotyczy okresu 1918-1920 to osoba zdjęta przedstawiona została w tym temacie. Marian Romeyko jako obserwator w 4.EW. ...a obok por.pil. Stanisław Krajewski, natomiast personalia sympatycznego małpiszona za pazuchą obserwatora są nieznane Ekipaż w Hannoverze Cl.II 8.9 - lotnisko Lida, koniec maja 1919 r. (okres działania eskadry na rzecz dowództwa gen. dyw. Stanisława Szeptyckiego)
Koloman Napisano 20 Grudzień 2020 Napisano 20 Grudzień 2020 A tak tą fotografię opisano w internecie: "Wojna polsko-bolszewicka. Porucznik pilot Rajewski(!!!!) i obserwator Romejko (!!!!) z 4 Eskadry w samolocie Roland/Hannower CI/ po locie zwiadowczym na Mińsk" I taka informacja idzie w świat!!!!!!!!!! /
formoza58 Napisano 29 Grudzień 2020 Autor Napisano 29 Grudzień 2020 Rok 1929. Mjr. Makowski wita uczestników Malej Ententy i Polski.
formoza58 Napisano 1 Styczeń 2021 Autor Napisano 1 Styczeń 2021 Mechanicy jednej z eskadr 3 PL, w 1927 roku.
Koloman Napisano 1 Styczeń 2021 Napisano 1 Styczeń 2021 4 godziny temu, formoza58 napisał: Por. Stanisław Bogusz. Por.pil.Stanisław Bogusz nie pasuje do tego tematu a do tematu "Sylwetki Lotników II RP 1918-1920". W dniu 20.08.1920 Stanisław Bogusz na własną prośbę przeniesiony został z lotnictwa do artylerii. Na fotografii widać austro-węgierską odznakę lotniczą.
Koloman Napisano 1 Styczeń 2021 Napisano 1 Styczeń 2021 30 minut temu, formoza58 napisał: Opss, sorki Nie ma za co. Na temat wielu lotnikow z okresu 1918-20 wiedza jest szczątkowa i bardzo trudno ustalić ich losy i przynależność do określonego tematu. 33 minuty temu, formoza58 napisał: Wyautować go do właściwego wątku? Dobrze byłoby.
formoza58 Napisano 2 Styczeń 2021 Autor Napisano 2 Styczeń 2021 Z Allegro. Z bydgoskiej szkoły latania, pierwsza polowa lat dwudziestych (?).
Sedco Express Napisano 2 Styczeń 2021 Napisano 2 Styczeń 2021 32 minuty temu, formoza58 napisał: Z Allegro. Z bydgoskiej szkoły latania, pierwsza polowa lat dwudziestych (?). G-III Nr. 13 (CWL 15-14) "Czarny kot" (był namalowany na prawej burcie) - NSP Bydgoszcz 1923/24 r.
otton1 Napisano 2 Styczeń 2021 Napisano 2 Styczeń 2021 2 godziny temu, formoza58 napisał: Oficerowie 4 PL. razem z nimi dziewczyny a w sutannie osoba mająca dbać o moralne prowadzenie się tego towarzystwa.
formoza58 Napisano 2 Styczeń 2021 Autor Napisano 2 Styczeń 2021 Teraz, otton1 napisał: razem z nimi dziewczyny a w sutannie osoba mająca dbać o moralne prowadzenie się tego towarzystwa. I z racji tego, że wątek poświęcony jest Lotnikom, nie wspomniałem o dziewczynach i padre, po prostu. O towarzyszącej im poczciwej matronie i piesku również.
formoza58 Napisano 2 Styczeń 2021 Autor Napisano 2 Styczeń 2021 Jw. Maj 1933 rok... Po szczęśliwym powrocie ze Szwecji.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się