Skocz do zawartości

Generał zwolniony przez Macierewicza o katastrofalnej sytuacji polskiego lotnictwa


Rekomendowane odpowiedzi

Prawa chłopskiego rozumu;

NIE MA BEZWARTOŚCIOWYCH ZIÓŁ - TYLKO BRAK WIEDZY

Jakie były pierwsze ślady zostawione na polu destrukcji samolotu? Mniej więcej w tym samym czasie tupolew uderzył w dość płaskim locie czubkiem ogona i kikutem skrzydła,chwilę później uderzył do góry kołami przodem kadłuba, kokpitem, który został starty na drobne kawałki. Inne fragmenty kadłuba zachowały się znacznie lepiej. Patrząc na schemat budowy TU-154M to oznacza, że pochylenie kadłuba samolotu w stosunku do horyzontu było pomiędzy 0 a 10o w doł (0o...-10o). Dziesięć stopni to kąt pomiędzy horyzontem a linią od czubka ogona do sufitu kokpitu.


Po chłopsku; Kadłub przyziemił na płasko do góry nogami z został roztarty przy prędkości XXX. Poszycie kadłuba 1,2 mm


Głębokość rowu zależy od kąta zetknięcia z glebą, wodą ( niepotrzebna skreślić ) (Widziałem już części na 7 m w glebie )

Z ciekawostek;
Kadłub samolotu oblicza się na skręcanie ( można to zaobserwować podczas lotu patrząc wzdłuż kadłuba , przód skręca się prawo a tył w lewo).

Na rysunku grubość blach Tu 154

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładem może być puszczanie kaczek na wodzie.

Optymalny kąt nachylenia płaskiego kamienia do powierzchni wody to 20. W naszym przypadku kat zetknięcia wynosił 10 stopni ( masa została rozsmarowana na dystansie 142 m przy dużej prędkości przy bardzo płaskim kącie ).

Gdyby kadłub uderzył pod większym kątem wtedy otrzymalibyśmy; krater, rów, bruzdę itd przy mniejszym obszarze rozrzucenia elementów płatowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macierewicz: celem było rozpoznanie

- Celem samolotu IŁ-76 nie było lądowanie. Cel był zupełnie inny - stwierdził w programie Pilnujmy Polski" na antenie TV Republika.

Jak podkreślił komunikacja między wieżą a załogą IŁ-76 została bardzo dokładnie przeanalizowana". I wiele wskazuje na to, że ten samolot w ogóle nie miał lądować w Smoleńsku".

Co nie wskazuje i jakie miał zatem zadanie? Według Macierewicza jego lot miał zadanie rozpoznawcze, z punktu widzenia tego, jak chciano by działała wieża w Smoleńsku wprowadzając w błąd załogę TU-154". Co o tym świadczy? Jak stwierdził Macierewicz piloci rosyjskiej maszyny już za pierwszym razem wiedzieli, że jest zła pogoda. Ale nie odlecieli.

Samolot wraca do podejścia, pilot pyta jak jest sytuacja. Wieża mówi, że jest gorsza pogoda niż była, wtedy pilot mówi: Bardzo dobrze, to lecę. To pokazuje, że celem wcale nie było lądowanie" - stwierdził Macierewicz

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23084626,macierewicz-zdradza-jakie-zadanie-miala-rosyjska-zaloga-ladujaca.html#Z_BoxNewsImg&a=66&c=96


piloci rosyjskiej maszyny już za pierwszym razem wiedzieli, że jest zła pogoda."

Hmmmm.... a nasi piloci?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojna Zmiana:


„Ministerstwo Obrony Narodowej pod kierownictwem Antoniego Macierewicza wydało ze służbowych kart 15 mln zł w ciągu półtora roku. To siedem razy więcej niż pracownicy pozostałych ministerstw”.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23090176,rozrzutnosc-mon-przyprawia-o-zawrot-glowy-za-macierewicza-wydali.html#Z_MT2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.defence24.pl/swidnik-utrzyma-w-powietrzu-polskie-mi-2

Świdnik utrzyma w powietrzu polskie Mi-2?

Wydział Techniki Lotniczej 3. Regionalnej Bazy Logistycznej w Krakowie rozpoczął negocjacje z zakładami PZL Świdnik na temat remontów wydłużających resurs śmigłowców Mi-2 znaj­du­ją­cych się na wypo­sa­że­niu jed­no­stek Sił Zbrojnych RP w latach 2018-2021. Informacja o ich rozpoczęciu została ogłoszona 27 lutego.

Negocjacje podjęto gdyż, ja czytamy w uzasadnieniu – „W wyniku przeprowadzonej przez Zamawiającego analizy rynku potencjalnych Wykonawców ustalono, że jedynym podmiotem gospodarczym uprawnionym do realizacji usługi będącej przedmiotem zamówienia jest Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego ,,PZL-ŚWIDNIK” S.A.” – Nie jest to informacja zaskakująca, gdyż PZL-Świdnik był producentem śmigłowców Mi-2 przez 40 lat, co przełożyło się na liczbę około 5500 maszyn wprowadzonych do służby na całym świecie.

Stąd też PZL Świdnik dysponuje pełną dokumentacją oraz kompetencjami w zakresie remontów i wsparcia eksploatacji. Remonty, jakie planuje zakontraktować 3. RBLog. oparte są na biuletynie technicznym Nr P/O/U/R/5023/E-260/06.

