Skocz do zawartości

Sylwetki Lotników II RP 1921- 1939 cz. III


Rekomendowane odpowiedzi

Z Allegro

Poi lewej stronie masztu stoi ppłk pil. Antoni Buckiewicz (od 1921 r. dca 1 Dyw.Lotn. 1.PL (Warszawa) a po prawej - mjr pil.obs. August Menczak (zamordowany po procesie w 1952 r.)

ppłk A.Buckiewicz - awans na ppłk w 1920 r. a 1928 r. przeniesiony w stan spoczynku - zdjęcie można więc datować na 1920/21 - 1928

Pozostali - NN (do zidentyfikowania)

Mecz.png

Mecz 1.png

Edytowane przez Sedco Express
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, formoza58 napisał:

Ciekawy dodatek z 1923 roku, odnośnie sylwetek Lotników prezentowanych w naszych wątkach...

Faktycznie, bardzo interesujący dodatek. Doskonale Kolego formoza58 że go wstawiłeś. Ciekawi mnie, czy była kontynuacja w dalszych numerach ŻP tych "List walecznych" - bo ja jakoś na nie (poza tą pierwszą) nie trafiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Koloman napisał:

Faktycznie, bardzo interesujący dodatek. Doskonale Kolego formoza58 że go wstawiłeś. Ciekawi mnie, czy była kontynuacja w dalszych numerach ŻP tych "List walecznych" - bo ja jakoś na nie (poza tą pierwszą) nie trafiłem.

Kiedyś, gdy znalazłem ten numer, po takiej zapowiedzi w nim , rzuciłem się rozpromieniony szukać innych. Niestety, " z dużej chmury, mały deszcz". Może w 1924 kontynuowali... Znalazłem wtedy przy okazji 1923 roku , taką informację odnośnie Tych, których portrety już w większości umieszczone są w naszych wątkach...

lot 1923 vm.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, formoza58 napisał:

Sylwetki lotników z 3 PL...

Ciekawe fotografie.

Żeby znane były nazwiska lotników z tych fotografii.

Chociaż ostatnia fotografia była już kiedyś wystawiana na allegro i co najważniejsze z pokazaniem odwrotnej strony z dedykacją. I tu ciekawostka; to Ukrainiec służący w 3.PL, fotografia z 1928 roku dedykowana bratu. Bardzo interesująca.

3PL-1928 - Kopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, formoza58 napisał:

Była w którymś z naszych lotniczych wątków, czy w innym? Ten sprawdzałem strona po stronie i nie było. 

Pewnie i była, chyba sam wstawiałem. Ale to było tak dawno, że to wstawienie można uznać za premierowe.

Cała trójka fotografii bardzo interesująca choć anonimowa.

Ciekawe, co to za odznakę ma ten kapral pilot nad odznaką 3.PL? Chyba Kolega Sedco Express będzie wiedział. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie