Jump to content

Manierkarz

Forum members
 • Content Count

  958
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak, to będzie od termosu zdecydowanie. Dziękuje bardzo za pomoc
 2. Leżały w jednym miejscu razem z pozostałościami po kanistrze WH i magazynkiem od flaka, ale to niczego nie przesądza. A wiadomo od czego ten pas ? Nie mogę nic przypasować odpowiedniego.
 3. Witam, na niemieckich pozycjach, na powierzchni walały się między innymi te dwa przedmioty. Nożyce nie przypominają typowych nożyc do drutu. Pasek z kolei jest sygnowany w niemieckim stylu - 3 literowym kodem producenta (kog?) i rokiem produkcji. Wiem, że fanty nie są jakieś super, ale zawsze cieszy coś ze swojego terenu. Z góry dziękuje za pomoc
 4. Tutaj zdjęcia z lata 1939 - musiałbym sprawdzić datę na odwrocie, ale wydaje mi się, ze sierpień. Widoczna grupa żołnierzy oraz także kilku oficerów z 3 pułku lotniczego.
 5. Wrzucam zdjęcia mojego wujka z czasów jego służby wojskowej. Wujek latem 1939 odbywał jeszcze obowiązkową służbę wojskową. Zdjęcie pochodzi z 3 Pułku Lotniczego. Rozpoznają może Panowie któregoś z oficerów - pozwoliłoby to zawęzić przydział do konkretnego pododdziału.
 6. W weekend dam szansę temu olejowi napędowemu. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Włożę go na początek na 12 godzin i postaram się zetrzeć ten syf.
 7. Dziękuję za pomoc, wydaje mi się, że to M35, więc może jakimś cudem pod tą warstwą coś tam się uchowa z kalkomanii. Nadzieja umiera ostatnia ;)
 8. Witam Udało mi się nabyć taki oto hełmik. Jest mocno oblepiony czymś co wygląda i pachnie jak smoła. Zacząłem już go trochę szorować i nożem ściągać grubsze połacie tej substancji. Mają Koledzy może jakieś rady jak to dalej rozegrać, żeby nie zepsuć ? Jest jakaś szansa, że coś pod tą smołą się uchowało ? Hełm z terenu walk zarówno 1939 jak i 1945, muszę odsłonić wywietrzniki, żeby sprawdzić czy to M40 lub M35. Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady.
 9. Witam ! Czy kurs instrukcyjny zandarmerii to było coś na wzór szkoły podoficerskiej ? Prosze o odpowiedź ;) Pozdrawiam
 10. Tak jak napisał wcześniej - elektroliza ;) Cały czas się motywuje, żeby siebię ozdziewiczyc" z elektroliza :) Pozdro
 11. Metoda: Odrdzewiacz i druciak. Można by właśnie pisać metodę czyszczenia. Pozdrawiam
 12. cyt: abliczek z krótką informacją o przebiegu służby i dokonaniach danego oficera." Sugerowałem się tym ostatnim zdaniem ;) Mógłbyś się odezwać na mojego maila w wolnym czasie oczywiście ? mail: wojtekgoscinski@gmail. Sprawa tyczy się tematy tego posta. Pozdrawiam
 13. Akcja się tyczy tylko i wyłącznie oficerów ? Pytanie z ciekawości. Pozdrawiam
 14. Mój pradziadek - Żandarmeria Polowa Wojsk Wielkopolskich
×
×
 • Create New...

Important Information