Obecnie w służbie pozostało około 40 maszyn Mi-2, które są systematycznie wycofywane ze względu na wyczerpanie resursów. W swoim czasie były to jednak śmigłowce najliczniej stosowane w Wojsku Polskim, w liczbie ponad 300 dostarczonych egzemplarzy. Pełniły różne role, od czysto transportowych, przez sanitarne i rozpoznawcze po przenoszenie przeciwpancernych pocisków kierowanych. W ubiegłym roku obchodzono w 56. Bazie Lotniczej w Inowrocławiu pięćdziesięciolecie służby Mi-2 w lotnictwie polskim.

Ze względu na swój wiek Mi-2 już dawno powinny doczekać się następcy. Z uwagi na to, jak również szerzej rozumiane potrzeby sił zbrojnych MON zapowiedział na 2018 rok uruchomienie programu o kryptonimie Perkoz, który będzie dotyczył lekkiego lub średniego śmigłowca wielozadaniowego. Jest to program uznawany za bardziej priorytetowy, niż poszukiwanie następcy znacznie cięższych, transportowych maszyn Mi-8 i Mi-17."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resort obrony zaznacza jednocześnie, że łączna liczba kart oraz kwota wydatkowana w latach 2016-2017, która została podana w odpowiedzi na zapytanie Pana posła Piotra Misiło dotyczyła całych sił zbrojnych, a nie jedynie ministerstwa. Nie były to też środki przeznaczone na wydatki reprezentacyjne jak twierdzą posłowie opozycji. Były to karty wykorzystywane do funkcjonowania jednostek wojskowych i ponad 100 ataszatów obrony funkcjonujących poza granicami państwa" – zapewnia MON.

I znowu pudło. Jak teraz żyć, belzebubie, jak żyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocja kultury i promocja wymiany handlowej jest w ataszatach kulturalnych i handlowych po wielokroć droższa od relacji ataszatów wojskowych z siłami zbrojnymi danego państwa, gdzie ataszaty się znajdują.

Takie bzdury to PiS może sobie opowiadać swoim elektoratowym troglodytom. Wystarczy zobaczyć, w czym biorą udział zagraniczne ataszaty wojskowe w Polsce i jakie są tego koszty. Napatrzyłem się na to i nikt mi pisowskich kłamstw nie wmówi.

Bartłomiej Misiewicz, Edmund Janniger, Kamil Gniatkowski - młode ciała kosztują; tak samo jak inne oślizłe przydupasy pacjenta. Tylko że to nie ma nic wspólnego z ataszatami wojskowymi III RP na świecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ bjar_1 2018-03-02 17:21:47

Nie no, nie uwierzę w to, że usługi Miśka kosztują miliony :D
_____


Ale takich miśków jest x-dziesiąt.

Brałem udział w pokazie Su-22M4 dla zagranicznych attaché wojskowych. Przyjechali, popatrzyli, odebrali prelekcję o gracie, odjechali. Nie dostali nawet grochówki. Pytam się, gdzie te rzekome koszty? Jedyne koszty to benzyna do autobusu, którym przyjechali na lotnisko z Warszawy.

Brałem udział w pokazach Orlika dla attaché wojskowych. Przyjechali, popatrzyli na brawurowy pokaz w powietrzu, odjechali. Nie dostali nawet słonych paluszków ani wody sodowej. Gdzie te koszty, gdzie te miliony?

Brałem udział w DOL Września także dla attaché wojskowych. Żadne koszty reprezentacyjne z tym się nie wiązały. Żadne. Jedynie paliwo na dowiezienie i odwiezienie panów attaché. Na co poszły te miliony u Macierewicza?

Brałem udział w DOL Kliniska także dla attaché wojskowych. Żadne koszty reprezentacyjne z tym się nie wiązały. Żadne. Jedynie paliwo na dowiezienie i odwiezienie panów attaché. Na co poszły te miliony u Macierewicza?

Brałem udział w imprezie promocyjnej PZL-130TC-II. Owszem, także dla attaché wojskowych. Owszem, z sutym cateringiem. Tylko że EADS za to płacił - nie MON. Na co poszły te miliony u Macierewicza?

Itd., itp., mógłbym tak jeszcze długo wyliczać.

15 baniek MON poszło na rozkurz. Z naszych kieszeni na zabawy prymitywnego, zdziczałego polityka. Za dużo ludzi zna realia kosztów promocyjnych w branży wojskowej, żeby wierzyć w bzdury i kłamstwa Macierewicza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były minister Antoni Macierewicz nie chciał odpowiadać na pytania Najpierw była mowa o niemal 15 milionach złotych wydanych w półtora roku, potem MON uściślił, że w latach 2016-2017 było w sumie ponad 19 milionów. Tyle wydali, płacąc służbowymi kartami płatniczymi i kredytowymi pracownicy Ministerstwa Obrony Narodowej, kiedy szefem MON był Antoni Macierewicz.

Pytany o tę sprawę były minister skierował dziennikarzy do swojego byłego zastępcy w resorcie, Bartosza Kownackiego.

- Słowo wam daję, nie macie państwo wstydu - komentował Macierewicz, podkreślając, że chodzi o wydatki całej polskiej armii" i całego wielkiego ministerstwa przez dwa lata".

http://www.tvn24.pl/miliony-z-kart-platniczych-i-kredytowych-mon-macierewicz-odpowiada,819280,s.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o nim usłyszymy.

Macierewicz: Obowiązkowa służba wojskowa powinna zostać przywrócona jak najszybciej


http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1108508,obowiazkowa-sluzba-wojskowa-powinna-zostac-przywrocona.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie